Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος sotiris, στις 18 Οκτωβρίου 2010.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    παντως αν η κυρια ισνογκουντ περναει κυματα , θαλασσες και ειναι συνεχεια σε κινηση για να ειναι μαζι μου .... και δεν χυνει ..... θα ειναι μεγαλο κοροιδο ......
    με αλλα λογια ... ειναι απιστευτο το τι κανουν μερικες για τον πουτσο .....
     
  2. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Συγνωμη αλλα εχω την απορια αν η αληθεια που περιγραφεις περι προσποιησης οργασμου ελαβε μερος σε καποια "vanilla" συνεδριαση? Μου ειναι δυσκολο να διανοηθω οτι μπορει συμβει αυτο, αφου σε "bdsm" συνεδριαση το ζητουμενο ειναι κατα πλειονοτητα... το "πετραδακι-πετραδακι χτιζουμαι το μεγαλο τοιχο που ονομαζεται οργασμος με ολες του τις πτυχες..., και ετσι ρωταω...
     
  3. kali crow

    kali crow Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    ναι αγαπητε...βανιλα σχεση ηταν.
    το θεμα απο ο,τι καταλαβα δεν αφορουσε μονο τον οργασμο στις βδσμικες σχεσεις αλλα γενικα. 
    και σαφως ειναι αληθινο...
    δεν εχω κανενα λογο να καθομαι να γραφω φαντασιες.
     
  4. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    το βρηκα !!!!! ....
    οι γυναικες προσποιονται τον οργασμο για ολους τους παρακατω λογους :
    α) τιμωρουν τον εαυτο τους για οσα δεν τους αρεσουν πανω τους ...
    β) τους δινει την δυνατοτητα ελιγμων : "μα εμενα μου αρεσει να κανουμε ερωτα καθε μερα" ή αλλιως : "μονο εσυ το ευχαριστιεσαι" ....
    γ) ειναι ενα ειδος μαζοχιστικης εκφρασης
    δ) παιζουν τα λεφτα αισθηματα (ο πιο συνηθισμενος λογος)
    ε) νομιζουν πως ετσι διατηρουν το αλωθι του "εγω προσπαθησα"
    και στ) ειναι η ευκολη λυση σε οποιοδηποτε αλλο προβλημα ....
     
  5. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Υπάρχει το αντίθετο του rep;
     
  6. john_m

    john_m Bollocks mandola

    Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    And the oscar go to .........

     
     
  7. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Σε ευχαριστώ για την ανταπόκρισή σου λύνοντας την απορία μου, αν και διέκρινα ότι δεν υπήρχε λόγος για επιπρόσθετες παρατηρήσεις, εφόσον αν ξαναδιαβάσεις τα γραφόμενα θα δεις, ότι δεν υπήρχε καμία κατάφαση που να λέει ότι τόσο το θέμα, όσο και το ερώτημα μου απευθυνόταν μόνο σε / για “bdsm” σχέση, παρόλο που είναι δικαίωμα του καθένα να εκφράζεται όπως θέλει. Το αν μια “bdsm” σχέση και πιο αναλυτικά μια “bdsm” συνεδρίαση συνήθως οδεύει, (υποβοηθά, στοχεύει κλπ) σε πλήρες οργασμό, είναι άλλο καπέλο. Όπως επίσης δεν υπάρχει κανένας λόγος να μην πιστέψω την διήγηση σου, αφού οι λέξεις που χρησιμοποίησα προς αυτήν ήταν “η αλήθεια που περιγράφεις”.
    Όμως ίσως άθελά μας όπως φαίνεται μέσα από τον διάλογό μας , δώσαμε μια από τις πολλές απαντήσεις στο ερώτημα του νήματος με τίτλο “Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό”, και η απάντηση που μπορεί να βγει από εκείνον το διάλογο είναι “γιατί δεν αφήνονται στο bdsm” ίσως λόγο λογοκρισίας του κόσμου κλπ.


    Καλά να περνάς, και πάλι ευχαριστώ για τον χρόνο σου.  



