Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΓΙΑΤΙ ΑΠΑΤΟΥΜΕ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος peleas, στις 8 Οκτωβρίου 2015.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Ξαναδιάβασε αυτό που έγραψα...
    Ντεν είμαι πσικαναλιτίς καρντιά μου!
    Αλλά γκζέρω ντιαβάζει προτάσεις..
    Λόγκια, πώς το λένε..
    Πώς λένε λογκική..? Έτσι..!

    ΥΓ: Ντεν έκω μιγκοσκοτώστρα πάνω μου...
     
  2. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Άλλο είναι το "ξερω να διαβαζω προτασεις" και άλλο το "βγαζω τα δικα μου συμπερασματα και προσπαθω να τα περασω ως αληθεια του αλλου".
    Το ότι δεν εισαι ψυχαναλυτης το ειπα και εγω νομιζω, ισως πρεπει να ξαναδιαβάσεις εσυ αυτά που εγραψα.
    Συνηθως οι μυγες κάθονται σε αυτους που δεν κατεχουν μυγοσκοτωστρα, so..
     
  3. thief

    thief παλιοπαιδο ο Νικολακης Contributor

    συνηθως καπου αλλου
     
  4. Iagos

    Iagos Contributor

    Εκείνοι που απατούν δεν είναι άλλοι από εκείνους που αρέσκονται στο να λένε ψέμματα.

    Γιατί αρέσκονται να λένε ψέματα;

    Γιατί είναι χέστες.

    Και γιατί είναι χέστες;

    Μα γιατί αρέσκονται στο ψέμα.

    Δεν απατώ.

    Ούτε πρόκειται να απατήσω και να πάω μετά να λέω του κόσμου τις μαλακίες όπως " είχα πιει λίγο παραπάνω συγχώρνα με αγάπη μου"

    Εξ αρχής και ευθαρσώς δηλώνω πως είμαι πολυερωτικός.

    Οπότε ο καθείς γνωρίζει ποιος είμαι, ποια είναι η αλήθεια μου, χωρίς κρυφτούλια και ψέμματα.

    Και αποφασίζει αν θέλει να είναι μαζί μου η όχι.

    Εκείνο που μπορώ να της εγγυηθώ, μέσα από την αλήθεια μου, είναι πως δεν θα την απατήσω ποτέ.
     
    Last edited: 13 Ιουλίου 2016
  5. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Επανάληψις μήτηρ μαθήσεως...
    Ξαναδιάβαστο...
    Υπομονή...
    β+α=βα...
    Καλό...
     
  6. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Οι υποδείξεις και τα "μαθηματακια" σου εκει που σε παιρνει, όχι σε 'μενα. Γκε γκε? Θαρρω πως γκε.
     
  7. Dracon

    Dracon Jack of All Trades & Master of Most...

    "Απατουμε"...

    Αρχαϊκες εννοιες, καλουπια. Που ξεκινα το μεμπτο; Στο τι σκεφτομαστε; Στο που το βαζουμε ή πανω σε τι καθομαστε;

    Τοσο γενικες τοποθετησεις. Η ματαιοτητα του να πιστευει κανεις πως ειναι "ακεραιος" μεχρι εκει που σταματουν τα γεννητικα του οργανα.
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Συγγνώμη, αλλά δεν είναι δυο υποθέσεις εργασίας, όπως λέει ο @cadpmpc, είναι τρεις.

    1. Εσύ τον αγαπούσες τόσο
    2. Αυτός θα πληγωνόταν πολύ
    3. Σε ίδιο δίλημμα θα ήθελες να σκεφτεί το ίδιο

    Και είναι και οι τρεις ανεξάρτητες μεταξύ τους. Η τελευταία μάλιστα είναι ένα ξεγυρισμένο do ut des, που ακυρώνει τα δυο πρώτα.  
     
    Last edited: 13 Ιουλίου 2016
  9. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Ευτυχως που το επισημανες γιατι ειχα αρχισει να αγχωνομαι. Όχι τιποτ' άλλο, δε θελω να κανω ρυτίδες ακομα, είναι νωρις!  
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Hahhah, τι κουλά διαβάζω, θα τρελαθώ.

    Οπεν μαιντ & π@π@ρι@, γτ να υπάρχει τέτοια καταπίεση, το συζητάτε κ κάνετε παιχνίδι με άλλους, τόσο απλά.
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Σωστότατη  . Δες εμένα, με χρήση σιδερένιας λογικής έφτασα αισίως στα 95 και έχω δέρμα μωρού (pun intended)...
     
  12. Brigitte

    Brigitte Contributor

    Μπααα..μετα τα 35 αρχιζει το σπασιμο και οσο παει επιδεινώνεται..η σιδερενια λογικη δε σε βοηθαει σε αυτό (ισως σε άλλα), αλλά ό,τι εχει κανείς καλο είναι.