Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 9 Ιουλίου 2006.

  1. Ελλάδα

    Ελλάδα New Member

    Εγώ πάλι ρωτώ αν το όλο αυτό νήμα θα έπρεπε να υπάρχει...

    H SM_Art_Lady είναι γνωστό εδώ και καιρό οτι είναι επαγγελματίας, και απ'όσο ξέρω αυτά τα πράγματα τα κάνουν κυρίως οι επαγγελματίες, άρα μήπως θα έπρεπε να το πάρουμε από άλλη οπτική γωνιά;

    Αυτά που θα ήθελα να ρωτήσω εγώ στην φίλη μας τη SM_Art_Lady, είναι αν έκανε και έλεγε τα ίδια πρωτού το γυρίσει στο επαγγελματικό με τους εκάστοτε σκλάβους της καθώς και ΑΝ σκέφτηκε ποτέ οτι η ερωτική επαφή είναι πρώτα απ'όλα μια πράξη αγάπης και τελευταία μια πράξη κυριαρχίας. Τι εννοώ, μα το οτι το σεξ γίνεται με πολλούς τρόπους, και αν χρειαστεί να γίνει ως πράξη κυριαρχίας απ'την Αφέντρα στον σκλάβο αυτό μπορεί να γίνει με έναν πολύ απλό τρόπο... δεν αφήνει τον άλλον να εκσπερματώσει μέσα στον κόλπο Της πρωτού Αυτή έρθει σε οργασμό πολλαπλό!
     
  2. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Βούλωσα  
     
  3. Και για να το ξεκαθαρισουμε το θεμα μια και καλη γιατι πραγματικα χανω το χρονο μου με σενα Φοινικα,

    ειπες πολλα,για το οτι κρυβομαι πισω απο ενα αβαταρ,για το οτι εχω διαλεξει ενα στυλακι που ταιριαζει σε αυτο,για το οτι διατηρω την ανωνυμια μου πισω απο αυτο,οτι εχω χασει κατα κρατος,και αλλα πολλα που δηλωνουν το πανικο σου που βρεθηκε καποιος να σας πει στα ισια οτι λετε κουταμαρες,

    εσυ δηλαδη πισω απο που κρυβεσαι ?
    εσυ δε διατηρεις την ανωνυμια σου ?
    εσυ δεν εχεις διαλεξει το στυλακι "παιζω το παιχνιδι της κυριας" ?
    εσυ χανεις μεχρι στιγμης γιατι δεν αντιπαραθετεις ουτε ενα επιχειρημα,ουτε μισο.

    στην αρχη ειπες οτι το εθεσα σε φιλοσοφικο επιπεδο,μετα χλευασες οταν ειπα οτι το εθεσα σε καθαρα επιστημονικο,δειγμα του οτι εχεις αγνοια επι του θεματος,

    η κυρια ισχυριστηκε οτι,

    ας μας πει λοιπον αυτη η κυρια (η εσυ αφου ανελαβες το ρολο να βγαλεις το φιδι απο τη τρυπα) τι μεθοδους χρησιμοποιει και πως το κανει,σε επιστημονικη βαση.

    και επιτελους σταματα να χρησιμοποιεις πληθυντικο οταν αναφερεσαι στον εαυτο σου και μονο,

    το παιχνιδι του πολιτικου που προσπαθεις να παιξεις δε περναει,υπαρχουν ατομα εδω μεσα που καταλαβαινουν πολυ καλυτερα απο οσο νομιζεις,

    σε ΠΡΟΚΑΛΩ,απαντα επι της ουσιας στην ερωτηση μου,

    να αισθανεσαι τυχερος που επιασα μονο ενα μικρο κομματι του ποστ της κυριας,

    απαντησε μου τωρα.

    (δεν θα απαντησω σε υβρεις και ειρωνιες).
     
  4. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Σε πολύ λιγότερα, ποιητά, σε πολύ λιγότερα, και αν η βιοηλεκτρονική ακολουθήσει και αυτή νόμους παρόμοιους με τον νόμο του Moore, το "κουμπί" που ονειρεύεται (έστω και σαν εφιάλτη) ο Ηλίας δεν είναι και τόσο μακρυά.
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Εφιάλτης ; Μα γιατί Ακριβέ μου MasterJp ; Νομίζω όμως ότι υπάρχει μια ταινία σχετική με τον William Hurt , θα το ψάξω...
     