    ( αυτο το αρθρο ειναι διαβεβαιωσι οτι το πρωταρχικο μου "quote" καλυφθηκε απολυτα, και δεν προσμενω τιποτα αλλο συμπεριλαμβανομενου και του "επισης" για οποια ευχαριστηρια)  
     
  8. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Οσες φορες δεν καταφερα να τελειωσω και δεν προσποιηθηκα ειδα μια απογοήτευση στο προσωπο της κοπελιας που δεν τα καταφερε να με κανει να ολοκληρωσω.(ναι συμβαινει και στα αγορακια) Βεβαια ειχα περασει σουπερ τις περισσοτερες φορες. (Εκτος απο μια που θυμαμαι πριν 16 χρονια περιπου που για καποιο λογο ηταν εντελως ξενερωμα και που με γεμισε σημαδια στο λαιμο για να τα δει η τοτε κοπελα μου και να με χωρισει) Το αγχος λοιπον νομιζω οτι ειναι βασικος παραγοντας για να μην υπαρχει οργασμος και το χειροτερο νομιζω οτι ειναι οταν πισει καποια τον εαυτο της οτι δεν προκειται να τελειωσει οτι και να κανει ο αλλος γιατι απλα "ΔΕΝ ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ". Καποτε μου ειχε τυχει ενα ζουμπουρλουδικο το οποιο μου το ειχε πει οτι δεν τελειωνει. Ενα βραδυ λοιπον το ειχα με τις ωρες και το εγλυφα το χαϊδευα του μιλουσα, το φιλαγα, και καποια στιμη ξεχαστηκε και τελειωσε. Αν ομως ειναι να παλευει ο ενας ολο το βραδυ και η αλλη να πρεπει να ξεχαστει για να χυσει , shit inside many years. Mια αλλη με παρομοιο προβλημα ομως ειχε βρει τη λυση. Απο τη στιγμη που μπορουσε να τελειωσει μονη της ειχε προσαρμοσει την τεχνικη της την ωρα του σεξ. Οποτε οταν αρχιζε να νιωθει κατι να πλησιαζει απο την μερια μου ,κοιτουσε το προσωπο μου και τις εκφρασεις μου, αρχιζε να με ρωταει διαφορα και να μου λεει διαφορα αλλα και εκανε μια κινηση μπρος πισω (με πολλη βια μπορω να πω και φορουσε και διαφραγμα και εβρισκα καπου μεσα βαθια και πονουσα το καημενακι) και τελικα εχυνε πολυ δυνατα. Πιστευω λοιπον πως αν καποια γυναικα μπορει να τελειωσει μονη της και δεν ειναι οργανικο το θεμα, τοτε μπορει να τελειωσει με καποιον που θελει εστω και χρησιμοποιοντας τον σαν δονητη. Θεληση υπομονη και αγαπη να υπαρχει. τουλαχιστον μεχρι να ξεπεραστει το προβλημα. Μετα θα μπορει και χωρις να αγαπαει. Ηταν η συμβουλη την ημερας απο τον Δρ Εξτριμοπουλο.
     
  9. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Μετά θα γινει πολυοργασμική, στη συνέχεια μητρομανής...και στο τέλος θα κλειστεί σε μοναστήρι υπο τις ευλογίες του Πάπα Εξτριμίου Πίου του δευτερου !  
     
  10. extreme32

    extreme32 Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    (χμμμμμ ,για καλο το ειπε αυτο;   Μάλλον,ε;   Η μηπως όχι;   )

    ---------- Post added at 00:53 ---------- Previous post was at 00:50 ----------

    Γιατί βρε; Σε γενικές γραμμές σωστα τα λεω!  

    ---------- Post added at 01:09 ---------- Previous post was at 00:53 ----------

    και τωρα που το θυμηθηκα καποιες νομιζω οτι προσποιούνται οργασμό γιατι ο μαστερ τους τους λεει να χυσουν χωρις να αγγιζονται και τους τραβαει τα βυζα μεχρι αυτο να συμβει. Οποτε ειναι η μονη λυση για να γλιτωσουν
     
  11. GRD

    GRD Great Red Dragon

    Απάντηση: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    ... Επειδή μπορούν.   Τι καλά... Τι καλά... που περνάγαμε... παιδιά...


    Ανδρ(ε)ας
     
  12. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Γιατί οι γυναίκες προσποιούμαστε οργασμό;

    Εμείς σε ποιο μοναστήρι λές να πάμε να μονάσουμε αγαπητή μου, όταν το γήρας κτυπήσει την πόρτα μας? Να πάμε παρέα, να διηγούμαστε η μια στην άλλη την πολυοργασμική ζωή μας και να κάμνομεν και καμία μετάνοια για να συγχωρεθούμε, εντάξει?