Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος MasterPerris, στις 10 Μαρτίου 2007.

  1. Jiannis

    Jiannis Regular Member

    Απάντηση: ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ?

    Το θεμα τελικα απο αλλου ξεκινησε και αλλου εφτασε και ξαναγυρισε ...

    Γιατι να μην το κανουμε και μεις λοιπον...

    Η ετσι οπως ειπαν αλλοι γιατι να το κανουμε τελικα...

    Το θεμα ειναι γιατι πιστευουμε πως δεν μας επιτρεπεται να το κανουμε πραγμα που κατα τη γνωμη μου δεν μας απαγορευει κανεις αλλος εκτος απο εμας τους ιδιους. Το κατα ποσο ειναι σημαντικο για μας να μπορουμε να εκφραζομαστε ελευθερα η τι σημαινει για τον καθενα μας Κυριαρχια/υποταγη.
    Ενταξει ακουσα να το κρατησουμε για μας γιατι ενδειαφερει μονο εμας. Αν ομως ζηταμε απο την σκλαβα μας να μας μιλαει παντα χωρις καμια εξαιρεση στον πλυθηντικο πχ. καποια στιγμη δεν θα αναρωτηθει ο περιγυρος μας; Και πολλα αλλα παραδειγματα αλλα δεν θελω να γινω κουραστικος. Γιατι να μην δειχνουμε αυτο που ειμαστε;
    Η κοινωνια παντα ελεγε. Ε και;
    Λες και μονο για μας λεει για ολο τον κοσμο λεει....
     
  2. Syrah

    Syrah Contributor

    Ακριβώς με το ίδιο κριτήριο επιλέγω τις φωτογραφίες του profile μου, παρότι οι συγκεκριμένες είναι δικές μου. Θα μπορούσαν κάλλιστα να μην είναι.

    Και εσύ ιμπρεσιονιστής phoenixxx?  
     
  3. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Το πιθανότερο έχεις δίκιο Fanshaw, πάνε πάνω από 15 λεπτά που είδα την ταινία και είναι και το ζήτημα ηλικίας μου που ακροθιγώς αναφέρεις 

    Ως προς την παρομοίωσή μου, πάντως, μάλλον την ενισχύει.

    Η ασθένεια αυτή πάντως (αδυναμία αποθήκευσης της RAM στο σκληρό) δεν χτυπάει μόνο ή ιδίως τους γέρους. Δεν είναι εκφυλιστική δηλαδή, μπορεί να προέρχεται και από τραύμα. Ο Ζακς, στο βιβλίο του "Ο άνδρας που μπέρδεψε τη γυναίκα του με ένα καπέλο" ή κάπως έτσι, περιγράφει θυμάμαι κάτι τέτοιους ασθενείς (σ.σ. Ο Ζακς είναι ο Γιάλομ, πριν τον Γιάλομ).

    Περιμένω να δω με ενδιαφέρον τί ακριβώς εννοούν οι υπέρμαχοι του outing πέρα από την γενική "ελευθερία" που τους δίνει.

    Και βέβαια έχω πάντα και την απορία πόσοι θα έκαναν BDSM αν ήταν κοινότοπο.
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Ελιτισμός ... <χ>
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    μερικές φορές θέλω να νίωθω ότι είμαι υποτακτικός αλλά όχι να το δείχνω, συνήθως η φωτογραφία δεν λέει πολλά το θέμα είναι η όλη συμπεριφορά και αυτά που πιστεύεις

    το ότι αρέσκομε στο να είμαι υποτακτικός δεν το διατυμπανίζω μάλιστα το κρύβω καθώς δεν το θεωρώ κάτι θετικό πάνω μου και προσπαθω να το περιορίζω και καλό θα ήταν να το κάνετε επίσης

    φανταστήτε το κόσμο μας να κυριαρχήτε από τις ηδονές μας... πολύ πλατωνικός ακούγομε εη;

    anyway καλό είναι να κρατάμε τα μπόσικα στα σκοινία και να έχουμε αυτοπειθαρχία (βέβαια εγώ δεν έχω αλλό αυτό είναι άλλο θέμα   )
     
  6. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Δεν με αποκαλούν τυχαία "ο Cesane του BDSM", Dame!!! LOL  
     
  7. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ?

