Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος sotiris, στις 18 Οκτωβρίου 2010.

  1. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Ευτυχως αγαπητε sotiris το οποιο συναισθηματικο δεσιμο κρατησε μια βδομαδα και ηταν ανωδυνο. Εμαθα μετα οτι εκει εξω υπαρχουνε εραστες που ενδιαφερονται για την ικανοποιηση της γυναικας με την οποια ειναι μαζι και φυσικα εμαθα κι εγω να το διεκδικω με τροπο σιωπηλο αλλα αδιαπραγματευτο. Με λιγα λογια απεκτησα αυτοπεποιθηση.  
     
  2. sotiris

    sotiris Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    είδες τελικά ποσο λάθος σκεπτόσουν και σκέφτονται και άλλες γυναίκες έτσι όπως εσύ Εμαθα μετα οτι εκει εξω υπαρχουνε εραστες που ενδιαφερονται για την ικανοποιηση της γυναικας με την οποια ειναι μαζι υπάρχουν πράγματι αλλά δυστυχώς λίγοι αλλά και λίγες θα έλεγα που ενδιαφέρονται και για την ικανοποίση του ή της συντρόφου των
     
  3. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Προσποιήται οργασμού μόνο η Νταιζη στα Μυστικά της Εδέμ που είναι παντρεμένη με τον Μπελο, άλλα είναι καψούρα με τον Χρίστο, να!!!

    Πέρα της πλάκας απορώ με το θέμα του νήματος γιατί γυναίκα που γνώρισε την επιβητόρων ικανότητά μου, της είναι δύσκολο να αλλάξει σεξουαλική συμπεριφορά μεταγενέστερα...φφφσσιιττ-μποοοινγκ!!
     
  4. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    ... δεν καταλαβα τιποτα !!!
     
  5. sotiris

    sotiris Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    ούτε εγω lizard κατάλαβα την σκεψη του Sado_M:bounce:  
     
  6. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    καλό αυτό!! έχης ένα από τα πιό ακαταμάχοιτα στοιχεία πάνω σε μιά γυναίκα!!
     
  7. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    τι μου λες? σοβαρα?.... ασε... δεν σου απανταω!
     
  8. alnair

    alnair Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Γιατί μπορούμε.
     
  9. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    ..με απλά λόγια είπα ότι δέν έχω συναντήσει ακόμα γυναίκα πού να προσποιείται οτι έχει οργασμό, καί να μήν έχει έναν βροντέρο, πολυδιάστατο, εξωφρενικό, αναπανάλυπτο οργασμό μαζί μου...γιατί είμαι πολύ πηδίκουλας... καί μάλιστα αναρωτιόμουν αν υπάρχουν και τέτοιες περιπτώσεις οπως περιγράφει το νήμα....!!
     
  10. camera_obscura

    camera_obscura Regular Member

    Δεν δέχομαι θεωρίες περί του συναισθηματικού τρόπου με τον οποίο (υποτίθεται ότι) αντιμετωπίζουν οι γυναίκες το σεξ, σε αντίθεση με τα (υποτιθέμενα) γουρούνια τους άντρες που ζουν σε σεξουαλική μακαριότητα. Ο λόγος που δεν τις δέχομαι είναι επειδή υποθάλπουν βαθιά πουριτανικές απόψεις σχετικά με τη σεξουαλικότητα, κατά τις οποίες η γυναίκα απολαμβάνει τη σεξουαλική επαφή μόνο με τον καβαλάρη με λευκό άλογο που κρατά το χρυσό κλειδί της σεξουαλικότητάς της. Είναι ακριβώς αυτές οι θεωρίες που οδηγούν όχι απλώς στην ανοργασμικότητα, αλλά και στην ίδια την ανηδονία.

    Το τεχνικό μέρος απαιτεί στοιχειώδεις γνώσεις, και μ’ αυτά που διαβάζω τείνω να αναθεωρήσω τις απόψεις μου περί σεξουαλικής διαπαιδαγώγησης («αφήστε τα παιδιά να ανακαλύψουν μόνα τους αυτό που δεν μπορεί να διδαχθεί» και λοιπά δημοκρατικά) και να προτείνω οι γνώσεις αυτές να διδάσκονται ήδη από το νηπιαγωγείο με το νι και με το σίγμα.

    Σχέδιο υποδειγματικής διδασκαλίας: το αντρικό πουλάκι είναι φτιαγμένο με τέτοιο τρόπο ώστε ο κόπος που απαιτείται για να βγάλει ένα ασπρουλιάρικο υγρό που κάνει το αγοράκι να νιώθει πολύ όμορφα, είναι μικρός. Βάζει απλώς το πουλάκι του μέσα στο πουλάκι του κοριτσιού (το πού αλλού μπορεί να το βάλει είναι στην ύλη της Α Δημοτικού) κάνει λίγο μπρος και πίσω και γίνεται. Για τα κοριτσάκια είναι λίγο πιο δύσκολο αλλά όχι πολύ δύσκολο. Στα κοριτσάκια αρέσει πολύ –μα πάρα πολύ- να έχουν το πουλάκι των αγοριών μέσα στο δικό τους, αλλά με αυτόν τον τρόπο δεν βγάζουν το δικό τους ασπρουλιάρικο υγρό που θα τις κάνει να νιώσουν πολύ όμορφα. Για να γίνει αυτό, πρέπει το αγοράκι να χαϊδέψει το πουλάκι του κοριτσιού, κι αυτό γίνεται με διάφορους τρόπους (χρήση εποπτικών μέσων για εμπέδωση).

    Πόσα δεινά θα γλυτώναμε όλοι, άντρες και γυναίκες, αν μας τα είχαν πει αυτά στα 5 μας…

    Κατακλείδα άκρως συγκρατημένη και κόσμια: μην μπερδεύετε το σεξ με τον έρωτα και με τα ψυχοσυναισθηματικοτέτοια της κυρίας Μίνου. Ζήστε του έρωτές σας όπως νομίζετε, όπως νιώθετε, όπως γουστάρετε, όπως σας φτιάχνει, αλλά αφήστε και το έρμο το σώμα σας να αρθρώσει τον δικό του λόγο με τον τρόπο του. Γιατί όταν σιωπά το σώμα, σιωπά το σύμπαν όλο.

    Ήταν ένα απόσπασμα από την εκπομπή «Η θεία Λένα συμβουλεύει» της εκπαιδευτικής τηλεόρασης, Τμήμα Σχεδιασμού Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων, Υπουργείο Παιδείας, Δια Βίου Μάθησης και Θρησκευμάτων.
     
  11. lizard

    lizard Regular Member

    Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;


    το when Harry met Sally δεν το εχεις δει? για κατι τυπους σαν εσενα εχει γυριστει!

     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  12. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    ...βρέ παιδί!! δεν γινεται με ενα απλο "sandwich" η δουλεια! μην παρασέρνεσαι απο τίς ταινιές με κερδοσκοπικό σκοπό...!
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014