Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί αρέσει στις γυναίκες το Crossdressing (των ανδρών);

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Syrah, στις 27 Αυγούστου 2007.

  1. Syrah

    Syrah Contributor

    Αυτή η επιθυμία δεν ενέχει ομοφυλοφιλικές τάσεις;
     
  2. latexduck

    latexduck Contributor

    όχι Syrah γιατί θεωρούν ότι θα πάνε με μία γυναίκα με κάτι...παραπάνω.
     
  3. Elysium

    Elysium Contributor

    Είναι δυνατόν αυτό το "κάτι....παραπάνω" που θέλουν να μην θεωρείται τάση προς το ίδιο φύλο αφού και οι ίδιοι το διαθέτουν;
     
  4. your_slave666

    your_slave666 Regular Member

    Το εχω σκευτεί και πιστεύω πως είναι πολύ πιθανό να κρύβει λανθάνουσα ομοφυλοφιλία. Ουτως ή άλλως μένει απλά ως βίτσιο ,όλοι μας εδώ έχουμε βιτσια, και όλοι οι σεξουαλικά ενεργοί άνθρωποι του πλανήτη πιστεύω. Σχέση άμεση με την οπμοφυλοφιλία δεν εχει. Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά πιστεύω ότι str8, gay ή bysexual γεννίεσαι και δε γίνεσαι. π.χ ποτε μου δε μου αρεσε η ιδέα να κάνω κάτι με κάποιον άντρα. Οχι λόγω κοινωνικού προτύπου κλπ. Απλά μου αρέσουν οι γυναίκες!
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor


    θα σε απογοητεύσω αλλά διανύουμε μία εποχή νεοσυντηριτισμού ... με έναν φίλο μου το αποκαλούμε "ροζ φασισμό" ,πιστεύουμε ότι είμαστε μπροστά αλλά ουσιαστικά είμαστε τόσο οπισθοδρομισμένοι ,ίσως σημείο των καιρών ότι η εικόνα είναι πάλι σημαντική στην επικοινωνία
    τώρα αυτό σε σχέση με το σαδομαζοχισμό και την αναγκή μίας κυριαρχικής Γυναίκας να βλέπει παρενδυμένο άντρα θα έλεγα ότι παραπέμπει στο υποσηνείδητο ,εύκολη δικαιολογία αυτή η λέξη ε;
     
  6. latexduck

    latexduck Contributor

    Ίσως νιώθει πιό άνετα γιατί δεν είναι κάτι άγνωστο για αυτόν το αντρικό όργανο...σε συνδιασμό κιόλας με μια γυναικεία μορφή πιστεύω εξάπτει την φαντασία  
     
  7. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Λατρεύω το crossdressing , λατρεύω το strapon , πιστεύω στην γυναικεία Κυριαρχία , όμως ποτέ μα ποτέ στη ζωή μου δεν είχα ομοφυλοφιλικές τάσεις... φυσικά αυτό συμβαίνει σε μένα.Αντιλαμβάνομαι ότι κάποιος άλλος sub ή slave σκέφτεται διαφορετικά.Επομένως θα έλεγα ότι δεν υπάρχει ένας λόγος που αρέσει σε κάποιους το crossdressing αλλά πολλοί.

    υπάκουο σκυλάκι
    ιδιοκτησία της Domme_L
     
  8. Polyxristikos Diakoptis

    Polyxristikos Diakoptis Regular Member

    Δεν αρεσει σε ολες τις γυναικες.μονο στις αφεντρες
     
  9. iJ

    iJ Regular Member

    Απάντηση: Re: Γιατί αρέσει στις γυναίκες το Crossdressing (των ανδρών);

    Μάλλον δεν έχεις γνωρίσει πολλές γυναίκες.
    Μη βγάζεις τόσο απόλυτα συμπεράσματα!
     
  10. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Re: Γιατί αρέσει στις γυναίκες το Crossdressing (των ανδρών);

    Παμε στοιχημα???  
     
  11. JohnT4

    JohnT4 Regular Member

    Απάντηση: Γιατί αρέσει στις γυναίκες το Crossdressing (των ανδρών);

    tha.... me ntyseis, lola???
     
  12. kerabi

    kerabi New Member

    δεν ξερω αν αρεσει σε ολες τις γυναικες γιατι το Crossdressing ειναι σχετικο.. αν δουνε το Πυρρο Δημα με γοβες και ζαρτιερες, ισως ολες να γελασουνε αλλα αυτες που θα ερεθιστουνε με το θεαμα νομιζω θα ειναι πολυ λιγες και σιγουρα θα ειναι στην κατηγορια των γυναικων με ασυμβιβαστο ΕΓΩ.. παντως τα ατομα που κανουν Crossdressing συνηθως χρησημοποιουν πολυ εντονο και προκλητικο γυναικειο ρουχισμο.. μην ξεχναμε τους Hell Angels που ντυνοταν με αυτον τον πολυ βαρυ και αγριο ανδρικο ρουχισμο που παρ' ολα αυτα ηταν επι των πλειστων ομοφυλοφιλοι.. το Crossdressing ειναι βασικα ακραιο ντυσιμο, χτενισμα κλπ.. και για να γυρισω στα προηγουμενα αν τον Πυρρο Δημα τον εβλεπαν ενα κοριτσακι και ενα αγορακι χωρις να εχουν δει τιποτα αλλο στη ζωη τους και μετα εβλεπαν μια γυναικα με τα ιδια ακριβως "ρουχα" σιγουρα θα μπερδευοτουσαν πολυ ως προς το ποιο ατομο απο τα 2 ειναι το ωραιο και ποιο ειναι το ασχημο.. βασικα το Crossdressing οπως και αλλα ειδη εμφανισης και ενδυσης εχουνε μεσα την υποτιμιτικη ορμη (τι ειπα παλι τωρα ο αξεπεραστος) δηλ θελουν να υποτιμισουνε καποια αλλα ατομα ως προς το ντυσιμο τους και στη συνεχεια ως προς το Ε Γ Ω τους.. αλλα λογια να αγαπιομαστε εν συντομια..

    Ευχαριστω!!