  6. DreamMaster

    DreamMaster Regular Member

    Α, είναι απλό: Μου είναι αδύνατον να εκφραστώ με επιχειρήματα του τύπου "μαλακίες", "σε ρούμπωσα παλιοπίθηκε" και τα τοιαύτα. Οπότε, κάπως πρέπει και γω να ξεσπάω το .. μεσογειακό καλοκαίρι!

    Εχω και γω "Το εγωιστικό γονίδιο" στη βιβλιοθήκη μου του ίδιου συγγραφέα, οπότε μάλλον το ίδιο λέμε. Εκτός από το ότι πρόκειται για ένα από τα πιο controversial βιβλία της επιστημονικής κοινότητας, δεν βλέπω σε τί προσβάλει την άποψη μου που συνοψίζεται στο εξής: οι ασυνείδητες μνήμες ενδεχομένως προκαλούν κίνητρα ή/και συμπεριφορές, άρα "δημιουργώντας" στον άλλον μνήμες μέσα από εμπειρίες ίσως να μπορούμε να "μιλήσουμε" στο ασυνείδητό του, ή τέλος πάντων σε ένα κομμάτι του. Αλλά ούτε τί θα του "πούμε" ξέρουμε, ούτε σε ποιά "γλώσσα" (BDSM? χλωμό...).

    Το τμήμα του εγκεφάλου όπου αυτό είναι καταφανέστατο λέγεται ιππόκαμπος, και εκεί εδράζουν συγχρόνως μνήμες και συναισθήματα (όχι μόνο εκεί, αλλά εκεί συγχρόνως). Το ότι αυτό συμβαίνει είναι μάλλον άσχετο με το τί στρατηγική ακολουθούν τα γονίδιά μας για να αναπαραχθούν και πόσο αυτή η στρατηγική ερμηνεύει ή όχι όλες τις συμπεριφορές μας (Dawkins).

    Οσον αφορά το τί θα γίνει σε 100 χρόνια, ιδού πεδίο δόξης λαμπρό για ανέξοδη μπουρδολογία: συμφωνώ και γω ότι η λύση θα έρθει από τον απόγονο αυτού που αποκαλούμε σήμερα "βιοχημεία" και "βιοηλεκτρονική". Είναι λογικό να το περιμένει κανείς αφού:

    α) ο εγκέφαλος επικοινωνεί με δύο ισότιμους τρόπους φυσικής (ηλεκτρισμός) και χημείας (νευροδιαβιβαστές)
    β) η φυσική και η χημεία συγκλίνουν ταχύτατα (εξ΄ανάγκης, στο μοριακό επίπεδο) και θα καταπιούν την "βιολογία".

    Dream

    ΥΓ. Παρακαλώ, η φράση "Ο DreamMaster είναι γαμώ τα παιδιά" μην παρερμηνευτεί.. Εχω να αγγίξω γυναίκα κάτω των 30 κάμποσα χρόνια...
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    O Phoenixxx ξέρει καλά ότι δεν έχω ανάγκη από δικηγόρους αλλά ούτε από υποστηρικτές που να ασπάζονται και να υποστηρίζουν τις πεποιθήσεις Μου.
    Και με την ευκαιρία θα σε παρακαλέσω αλλά και θα απαιτήσω (πάρε το όπως θες και σε βολεύει) να μαζέψεις την γλώσσα σου και να μάθεις να απευθύνεσαι καλύτερα σε Μένα μόνο και μόνο επειδή είμαι Κυρία και όχι λόγο status Μου Αυτό σημαίνει ότι και σκλάβα να ήμουν θα Είχα την ίδια απαίτηση από εσένα και από τον οποιοδήποτε εδώ μέσα.

    Θα παρακαλέσω και τους δυο "ανορθωγραφος_πιητης" και "Phoenixxx" να σταματήσετε τις προσωπικές σας αντιπαραθέσεις διότι αυτό το νήμα έχει άλλο σκοπό και όπως με χαρά βλέπω εξελίσσετε σε μια ενδιαφέρουσα συζήτηση.