    Καλως σας βρισκω παλι επειτα απο το επαγελματικο μου ταξιδι,διαβαζω της αποψεις σας για το θεμα μου και κατα 90% διακρηνω ενα αδιανοητο φοβο,αλλη λεει γιατι να βγαλη τα ερωτικα της προς τα εξω λες και της ειπε καποιος να κανη ερωτα δημοσιος ,αλλος λεει θα θεωρησει ψωνιο καπια που φωραει κολαρο η μπουρκα εγω που φοραω καπελο τι ειμαι αρχηψωνιο η εχω αναψη φαρο για να ερθουν τα πουλια να φτιαξουν φωλια επανω στο καπελο.....? θα μου πεις βεβαια οτι αυτο ειναι αλλο καπελο....γιατι καπελο φορανε πολλοι ενω κολαρο λιγοι αρα οι λιγοι κατ'αυτον ειναι ψωνια ενω οι πολλοι ειναι νορμαλ , να δεις που το εχω ξανακουση αυτο α ναι τωρα θυμηθηκα το γαμημενο το αλχαισμερ βλεπεις..... το λενε οι βανιλες για εμας τους μπιτιεσεμζιδες οτι ειμαστε ψωναρες και ανωμαλαρες σωστο η λαθος?

    Αν δηλαδη ο Αδαμ και η ευα(οχι η δικια μας...γελαει)ειχαν βαλη το φυλο συκιας στα αυτια αντι στα γεννητικα τους οργανα θα επρεπε τωρα να φοραμε μποξερακι και κυλοτακι στα αυτια για να μην ειμαστε ψωνια?αμα εδω στην Ελλαδαρα μας φωναξης κυριε προεδρε η ρε πουστη, θα γυριση ο μισος πληθυσμος να σου πει οριστε, αυτοι βεβαια προηγουμενος ελεγαν ψωνιο την κοπελα που φοραγε το κολαρο ενω αυτοι ειναι οι καθως πρεπει της κοινονιας, και στο κατω κατω ετσι γουσταρη ο/η αλλη/ος λογαριασμο θα μας δοση?

    Αλλος γραφει για τον εφετη που καταστραφηκε, και να σταθω λιγο εδω αληθεια γιατι καταστραφηκε ο εφετης? μηπως δεν καταστραφηκε αλλα αν ειναι εξυπνος θα φτιαξει την ζωη του οικονομικα τραβοντας στα δηκαστηρια τους διαφορους δημοσιο..γραφισκους για δημοσιευση προσωπικων του δεδομενων,και μαληστα για το πως την βρισκει στο κρεβατι του ερωτικα,ζητοντας ενα ασρονομικο ποσον για την οικονομικη και ηθικη ζημια που υπεστη απο τους δημοσιο.....γραφισκους που αλωνιζουν ανελεκτοι και το παιζουν γνωστες ολων των θεματων ?

    Γιατι βρε παιδια τοσος φοβος γεννηθηκα σε μια χωρα που θαυμαζω οχι γιατι οταν εμεις φτιαχναμε Παρθενονες και διοργανωναμε ολυμπιακους αγωνες οι αλλοι ζουσαν σε σπηλιες ,αλλα γιατι οταν εμεις ανακαληψαμε την χοληστερινη τρωγοντας κρεας...... οι αλλοι ετρωγαν μπανανες και αυτες ακαθαριστες, τουλαχιστον οι πιθηκοι της καθαριζαν αυτοι οχι, 

    Και τωρα εν ετη 2007 που εξω η ελευθερια του ατομου και τα προσωπικα και ερωτικα δεδομενα του καθενος δεν σχολιαζοντε απο κανενα ουτε αφορουν κανενα βλεπε αδελφες βουλευτες Ιταλια Αγγλια τσιτσιολινες κ.λ.π.,εδω σαν κατινες σχολιαζουμε πως του αρεση να γαμαη η να γαμιετε ο/η αλλος/η και οχι αν ειναι καλος στην δουλεια του, εγω θα ειχα προβλημα αν απεναντι μου ειχα εναν ποτη (μεθηστακα) η χαρτοπαικτη εφετη, παρα εναν σκλαβο η Κυριαρχο εφετη,καποτε λοιπον δεν πρεπει καποιοι να σπασουν το κατεστημενο ξεκηνοντας απο τα πιο απλα?
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2007
  8. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Xμ… 
    Τωρα μπορω να εξηγησω γιατι τα γραφεις ολ αυτα... 
    Ζεις στο 20007...!!!!  
    Οταν λοιπον θα καταφερουμε να φθασουμε Ο/ολοι εκει που εισαι MasterPerris, ισως και Ε/εμεις να εχουμε αλλαξει τα δεδομενα Μ/μας.  

    ...Περα απο την πλακιτσα ....
    Στην Ελλαδα του 2007, που οι περισσοτεροι παρεπιπτοντος ζουμε, να Μου επιτρεψεις να ισχυριζομαι και να πιστευω ακραδαντα οτι, τα πραγματα ειναι πολυ δυσκολα. Φανταζεσαι και υποτευεσαι λανθασμενα MasterPerris και στο λεει μια φιλη, που οπως ξερεις Ειμαι πολυ προχωρημενη οχι μονο στα λογια, αλλα αποδεδειγμενα και στις πραξεις.

