Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 9 Ιουλίου 2006.

  1. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Προφανως υπαρχει μια διαφορετικη θεωρηση των πραγματων εδω.
    Για μενα η σχεση Αφεντρας -σκλαβου,Κυριαρχης -υποτακτικου ,οπως θελετε πεστε το,ειναι η ερωτικη
    συνιστωσα μιας σχεσης ενος αντρα και μιας γυναικας που αγαπιουνται,ελκονται,ειναι μαζι,παλι οπως θελετε πεστε το.
    Η ερωτικη τους συνευρευση αποσκοπει φανταζομαι στην ικανοποιηση και των δυο.Μπορει κατα την διαρκεια της να χρησιμοποιηθουν μαστιγια,σχοινια,κερια,να πεσουν σφαλιαρες,κλωτσιες, οτιδηποτε αλλο μπορει να περιληφθει στο παιχνιδι τους τελος παντων ,αυτο συμβαινει ομως επειδη αρεσει και στους δυο,κανω λαθος;
    Που καταληγει στο τελος αυτη η ιστορια; Δεν εχει κορυφωση; ποια ειναι αυτη;Η Αφεντρα αποκτα μεγαλυτερο κυρος αν αυτοικανοποιηθει και απαιτησει το ιδιο για τον σκλαβο, η του απαγορευσει τελειως να χυσει;

    Το ξαναλεω:ολα αυτα ειναι ενα παιχνιδι, ενα ερωτικο παιχνιδι οπου ο καθενας εχει ενα ρολο.
    Εξω απ'αυτο , η σχεση (αν υπαρχει)ειναι ισοτιμη,πεστε την βανιλλια,κρεμα, παρφε,το ιδιο μου κανει.
     
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Τι έγινε βρε παιδιά;;;

    Από τη μια δεν δεχόμαστε τους σκλάβους σαν ανθρώπους παρά μόνο σαν... σκλάβους, δεν τους αναγνωρίζουμε το δικαίωμα να ψηφίζουν παρά μόνο ό,τι αποφασίσει ο/η Κυρίαρχός τους, δεν τους αναγνωρίζουμε το δικαίωμα να ζητάνε, να διαφωνούν, να ΦΥΓΟΥΝ αν θέλουν..... και από την άλλη όταν κάποια Κυρίαρχη πει πως δε θέλει να πηδηχθεί με το σκλάβο της, πέφτετε να τη φάτε;
     
  3. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    σοβαρολογουμε τωρα; 
     
  4. hugger

    hugger Regular Member

    Συμφωνω απολυτα!
     
  5. blindfold

    blindfold Contributor

    για ποίο λόγο να είναι σκλάβος σας τότε ;
    ειλικρίνα θα ήθελα να απαντήσει κάποιος σκλάβος πάνω σε αυτό το θέμα ... /ποιά τα ανταλάγματα από αυτή τη διαδικασία ;

    παντώς είστε ρατσίστρια Κυρία μου   και σίγουρα όχι Mistress γιατί πως είναι δυνατόν να κάνετε έρωτα με κάποιον μη-υποτακτικό ; και αν είναι και vanilla σιγά με δεχθεί όρους και συμβασεις για να κάνει έρωτα... βολευόμαστε ;

    ίσως γιαυτό δεν κάνω για σκλάβος ,έχω βούληση και μάλιστα σχετίζετε με τον έρωτα !

    προστατεύουμε την εντολή του θεού "αυξάνεστε και πληθύνεστε" !
     
    Last edited: 5 Δεκεμβρίου 2007
  6. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Ο σκλάβος είναι για να υπηρετεί, όχι για να γαμάει. Τα ανταλλάγματα είναι συγκεκριμένα, αλλά δεν νομίζω ότι κάπου μέσα σε αυτά επιβάλλεται να του επιτρέψω να φτάσει στο επίπεδο το δικό μου. Να τον γαμήσω μπορεί, να με γαμήσει αποκλείεται.



    Δεν είναι θέμα ρατσισμού, διαχωρίζω απλά τους ρόλους σε αυτή την φάση.
    Δεν μίλησα για όρους, μίλησα για προϋποθέσεις.
    Το ότι για παράδειγμα ένας άντρας μπορεί να μην έχει σχέση με όλο αυτό το "παιχνίδι" του bdsm και εγώ να θελήσω να κάνω sex μαζί του, δεν αναιρεί το ότι μπορεί να θέλει να έχει το πάνω χέρι. Δεν είναι θέμα βολέματος σε καμία φάση. Όπως επίσης δεν θα του φερθώ όπως και σε έναν σκλάβο.