    Να διευκρινίσω και πάλι : Ότι γράφω αφορά Εμένα, την δική Μου συμπεριφορά και Μόνο. Δεν παροτρύνω και δεν υποχρεώνω Κ/κανένα και Κ/καμία να υιοθετήσει την συμπεριφορά Μου (σωστή η λάθος) Δεν θα το κρίνω Εγώ αν άλλες Mistress έχουν διαφορετικές απόψεις και λειτουργούν διαφορετικά από Εμένα (και πάλι λεω ότι καλά κάνουν για ότι κάνουν και όπως το κάνουν αν αυτές το θεωρούν σωστό).
    Αυτές ας μιλήσουν για τον Εαυτό τους και την δική Τους ερωτική και σεξουαλική συμπεριφορά. Ομολογώ ότι Μου φαίνεται περίεργο και με εκπλήσσει που Καμία δεν έχει πάρει θέση στο νήμα αυτό, αλλά...θα το ξεπεράσω.
    .
    Όσο για την επιστημονική εξήγηση που μου ζητάς "ανορθωγραφος_πιητης" δεν Έχω να πω τίποτε απολύτως διότι θεωρώ τον Εαυτό Μου άσχετο και όχι ειδήμονα για να μπορέσω να εξηγήσω επιστημονικά ότι η ψυχή ορίζει .... (δεν είναι κακό και δεν είπα τα ξέρω όλα...αφήνω και κάτι στους ειδικούς)
    Γιατί θα έπρεπε να τεμαχίσω τον Εαυτό Μου κάνοντας Μου ψυχανάλυση όταν Εγώ σε σχέση με Αυτόν (τον εαυτό Μου εννοώ) και τους άλλους τα παω πολύ καλά?

    Διαβάζω αρκετά βιβλία που ευτυχώς υπάρχουν στο εμπόριο αλλά το δύστυχος είναι ότι αυτά δεν με κάνουν ικανή να εξηγήσω στον Εαυτό Μου την αποκλίνουσα συμπεριφορά Μου την οποία σαφώς και έχω αποδεχτεί και Μου αρέσει να την ζω... Απλά το μόνο που έχω καταλάβει και αυτό μου αρκεί ότι έχω σώας τας φρένας και ότι υπάρχουν πααααααααρα πολλά άτομα που λειτουργούν όπως Εγώ. (είναι και ένας καλός λόγος να μη ανησυχώ) Δεν βλάπτω και αντίθετα πιστεύω ότι άτομα γύρο Μου δεν με θεωρούν ούτε τρελή ούτε σαφώς και για..."δέσιμο". Οι εκάστοτε σκλάβοι Μου είναι ευχαριστημένοι με ότι εισπράττουν από εμένα (όσα).
    Οπότε την επιστημονική εξήγηση του φαινομένου “Mistress Eva” και δη “Goddess” την αφήνω σε άλλους ειδικούς.

    Προσωπικά Μου αρκεί και δεν είναι τυχαίο ότι πάντα διατηρώ φιλική σχέση και μάλιστα πολλές φορές συμβαίνει να με συμβουλεύονται οι πρώην υποτακτικοί Μου και αρκετοί άλλοι, για πολλά από τα προβλήματα που έχουν στις περαιτέρω σχέσεις τους, αλλά και αρκετές φίλες Μου Mistress.
    Άρα με εμπιστεύονται και τους ευχαριστώ Ο/ολους! Το θεωρώ σημαντικό για Μένα!


    Ελλάδα ....
    Στην πραγματικότητα δεν θέλω να απαντήσω σε όλο σου το post και ένοιωσα την ανάγκη ειλικρινά να το παραβλέψω.
    Θα α ήθελα μόνο θα σου πω ΑΧ!!! Πόσο λίγα ξέρεις.
    Βαριέμαι αφόρητα να διαβάζω ατοπήματα και να βρίσκομαι στην οδυνηρή θέση συνέχεια να απολογούμαι στον κάθε άσχετο που βγάζει συμπεράσματα και λεει......και τι δεν λεει!
    Θα πρέπει δυστυχώς να το κάνω όμως και να μπω στην διαδικασία προς χάριν του διαλόγου και για να μη μένουν στον αέρα διάφορα.
    Ελλάδα, και πάλι Ελλάδα!
    Επαγγελματίας είμαι ελαχιστότατο διάστημα αλλά αυτό ουδεμία σχέση έχει με την παρουσία Μου στο forum όπου τις απόψεις Μου τις εκθέτω από παλιά και νομίζω ότι σαν Άτομο είμαι αρκετά διαφανής.
    Διευκρινίζω : Αν κάτι έχω να πω εδώ στο forum σαν εμπειρία, η σαν απορία, η σαν σκέψη, η αν κάτι με προβληματίσει, η αν κάνω κάποια διαπίστωση, η οτιδήποτε άλλο που πιστέψω ότι πρέπει να το συζητήσω εδώ και το θεωρήσω αναγκαίο και που απορρέει από την επαγγελματική Μου πλέον ιδιότητα σαν Professional Mistress να ξέρετε ότι θα το μοιρασθώ μαζί σας και πάλι αλλά θα το έχω διευκρινίσει.
    Προς το παρόν όλα βαίνουν καλός και ότι ζω και το βιώνω μέσα στα πλαίσια που κινούμε πάντα.

