Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι άντρες επιθυμούν το crossdressing

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος john, στις 2 Αυγούστου 2009.

  1. Στις περισσοτερες περιπτωσεις, ο cross dresser ειναι bi. Oι straight C/D ειναι ελαχιστοι ως ποσοστο του συνολου.
     
  2. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Υπάρχει κάποια επίσημη στατιστική ή κάποιο paper που να αναλύει αυτό που έγραψες;
    Από πού αντλείς την πληροφορία σου;
     
  3. Απο πολλες πηγες, προσωπικες και μη.
     
  4. Winter's Dew

    Winter's Dew Regular Member

    Ενδιαφέρον....Θες να μας καταθέσεις μία από τις πολλές;
    Εννοείς επίσημες πηγές ε;
    Κάποια έρευνα, δημοσίευση σε επιστημονικό περιοδικό ή paper?

    Εγώ βρίσκω ολίγον τι στερεοτυπικό τον συσχετισμό που κάνεις αλλά ειλικρινά είμαι ανοιχτή να διαβάσω πληροφορίες και έρευνες.
     
  5. Oι μελετες δεν υποστηριζουν την αποψη μου διοτι πολυ απλα οι περισσοτεροι "hetero" που κανουν cross dressing απλα ντρεπονται να πουν οτι ειναι bi στην πραγματικοτητα.
    more recent studies using larger samples have shown predominance of heterosexuality among transvestites to only be 69-89%, with 28-29% of transvestites reporting previous homosexual experience (Docter & Fleming, 2001; Docter & Prince, 1997; Prince & Bentler, 1972).

    Η εμπειρια ομως αλλα λεει. Φυσικα δεν κατακρινω καμια περιπτωση απο αυτες.
     
  6. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Με ένα πρώτο ψάξιμο:

     

    "The fact that most identify as heterosexual, should not come as a surprise." [πηγή]

    Άλλες πηγές εδώ και εδώ.
     
    Last edited: 2 Μαρτίου 2017
  7. KingdomHearts

    KingdomHearts New Member

    Εγώ πάλι θεωρώ ότι, όπως υποστηρίζουν και οι έρευνες, οι περισσότεροι crossdressers ξεκινούν ως στρέιτ με έναν κάποιο παραπάνω σεβασμό στη γυναικεία φύση. Από εκεί και πέρα κάποιοι επιλέγουν να ακολουθήσουν bi μονοπάτια, αν και συνήθως αποφεύγουν σχέσεις με καθαρόαιμους γκέι γιατί εκεί είναι άλλος κόσμος με άλλες απαιτήσεις.
     
  8. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Αλήθεια;
    Δεν άντεξα...    
     
  9. Tην τεκμηριωσα ηδη. Οι περισσοτεροι ντρεπονται να πουν την αληθεια. Τοσο απλο.
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα
     
  11. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Στατιστικά γι' αυτόν τον ισχυρισμό; Πηγές; Wikipedia; Λεξικά, κάτι;  
     
  12. Η ντροπη ειναι αυταποδεικτη. Εδω πολλοι γκει και μπαι ντρεπονται να το πουν, στους crossdressers θα κολλησουμε;