Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος sotiris, στις 18 Οκτωβρίου 2010.

  1. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Νομίζω ότι καλό είναι να γίνει μια διάκριση μεταξύ της μόνιμης δυσκολίας μιας γυναίκας να φτάσει σε οργασμό από την περίπτωση που μια γυναίκα δε φτάνει σε οργασμό, όχι γιατί έχει δυσκολία ως προς τον οργασμό της αλλά γιατί της βγήκε μάπα το καρπούζι, είτε για δικούς της λόγους είτε για λόγους του άλλου.
     
  2. master Thanassis

    master Thanassis Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    μάπα το καρπούζι ?
    τσ τσ τσ τι έκφραση
     
  3. devine_sub

    devine_sub Contributor

    Γιατί τα καρπούζια είναι στρογγυλά;;

    Σωστά. Κανένα καρπούζι δε βγαίνει μάπα. Κολοκύθα όμως;  

    Έχει απόλυτο δίκιο η elfcat, είναι εντελώς διαφορετικές οι περιπτώσεις.

    @striggla: υποπερίπτωση (γ) στη λίστα αυτός που αναφέρεις.  
    Μάλλον όλες έχουμε φάει κολοκύθα, κάποτε. :Ρ
     
  4. JokerGemini

    JokerGemini Regular Member

    Προσποιουνται τον οργασμο για τον ιδιο λογο που φωναζουν οταν κανουν σεξ.
    ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ !!!
     
     
  5. sotiris

    sotiris Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Σαν άνδρας, μπορείς να προσφέρεις διέγερση, παρότρυνση και σέξυ λόγια. Αν απλά σκέφτεσαι ότι μόνο εσύ επηρεάζεις απόλυτα τον οργασμό της θα βρεθείς σε ένα επικίνδυνο ποτάμι σεξουαλικής απογοήτευσης και για τους δυο σας.

    Απο την προσωπική μου εμπειρία έχω να καταθέσω τα εξής :Αν η γυναίκα αισθανθεί πίεση για απόδοση, το πιο πιθανό είναι ότι δεν θα έχει οργασμό ή θα προσπαθήσει να προσποιηθεί με αποτέλεσμα να αισθανθούν και οι δυο άσχημα. Αν από την άλλη πλευρά η συμπεριφορά του άντρα της αποδείξει ότι το μόνο που θες είναι να της προσφέρεις απόλαυση, θα χαλαρώσει και θα απελευθερωθεί. Εκεί... οι πιθανότητες για χύσιμο είναι ατελείωτες...

    Οι περισσότερες γυναίκες ερεθίζονται από αυτά που ακούν και σκέφτονται και όχι απαραίτητα από αυτά που βλέπουν. Οι άνδρες είμαστε περισσότερο οπτικοί τύποι σε θέματα γύρω από το σεξ.Γι΄αυτό λοιπόν κάνε της φιλοφρονήσεις

    Η σιωπή μπορεί να είναι λίγο απωθητική. Το ίδιο και η πολυλογία. Αλλά τουλάχιστον μερικές βαθιές φιλοφρονήσεις και μια υπενθύμιση ότι είναι πολύ όμορφη και ότι σε ερεθίζει ερωτικά θα ανεβάσει ταχύτατα τους παλμούς της και την επιθυμία της για σένα.
     
  6. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Βλακείες... Κι όταν ο άλλος σας κερατώνει "προσποιείται αγάπη" για να μη νοιώθετε ασχημα!!! 
     
  7. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    χωρις παρεξηγηση...αυτο ηταν το μονιμο προβλημα σας ...οτι εξισωνετε το ιδιο ευκολα το σεξ με την αγαπη, το πηδημα με τον ερωτα, το κερατο για σας ειναι απλη υποθεση...
    εκτος κιαν προτιμας να σε κερατωνει η γκομενα σου , παρα να προσποιειται οργασμους.... 
    δεν ειναι ισοδυναμα πραγματα αυτα που ανεφερες...
    την ιδια ψυχολογικη ζημια θα σου κανει το κερατο οταν το μαθεις απο το να μαθεις οτι καποια φορα η γκομενα σου προσποιηθηκε τον οργασμο γτ δεν καταφερε να τελειωσει?
     
  8. striggla

    striggla Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    να μασήσεις κανά μουνάκι? μήπως?


    αν μπορούσες?
     