    Λες ..
    Αφού για σένα ο σκλάβος επιτρέπεται να έχει βούληση στον έρωτα, όπως έχεις και εσύ άλλωστε, για ποιο λόγο τότε δεν δήλωσες σκλάβος;
    Μάλλον άλλος είναι αυτός που βολεύεται, κόβει και ράβει το "παιχνίδι" στα μέτρα του και όταν δυσκολέψει η κατάσταση έχει και το περιθώριο να το "βάλει" στα πόδια.  
     
  7. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    γιαυτο ρε γινετε vanilla να γαματε οποια θελετε!!!!!!!(λεμε τωρα χεχεχε)
     
  8. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

          
     
  9. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Υπάρχει σίγουρα διαφορετική θεώρηση όλων των πραγμάτων από τον καθένα μας εδώ.Πολλές
    απόψεις ατόμων και γιαυτό γίνεται και διάλογος όχι υπό την έννοια να βρεθεί μία συμβιβαστική
    λύση καθώς δεν διαπραγματευόμαστε απλώς παραθέτουμε απόψεις, οι οποίες είναι σεβαστές από
    τον καθένα (ή θα έπρεπε να είναι).

    Θα δηλώσω σαφώς ότι διαφωνώ πλήρως καθέτως και οριζοντίως με την οπτική ότι μία Κυριαρχική
    Γυναίκα δεν μπορεί να κάνει σεξ με τον υποτακτικό της επειδή 'πέφτει' στα μάτια του ή επειδή
    εκείνη 'σιχαίνεται'.Κάποιοι το πιστεύουν,οι διαφορετικές απόψεις που λέγαμε.Εφόσον αυτός ο
    υποτακτικός δεν αποτελεί απλώς ένα 'session' για την Κυριαρχική αλλά υπηρέτης
    ζωής,ψυχής,μυαλού και σώματος όλα είναι πραγματοποιήσιμα.Υπό ένα ιδιόμορφο και μαγευτικό
    πρίσμα.Κάποιοι/ες δεν το βλέπουν έτσι.Σεβαστό.Αλλά θεωρώ πως αποτελούν την μειοψηφία.Είμαι
    εκτός της λογικής των sessions (δεν έκανα ποτέ και ούτε πρόκειται) και θεωρώ πως οι
    περισσότεροι άνθρωποι τα θέλουν όλα με έναν σύντροφο στην ζωή (δεν μιλάω για την απιστία
    τώρα γιατί θα επεκταθούμε πολύ).Το σεξ διανθισμένο με άφθονο ερωτισμό με παιχνίδια μυαλού
    και σώματος είναι απόλαυση για μία γυναίκα όσο και για τον άνδρα,για μία γυναίκα που θέλει
    και αγαπάει το αρσενικό δίπλα της τόσο για την ικανοποίηση που της προσφέρει όσο και για την
    υποτακτικότητα του και την πίστη του στο πρόσωπο της.Δεν έχω επίσης παρά να συμφωνήσω και με
    τον κύριο g στις αρχικές σελίδες του thread όταν είπε κάπου ότι δεν βλέπουν όλες οι γυναίκες
    ως πράξη και δήλωση υποτακτικότητας την σεξουαλική πράξη.Δεν είναι δεδομένο για εμένα,ότι
    ένας άντρας υποτακτικός θα τα έδινε όλα σε κάθε Κυριαρχική Γυναίκα που θα συναντούσε.Θα
    πρέπει να υπάρξει χημεία,παιχνίδι μυαλού και από τις δύο πλευρές.

    Διαβάζοντας το πρώτο thread της Sm_Art_Lady συμφώνησα σε κάποια σημεία του αλλά διαφωνώ στα
    περισσότερα.Συμφωνώ στο παιχνίδι μυαλού,στους διαφορετικούς και εναλλακτικούς τρόπους
    παιχνιδιού λατρείας και λαγνείας αλλά από εκεί και έπειτα η αποχή από το καθαυτό σεξ όπως
    επίσης και το ακόμη πιο φοβερό,τραγελαφικό σχεδόν θα έλεγα η ταυτόχρονη ύπαρξη άλλου ή ακόμη
    και άλλων συντρόφων (vanilla,sub,slave ή δε ξέρω τι άλλο) εν γνώσει κιόλας του
    συγκεκριμένου,μου φαίνονται εξωπραγματικά,εκτός πραγματικότητας.Πολλοί κόσμοι βέβαια
    υπάρχουν και πολλές φιλοσοφίες ζωής.Ο καθένας επιλέγει την δική του και εφόσον άνθρωποι με
    την ίδια φιλοσοφία βρεθούν,τότε οκ
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Προσυπογραφω,με χερια και με ποδια!!!
     
  11. Kits

    Kits Contributor

    μπορεις και με κατι αλλο προσυπογραψεις... 
     
  12. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    εεεεεεεεεεπππππππ!αμερικαν μπαρ το καναμε εδω!!!!!!