Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γεννιέσαι ή Γίνεσαι;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος aDDIcteD, στις 28 Φεβρουαρίου 2008.

  1. blindfold

    blindfold Contributor

    το ένιωθα ότι το είχα μέσα μου εκεί κατέληγαν κάθε παιχνίδια αθώα και μη που έκανα μικρός και μόνος

    ένιωσα ότι ήταν κάτι που έπρεπε να πολεμήσω μίας και ήταν εξευτελιστικό για έναν ανδρά να αρέσκετε σε τέτοια...

    δεν είμαι σίγουρος...
    έχει γίνει η ανατροπή χαρά μου να ξαναγίνει ...
    φοβάμε να μην χάσω τον έλεγχο.

    καθόλου.
    μπήκε λίγη πειθαρχεία ...
    αρκετοί ,σχεδόν όλοι
    επιφανειακά δεν κρύβομε αλλά δεν δίνω και λεπτομέρειες...

    ποτέ δεν θα γίνει ώριμη ...

     
     
  2. Bislave

    Bislave Regular Member

    τελικά σκλάβος γεννιέσαι ή γίνεσαι?
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    o Zaraki KenPachi γεννήθηκε Demοninside ; ή έγινε στη πορεία ; το bankai θα το μάθει ή το γνωρίζει ήδη απλά αδιαφορεί ;
     
  4. Bislave

    Bislave Regular Member

    μια επεξήγηση για εμάς τους νέους στο σάιτ;
     
  5. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Γεννιέσαι ή Γίνεσαι;

    Γίνεσαι..

    Νιώθατε ότι πάντα το είχατε μέσα σας ή όλο αυτό βγήκε προς τα έξω με την βοήθεια κάποιου άλλου;
    Να το είχα πάντα μέσα μου?
    Δεν νομίζω οτι γεννήθηκα με κάποια γονιδιακή εντολή "γεννήσου κ κυριάρχησε"..
    Ως εκ τουτου πιστεύω ότι η προσωπικότητα μου, χτίστηκε από την εικόνα που εισέπρατταν-έχτιζαν οι γονείς μου από/για εμένα, την εικόνα (ερεθίσματα, τρόπους συμπεριφοράς) που εισέπραττα εγώ από την μεταξύ τους συμβίωση, όπως κ την εικόνα (ερεθίσματα, τρόπους συμπεριφοράς) που κυριαρχούσε στο στενό μου περιβάλλον.. συνεχίστηκε με το σχολείο, τις κοινωνικές επιρροές κ συναναστροφές, από την τύχη ή ατυχία να έχω ή να μην έχω κάποια πράγματα στην ζωή μου.

    Μήπως φοβάστε κάτι τέτοιο;
    Το γνωστό: δεν φοβάμαι τίποτα δεν ελπίζω τίποτα, είμαι ελεύθερη

    Ή το θεωρείτε αδιανόητο να αλλάξουν οι ρόλοι;
    Σπάνια χρησιμοποιώ την λέξη ποτέ, αν κ μια τέτοια εναλλαγή/υπέρβαση την θεωρώ από δύσκολη έως αδύνατη.

    Κατά πόσο το status σας έχει επηρεάσει και τον τρόπο ζωής σας;
    Ισχύει το αντίθετο.. η ζωή μου έχει επηρεάσει την επιλογή του στάτους που χρησιμοποιώ εδώ.. καθώς πουθενά αλλού δεν χρειάζεται να αυτοπροσδιοριστώ και να κατηγοροιοποιηθω ..

    Κατά πόσο το BDSM έχει γίνει τρόπος ζωής για εσάς;

    απαντήθηκε στην προηγούμενη ερώτηση

    Πόσοι από τον φιλικό σας κύκλο ασχολούνται με BDSM ή πόσοι γνωρίζουν ότι εσείς το γουστάρετε;
    Ελάχιστοι ασχολουνται κ ελάχιστοι γνωρίζουν για μένα.

    Είναι κάτι που το "κρύβετε", είναι κάτι που το "δείχνετε";

    Ούτε το κρύβω ούτε το δείχνω, ο καθένας που σχετίζομαι γνωρίζει το κομμάτι της ζωή μου που τον αφορά κ μόνο.

    Θεωρείτε ότι η κοινωνία είναι αρκετά ώριμη για να δεχτεί κάτι τέτοιο στην καθημερινότητα της ή φοβάστε τον στιγματισμό;
    Η κοινωνία με τις επιταγές της είναι κάτι που δεν με απασχολεί..
    Με αφορά η προσωπική αισθητική κ ηθική μου κ πορεύομαι σύμφωνα με αυτά
    και για να συμπληρώσω... ακόμα κ κοινωνικά αποδεκτό να ήταν το βδσμ, ποτέ δεν θα έβγαινα κρατώντας κάποιον από το λουρί.. δεν ταιριάζει στην αισθητική μου η κραυγαλέα επίδειξη..
    Ελάχιστες φορές επιδεικνύω την δυναμική μου κ αυτό μόνο όταν είναι απαραίτητο κ ωφέλιμο για μένα ή κάποιον άλλο.
    Με εξιτάρουν περισσότερο τα κρυφά κ απαγορευμένα
     
    Last edited: 20 Μαρτίου 2008
  6. LordThomas

    LordThomas Regular Member

    Απάντηση: Γεννιέσαι ή Γίνεσαι;

    Εγω πιστευω γεννιεσαι απλως στην πορεια μπορει λογω καταστασεων να αλλαξεις αλλα παντα θα υπαρχει μεσα σου ακομα και κρυμμενο απλως περιμενει την καταλληλη στιγμη να ξυπνησει...(τι γραφω ο ατιμος μες την νυστα μου:sleep