  9. XplorR

    XplorR Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    OK... ατυχές παράδειγμα, δεκτόν...
    Να πω: "Κι όταν εμείς θέλουμε να σας ρίξουμε στο κρεβάτι, σας λέμε ό,τι θέλετε ν' ακούσετε για να μη σας πληγώσουμε με την αλήθεια..."
    Καλύτερο; 
     
  10. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Δεν κατάλαβα ποτέ τις γυναίκες που προσποιούνται οργασμό...Εγώ θα ήθελα να δώσω να καταλάβει στον άλλον ότι στάθηκε ανίκανος να με κάνει να χύσω(η περίπτωση κάποιου που απλά θα ήθελε να με τυραννήσει δεν πιάνεται)Όπως επίσης κάποτε είχα πάει με κάποιον που την είχε σαν οδοντογλυφίδα και είχε το θράσος να με ρωτήσει αν μου άρεσε κιόλας!Η απάντηση ήρθε πολύ γρήγορα.. "Μανάρι μου έχεις το ιδανικό καυλί για κώλο!"...και κατάλαβε πολύ καλά τι εννοούσα...   
     
  11. atasai

    atasai Regular Member

    Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ τους ανθρώπους που χάφτουν τον προσποιητό οργασμό. Κάποιο λάκο έχει η φάβα συνήθως. Μάλλον κάτι δεν έχεις αντιληφθεί περί οργασμού για να πιστεύεις ότι μπορεί να παιχτεί και σε παράσταση.(Τους αναγνωρίζεις από την πίστη στο ότι όλες οι γκόμενες τους χύνουν πάντα, λολ).

    @assassina
    Εγώ το λέω και με μεγάλη ειλικρίνεια και με μεγάλη οργή.   Αλλά συνήθως είμαι στοχοπροσηλωμένη στον προορισμό μου.

    @Lady in Corslet
    Η πεποίθηση ότι κάποιος στάθηκε ανίκανος να κάνει κάτι επειδή εσύ δεν έχυσες είναι φαντάζομαι και η απάντηση στο γιατί κάποιες προσποιούνται. Αν και οι δύο διακατέχονται από τέτοιες απόψεις, προφανώς είναι μια φοβερή επιβράβευση το να του πεις ότι έχυσες. Τι γλυκό!
    Και αυτό με το μέγεθος πάλι; Δηλαδή, και να είναι σημαντικό για το φαντασιακό σου το μέγεθος δεν φαντάζομαι ότι παίζει κάποιο πρακτικό ρόλο στο να τελειώσεις. Ε;; ditto ditto orgasmo garantito λέει ο θηλυκός φεμινιστικός ιταλικός προ σαρακονταετίας λαός. Αν και θα πρότεινα να κάνουμε μια μετατροπή του ditto με το lingua οι λιγότερο μοναχικοί τύποι. Και βρε παιδί μου, αφού έχεις μια αγάπη στα μεγάλα καυλιά μην τον πηδήξεις. Άκου θρασύς! λολολ

    Ουφ, κάτι τέτοια χαλάνε την πιάτσα - προσποιήσεις και "εμένα δεν με νοιάζει τόσο αυτό". Πφφ... Καλύτερα πιπινάκια που δεν έχουν προλάβει να αλλοτριωθούν από δάυτες![τα άστρα φταίνε για το μισογυνικό μου παραλήρημα]

    edit:
    Και τώρα που το ματασκέφτηκα δεν είπα το προφανές. Πέρα από την ιδέα να μολογήσεις ή να μην μολογήσεις το ατόπημα (σου ή του, δεν έχει σημασία), υπάρχει και το φανταστικό κολποσχέδιο να πεις ότι δεν έχυσες... για να χύσεις. Ταν ταν... Και η ζωή έγινε ευκολότερη.
     
    Last edited: 20 Οκτωβρίου 2010
  12. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    συγνωμη....μιλαμε για προσποιηση οργασμου στη διαρκεια μιας σχεσης?η γενικα και αοριστα?
    γτ εγω θα προσποιουμουν εναν οργασμο και εχω προσποιηθει οργασμο μονο οταν ημουν σε σχεση και δεν ηθελα να τσακωθω με τον δικο μου (εφοσον δεν ηταν και δικο του φταιξιμο που δεν τελειωσα).
    σε ξεπετες δε προσποιουμαι και δε θα το κανα γτ δεν εχω κανενα συναισθηματικο δεσιμο και δε με νοιαζει τι θα σκεφτει...
    τωρα ενα για σενα ο μονος τροπος για να κανεις ξεπετα ειναι να πεις ψεματα...τι να σου πω....εγω κανω χωρις να μου λενε ψεματα η να λεω ...