Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος sotiris, στις 18 Οκτωβρίου 2010.

  1. sotiris

    sotiris Regular Member

    Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    μιλησες σωστα , μιλησες κυριαρχικα ...... 
     
  2. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;


    Δεν είναι καθόλου μύθος.

    Ένα 30% των γυναικών μπορεί να φθάσει σε κολπικό οργασμό και όχι πάντα.
     
  3. Emiris

    Emiris Regular Member

    Γιατί νομίζουν ότι μας νοιάζει
     
     

  4. Μας νοιάζει επειδή ,ασχετα αν το καταφέρνουμε η όχι, όλοι θέλουμε να είμαστε καλοί εραστές.
    Οποιος ισχυρίζεται ότι τάχα δεν τον νοιάζει προσπαθεί πολύ για να το παίξει άνετος και χύμα ,κάτι που προδίδει ανασφάλεια
     
  5. Emiris

    Emiris Regular Member

    Είσαι αστείος.
    Συνέχισε να ασχολείσαι μαζί μου  
     
  6. folha

    folha deja vu

    Ένας λόγος που μου έρχεται τώρα, είναι στο σεξ όταν δεν αντέχω άλλο και θελω να τελειώσει ο άλλος και να μην με περιμένει. Προσωπικά όμως το λέω (το να μην με περιμένει)και δεν προσποιούμαι. Όχι τίποτ'αλλο αλλά νομίζω ότι θα με καταλάβει αν προσποιηθώ  
     
  7. θάλασσα

    θάλασσα Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Δηλαδη για να καταλάβω, η επιχειρηματολογία για να στηρίξεις την άποψη σου είναι αυτό το ποσοστό αμφιβόλου προελέυσεως και αξιοπιστίας?

    Αγόρι μου εσυ ο ίδιος έχεις αντιληφθεί ψευτικό οργασμό απο γυναίκα?

    Εδω απάντησε μου!
     
    Last edited: 2 Μαρτίου 2012
  8. Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    γιατί αν είναι κλειτοριδική, δεν μετράει για οργασμός;
     
  9. GCHL

    GCHL Hijo de la Luna

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Δεν υπάρχουν ποσοστά σ' αυτά τα πράγματα!
    Μην μπερδεύουμε την προσποίηση οργασμού από τη γυναίκα με την τυχόν έλλειψη συγχρονισμού στον οργασμό.
    Θεωρώ ότι μόνον πρωτάρηδες που πηγαίνουν σε μιά πόρνη για πρώτη φορά μπορεί να την πατήσουν και να παραπλανηθούν από τις προσποιητές φωνές και κινήσεις της, μα και πάλι δύσκολα.
     
  10. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;


    Οι γυναίκες βιώνουν δύο ειδών οργασμούς τον κλειτοριδικό και τον κολπικό.

    Το ερώτημα του θέματος είναι "γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό ?"

    Απέναντι σε ποιόν προσποιούνται ? Προφανώς απέναντι στον επιβήτορα αρσενικό που τους κάνει έρωτα.

    Άρα η ουσία του ερωτήματος αφορά τον κολπικό οργασμό που δέχεται η γυναίκα με την διείσδυση του πέους

    κατά την εκτέλεση της σεξουαλική πράξης.

    Ο κλειτοριδικός οργασμός κατά την διάρκεια της σεξουαλικής πράξης (με τον άντρα επιβήτορα), φυσικά και

    μπορεί να υπάρξει, άν η γυναίκα ταυτόχρονα με την διείσδυση "παίζει" με την κλειτορίδα της.

    'Εχω την αίσθηση όμως ότι η ουσία του ερωτήματος περί προσποίησης της γυναίκας, αφορά τον κολπικό και

    όχι τον κλειτοριδικό οργασμό, ο οποίος είναι πιό εύκολα επιτεύξιμος από τις γυναίκες.
     
  11. Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    και μετά λένε ότι οι γυναίκες είμαστε πιο αναλυτικές  

    κατά την άποψή μου, θα προσποιηθούν εκείνες που δεν έχουν ούτε κλειτοριδικό.
     
  12. Alexkat

    Alexkat Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;


    Κατ αρχήν το ποσοστό αυτό δεν είναι αμφιβόλου προελεύσεως. Εκεί κυμαίνεται, ίσως και περισσότερο.

    Και κατά δεύτερον ο γυναικείος κολπικός οργασμός δεν είναι μόνο θέμα καλού εραστή.

    Είναι περισσότερο θέμα της ίδιας της γυναίκας, αν μπορεί να τον πετύχει.

    Άν η γυναίκα δεν μπορεί από την φύση της να πετύχει κολπικό οργασμό, και τον καλύτερο εραστή

    να έχει δεν θα το πετύχει ποτέ.

    Υπάρχουν γυναίκες που τον κολπικό οργασμό τον έχουν στο "τσεπάκι τους". Αλλά υπάρχουν και οι

    περισσότερες που είτε δεν τον έχουν βιώσει ποτέ, είτε τον βιώνουν περιστασιακά, ανάλογα με την

    ψυχολογία της στιγμής που διαθέτουν,τον βαθμό αυτοεκτίμησής τους για την

    εξωτερική τους εμφάνιση, την συνειδητοποίηση της σεξουαλικότητας τους , των

    επιθυμιών τους, και την διεκδίκηση τους μέσα από την σεξουαλική πράξη.

    Σε προσωπικό επίπεδο δεν έτυχε να συναντήσω προσποίηση, αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν

    γυναίκες που προσποιούνται. Κάποτε μου είχε πει κάποια ανάλογη εμπειρία του έμπιστος φίλος μου με την

    σύζηγό του.
     
    Last edited: 2 Μαρτίου 2012