Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γαμος

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος ekpaideyomenh_slave, στις 27 Δεκεμβρίου 2007.

  1. LilithOnTop

    LilithOnTop Regular Member

    Σωστηηηηη!!!


    Μα υπαρχει τιποτα καλυτερο και ωραιοτερο, απο εναν ερωτικα συμβατο συντροφο? Και πως μπορεις να βλεπεις υποτιμητικα τον ανθρωπο που σου προσφερει, ειτε παθητικα ειτε κυριαρχικα, τη μεγαλυτερη ηδονη? τον ανθρωπο που ταξιδευει μεσα στα πιο βαθια κομματια του ψυχισμου και του ερωτισμου σου?

    Προσωπικη μου θεση, την οποια και εχω καταγραψει σε ενα πολυ παλιο ποστ, ειναι οτι θεωρω αδιανοητο -για μενα- να ημουν με συντροφο ο οποιος δεν θα γνωριζε η δεν θα αποδεχοταν η θα απαξιουσε τις ηδονιστικες μου αναγκες.

    Και μιλαω για συν-τροφο, οχι για συ-ζυγο! ( ωραιο ζωδιο, τρισαθλια λεξη! ζυγος!)

    αληθεια, τα παιδια γιατι ειναι απαραιτητα ??? με τον συντροφο μας ζουμε και γερναμε, οχι με ταπαιδια!
    (γρηηηγορα καποιος να παει σε υπεραγορα να μου αγορασει ενα ρολοϊ αποτετοιο, γιατι δεν το βλεπω να μου βαραει εμενα!!!)
     
  2. Master_Spiler

    Master_Spiler Contributor

    Προσωπικά μιλώντας πάντα, τη σχέση μου, όποιας μορφής και αν είναι αυτή την κατατάσσω σε maybe wedding λίστα και αυτό γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι θα σου τύχει με τη ζωή. Αν τώρα τα φέρει έτσι η ζωή και παντρευτώ με κάποια είτε είναι υποτακτικής ψυχολογίας, είτε όχι, σίγουρα θα ήθελα και θα έκανα παιδιά μαζί της.
     
  3. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Πολυ καλο!! 
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Πολλοί Κυρίαρχοι έχουν κάνει γάμο και μάλιστα με σύντροφο vanilla.
    Μερικοί δεν είναι ικανοποιημένοι από αυτόν τον γάμο, σε όλες του τις πτυχές.
    Στην πορεία του γάμου τους ανακάλυψαν, ότι έχασαν ή παρέδωσαν τον έλεγχο στην vanilla σύζυγο τους η οποία κατά παράξενο τρόπο τους έχει βγει Κυριαρχική και η οποία τους σοπακιάζει ή τους γαμοσταυρίζει ή τους έχει γενικά στο τρέξιμο.

    Αυτοί οι κακομοίρηδες και ατυχείς Κυρίαρχοι, με την σειρά τους, θέλουν να εκτονώσουν την τάση τους για Κυριαρχία, αλλά που?
    Έτσι καταφεύγουν σε ένα τρίτο πρόσωπο εκτός γάμου, που δηλώνει σκλάβα και μπορεί να ανεχθεί την άλλη τους πλευρά χωρίς ιδιαίτερες αξιώσεις (κοινωνική αποδοχή, δημιουργία οικογενείας κλπ), διότι αν είχε αξιώσεις τι διάολο σκλάβα θα ήταν (!)

    Έτσι συχνά πυκνά συναντάμε παντρεμένους Κυρίαρχους, που πολλά μπορούν και γράφουν περί Κυριαρχίας διαβάζοντας και εμπλουτίζοντας τις γνώσεις τους πάνω στο D/s (που όλα τα καλά χωράει) και που με τα γραφόμενα τους, αφήνουν άφωνους ακόμα και τους αρθογράφους του sexuality.org , αλλά που όμως είναι αδύνατον οι ίδιοι να κατευθύνουν τον γάμο τους, για να ζήσουν αυτήν την τάση τους μέσα σε αυτόν.
    Αυτού του είδους οι Κυρίαρχοι, είναι συνήθως γνωστοί ως "Cameράτοι", ή "Οnline Ιnternetικοί" κλπ.
    Το πιθανότερο μέσα στον γάμο τους, να εμφανίζονται και ως υποτακτικοί των γυναικών τους και γενικότερα των καταστάσεων, κάνοντας τουμπεκί ψιλοκομμένο.

    Τίποτε όμως δεν τους σταματά στην αναζήτηση της "ιδανικής" γι αυτούς σκλάβας- οσιομάρτυρα- αντικείμενο - άβουλης "γίδας".

    Ξεγελάστηκαν οι άμοιροι! Νόμιζαν ότι είναι ένας τρόπος να την υποτάξουν, κάνοντας την… μητέρα… !!  

    Μεταξύ Μ/μας όμως, υπάρχουν και πραγματικά σωστοί παντρεμένοι Κυρίαρχοι.
    Όταν λέω "σωστοί" εννοώ ότι είναι ειλικρινείς με την σύντροφο τους, ξεκάθαροι με την σκλάβα τους και το κυριότερο με τον ίδιο τους τον Εαυτό.
    Αυτοί έχουν μοιραστεί το "μυστικό" τους με την σύζυγο τους και από κοινού πορεύονται στην ζωή, απολαμβάνοντας ο καθένας με τον τρόπο του και ανοιχτά από τον/την σύντροφο τους, τα καλά της Κυριαρχίας μεταξύ τους ή με τρίτα πρόσωπα που μαζί επιλέγουν κλπ...