    Αν δεν φαινονται δυσκολα, θα πρεπει να μαθεις φιλε Μου, ότι ειναι πολύ ευκολο να στα κανουν μαγειρευοντας τα, αυτοι...οι "αλλοι" και οχι μονο να φαινονται, αλλα και να ειναι.

    Οσο για το μπορει να κανει ο Εφετης - και με το συμπαθειο δηλαδη - αστο καλυτερα το θεμα.
    Τυγχανει ο ανθρωπος αυτος να ειναι φιλος Μου και ξερω πολυ καλα το τι αντιμετωπιζει στην σκληρη σημερινη πραγματικοτητα. Βιωνει μονος του στο πετσι του, το πώς ο θυτης μπορει να γινει θυμα καταστασεων και... οχι μονο.

    Μην ονειροβατεις λοιπον MasterPerris, διοτι οποιος ειναι εξω απο το χωρο πολλα τραγουδια ξερει.

    Να προσευχεσαι να μη βρεθεις ποτε (ουτε και συ αλλα και ουτε κανενας Μ/μας) στην δεινη θεση, που ειναι το "ΜΑΤΙ ΤΟΥ ΚΥΚΛΩΝΑ".

    Συμπαθα Με...
     
    Last edited: 18 Μαρτίου 2007
  9. DeSade

    DeSade Owner of evelin

    Εισαι οτι εισαι για σενα και μονο. Αν αισθανεσαι την αναγκη να το δειξεις,
    α) ζητας την εγκριση των αλλων αρα και την αποδοχή τους. Εισαι ετσι εξαρτημενος απο τη γνωμη που εχουν για σενα. Συνεπως δεν εχεις αποδεχτει πληρως τη φύση σου.
    β)Η δημοσια επίδειξη ενδεχομενως να ειναι μια μαζοχιστική εκφραση του ψυχισμου καποιου ανεξαρτητου στατους μια και περνει ευχαριστιση απο τα βλεμματα αποδοκιμασιας και κατα συνεπεια απο την απορριψη των αλλων. Μαστιγώνεσαι απο τα βλεμματα τους .
    γ)Ενδεχομενως να ειναι μια μορφη επιδειξιομανιας , η μια εντονη αναγκη για διαφοροποιήση απο το σύνολο, επιθυμία να ξεχωρίσεις , επιθυμια να ανηκεις σε μια ξεχωριστή ,ιδιαιτερη, ανώτερη , απελευθερωμένη ομάδα. Και παλι ομως πεφτεις στην παγίδα της preassure for validation απο τους γύρω σου αρα εισαι ετεροκαθοριζόμενος.

    Θελει αρετη και τολμη η ανεξαρτησία και η αυτοκυριαρχία.....
     
  10. slave24gr

    slave24gr New Member

    DeSade συμφωνώ απολυτα....
     
  11. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ?

    Φιλε το θεμα μου ηταν αν θα πρεπει και εμεις (οσοι θελουν βεβαια) να βαζουμε και φωτο μας στο αβανταζ μας οπως κανουν στα περισοτερα bdsm σαιτ του εξωτερικου, και κατεληξε να λεμε οτι αυτο ειναι επιδειξιομανια, οτι πρεπει να φοβομαστε τους παντες και τα παντα,το πως πρεπει να βγενουμε εξω ντυμενοι κ.λ.π.,τι να πω αναρωτιεμε μηπως ζω στον 15ον αιωνα π.χ και μηπως αυτα που γραφουν τα γραφουν βανιλα ατομα και οχι ατομα του χωρου αυτου.

    Τωρα αν μηλας για εμενα προσωπικα θα σου πω οτι ειμαι αυτος που ειμαι και δεν ζηταω κανενος την εγκριση για το τι θα κανω και πως θα το κανω, απλως επιδη αγαπω αυτον τον χωρο κανω μερικες προτασεις μπας και επιτελους τον ανεβασουμε λιγο και τον Ελληνικο χωρο του bdsm ,η απλως τον αφησουμε να ειναι ενας κρυφος χωρος που δεν πρεπει κανεις απο τους ομαλους... να μαθει τιποτε για εμας τους ανωμαλους..... 
     
  12. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ?

    SM_Art_Lady κατ' αρχην σε ευχαριστω για την διορθωση του 2007, απο κεκτημενη ταχυτητα κανουμε και λαθη βλεπεις ,χαιρομε που σε ξαναβλεπω να γραφεις γιατι πραγματικα ο χωρος σε χρειαζετε, μου κανη εντυποση ομως το οτι απο την ωρα της επισροφης σου στο χωρο διακρινω μια στροφη 380 μοιρων απο της παλαιες σου αποψεις, και ειδικα εσενα που σε ξερω προσωπικα το ποσο προχωρημενο ατομο εισαι στα θεματα αυτα γιατι αραγε?

    Συμπαθα με... και εμενα καλη μου φιλη.