    Ότι έγραψα λοιπόν αφορά την ζωή Μου σαν Κυριαρχική πριν και μετά ...
    Ο επαγγελματισμός Μου δεν με έκανε να αλλάξω ούτε την συμπεριφορά Μου ούτε τα πιστεύω Μου.
    Αυτές ήταν και θα είναι πάντα οι πεποιθήσεις Μου.
    Αν και εφόσον αλλάξουν έχω το θάρρος και το σθένος να τις μοιρασθώ μαζί Σας.

    Τώρα το τι σκέφτομαι για την ερωτική επαφή δεν θα στο αναλύσω....ισχύει ότι και για όλους που την απολαμβάνουν. Δηλαδή μπορεί να είναι μια πράξη εκτόνωσης αλλά και όπως λες και μια πράξη αγάπης είναι όμως και πολλά αλλά που βαλε φαντασία να ανακαλύψεις (σου το εύχομαι)
    Το υπόλοιπο περί εκσπερμάτωσης κλπ που αναφέρεις ...Τι έχω να πω? θα το αφήσω ασχολίαστο...Εγώ η Άσχετη  
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    κατ' εφημισμόν αγαπητέ Ηλία  
     
  9. G_E

    G_E Contributor

    Τόσο καιρό τα βάζω με όσους πιπιλάνε το … «στην Ελλάδα δεν γίνεται τίποτα ενώ στο εξωτερικό…»

    Ήρθε όμως η ώρα να επιτιμήσω την «ανώνυμη Ελλάδα» για την ατολμία της να έρθει (virtually) πρόσωπο με πρόσωπο με εκείνη που επικρίνει.

    Δε μ’ απασχολεί το τι ακριβώς έγραψε και για ποιόν το έγραψε, αλλά η ατολμία του/ της.

    Και αναρωτιέμαι. Φτάνει μόνο μια αλλαγή της χώρας?

    Η πόλη θα σ’ ακολουθεί.
     
  10. month

    month Regular Member

    H μεγαλύτερη διαφωνία μου με σένα αγαπητή SM Art Lady, είναι ως προς την σχέση της διείσδυσης με τον έλεγχο. Αν, όπως λες και ισχύει, η όλη διαδικασία είναι ένα εγγεφαλικό παιχνίδι παρά φαλικό, τότε ως εμπειρότατη και αρκετά ικανή δεν θα μπορούσατε να ικανοποιήσετε τον υποτακτικό σας με τέτοιο τρόπο ώστε και να γίνει διείσδυση, αλλά και να είναι απόλυτα υποταγμένος. Μπορεί βέβαια να γίνει αυτό το πράγμα πιστεύω, χωρί βέβαια να συμμαίνει ότι θα γίνεται κάθε φορά. Το πότε και πως θα το ελέγχει πάντα η αφέντρα, όπως αρμόζει. Η άλλη απορία είναι η εξής· αν μια αφέντρα αγαπάει τον υποτακτικό της, και τούμπαλιν, τότε η διείσδυση δεν είναι μια φυσική απόρια; Γίνεται να έχουν μια τέτοια σχέση χωρίς καθόλου να υπάρξει αυτό;
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    month ήδη τα ερωτήματα Σου έχουν απαντηθεί!
    Aν ψάξεις στις παραπάνω αναφορές Μου θα βρεις τις απαντήσεις που χρειάζεσαι.
    Να μην τα επαναλαμβάνω!
     
  12. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Έχουμε ξεφύγει εντελώς ή μου φαίνεται.
    Αλλά έτσι και αλλιώς καλοκαίρι είναι, ζέστη κάνει, πολά μπορεί να συμβαίνουν, κατανοητά μόνον στους γράφοντες αυτού του thread (εξαιρουμένου εμού).