Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 9 Ιουλίου 2006.

  1. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Αραγε η Αφεντρα θα γουσταρε να μαθαινε πως ο σκλαβος της εχει γκομενιτσα και πηδαει ?
     
  2. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    αναλογα τι σκλαβος θα ηταν!αν ηταν ο αποκλειστικος θα με ενοχλουσε προσωπικα εαν οχι δε νομιζω οτι θα με ενδιεφερε!
     
  3. whipmarks

    whipmarks Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

    βασικα το βδσμ στην ελλαδα ειναι εμπορικο ειδος.οσεςςς μιλουν για αυτο στην ουσια το εμπορευονται.ολα τα αλλα ειναι αμπελοφιλοσοφιες.σ/μ λεδυ
     
  4. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    ΔΕΝ εχω τετοια προβήματα εγω!!!!!!!!!!!!!!
    Ο σκλαβος δεν παυει να ειναι και αντρας, και αν μου αρεσει..............θα βογγηξει η πολυκατοικια απο το ρετιρε μεχρι τα υπογεια!!!!!!!!!!
    Δεν το' ξερα οτι βασει του life style θα μεινω ανεραστη!!!!!!!!!!
     
  5. gallant

    gallant Regular Member

    Εχμ... για να πω την αλήθεια δεν διάβασα όλα τα posts, ακόμα και το κείμενο το πέρασα σε στυλ "εφημερίδας"... ο τίτλος και μόνο έφτανε. Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω. Ακόμα και στο sex κάποιος μπορεί να έχει το πάνω χέρι. Και γιατί αυτό το πάνω χέρι να μην το έχει η γυναίκα? Οπότε ποιό είναι το πρόβλημα του να χαρεί και μια "lifestyler Domme" (για να πω την αλήθεια ο διαχωρισμός δεν μου αρέσει αλλά δεν έχει και τόσο σημασία) το sex με τον "υποτακτικό" της. Εκτός εαν στην συγκεκριμένη "πράξη" σε κάποιες δεν τους αρέσει να είναι "Domme" και θέλουν να το απολαμβάνουν αλλιώς πράγμα το οποίο δεν είναι κατακριτέο. Είναι καθαρά θέμα γούστου και ποικοιλίας. Οπότε το βρίσκω πολύ απόλυτο το να λέμε ότι μια "lifestyler Domme" ποτέ μα ποτέ (!!!) δεν κάνει έρωτα με τον σύντροφό της γιατί είναι υποτακτικός. Αυτό ακούγεται περισσότερο σαν κατάρα.
     
  6. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Συμφωνω απολυτα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 
     
  7. μελίνα

    μελίνα Guest

    Για να μην τους ξενερώσουν!
     
  8. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    χμ διαβαζοντας τα ποστ ενα εχω να πω!μαλακιες!αν καποια γυναικα πιστευει πως θα της πεσει η υποληψη επειδη πηγε και πηδηχτηκε με εναν σκλαβο θα πρεπει να αρχιζει να αναρωτιεται ποσο Domme ειναι!ο μονος λογος πιστευω ειναι πως ισως δεν υπαρχει ερωτικη ελξη!και αμα ορισμενες τις υποβιβαζει το να ειναι ο σκλαβος απο πανω ε υπαρχουν και αλλες στασεις πιο κυριαρχικες χεχεχεχε
     
  9. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Πεστε με αφελη,πεστε με απλοικο, εγω παντως πιστευω οτι μια ερωτικη σχεση εκφραζεται,εκπληρωνεται,πραγματωνεται κυριως με την σεξουαλικη συνευρεση,η οποια με τη σειρα της κορυφωνεται με τον οργασμο και των δυο.
    Αυτο ισχυει ειτε μιλαμε για δεσμο ειτε για αρπαχτη.
    Εμεις εδω στην κοινοτητα αρεσκομεθα σε συμπεριφορες κυριαρχιας-υποταγης στολιζοντας με παιχνιδακια χαρακτηριστικα αυτων των συμπεριφορων την σεξουαλικη μας δραστηριοτητα.
    Γιατι το κανουμε αυτο;
    Προσωπικα,για να μεγεθυνω την σεξουαλικη μου διεγερση αντλωντας ετσι την μεγιστη ηδονη την στιγμη της κορυφωσης.
    Αυτο ,δεν ισχυει για τις lifestyle dommes;
    Αρκουνται στην πνευματικη ηδονη του παιχνιδιου με τον σκλαβο τους;

    Δεν τα καταλαβαινω αυτα τα πραγματα.
    ....ισως γιατι δεν θα μπορουσα να ειμαι σκλαβος μιας domme παρομοιων αντιληψεων ουτε για ενα βραδυ.
     
  10. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    θεωρω οτι η σεξουαλικη συνευρεση οπως προανεφερα αλλωστε ,εξαρταται απο τη διαθεση της domme.εγω γνωριζω πολλους σκλαβους που δεν τολμουν να αγγιξουν την κυρια τους ,δεν το εχουν διανοηθει καν.εξαρταται απο το ειδος της σχεσης,αφεντρας-σκλαβου.
     
    Last edited: 4 Δεκεμβρίου 2007
  11. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor


    Δεν αμφιβαλλω οτι ισχυουν και τα δυο,απλως αναρωτιεμαι ,αν δεν υπαρχει σεξουαλικη εκτονωση στα πλαισια της σχεσης αυτης,που αποσκοπει;
    Αρκει μονο το παιχνιδι;
     
  12. mrs Danay

    mrs Danay Regular Member

    σεξουαλικη εκτονωση υπαρχει συνηθως απο τον αντρα ,αλλα δεν απευθυνεται στην αφεντρα του .κυριως εκτονωνεται μονος του.εξαλλου το bdsm ειναι ενας εναλλακτικος τροπος ερωτισμου .ουτως η αλλως προκειται για σχεση s/m οχι για καποια vanilla σχεση.