Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 9 Ιουλίου 2006.

  1. τα χα πει και σε ένα γνωστό αυτές πάνε για τα λεφτουδάκια του κάθε απελπισμένου
     
  2. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Seirios 79 συμφωνώ ότι κάποιες πάνε μόνο για τα λεφτά.Γι'αυτό όπου διακρίνονται κακοτοπιές πρέπει να αποφεύγονται.Επίσης για τον τίτλο αυτού του thread, θεωρώ πως είναι γενικός και άδικος.Με την προσθήκη της λέξης 'κάποιες' αντί του 'οι' γίνεται πιο παραστατικός της πραγματικότητας
     
  3. blindfold

    blindfold Contributor

    oh well..

    λυπάμε αλλά πρέπει να στο θυμήσω ,αλλά ο σκλάβος είναι άνθρωπος όπως εσύ ,και ΙΣΟΤΙΜΟΣ ,οπότε όσο αφορά επίπεδα είστε στο ίδιο με αυτόν ...


    όσο αφορά το θέμα το ρατσισμού ,δεν είναι ρατσιστικό να λες ότι αυτός επειδή είναι σκλάβος μου δεν θα με γαμήσει ενώ ο άλλος που δεν έχει τα κότσια να πέσει στα γόνατα και να κάνει όσα κάνει ένας σκλάβος ,με αυτόν θα γαμηθείς ; και από τη στιγμή που επίσης το βλέπεις σαν "παιχνίδι" δεν είσαι κάπως αυστηρή ;

    δεν δήλωσα σκλάβος γιατί θέλει μεγάλα αρχίδια να πεις ότι είσαι σκλάβος και κάνεις τα πάντα για μία γυναικά ,που σε γουστάρει και την γουστάρεις .
    εσύ όμως πως μπορείς να συμπεριφέρεσε σε κάποιον έτσι ,εννοώ ανέραστα, χωρίς να τον γουστάρεις ; σχέσεις που δεν βασίζοντε σε αμφίδρομα αίσθηματα είναι προβληματικές και λήγουνε αργά ή γρήγορα και αυτές είναι που χαρακτηρίζονε από βόλεμα ...

    δεν είναι βόλεμα να έχεις να τον κάνεις ότι γουστάρεις εκμεταλεύοντας τον και τον έρωτα σου να τον ζείς με άλλον ;

    οι σκλάβοι δεν είναι αντικείμενα ,αλλά άνθρωποι που έχουν τα κότσια να δωθούν ολοκληρωτικά ,δεν τους αξίζει τέτοιος διαχωρισμός και τέτοια συμπεριφορά ,αυτό χαρακτήριζει εσένα ως προσωπικότητα και όχι αυτούς ως ταπεινούς ...
     
  4. SMiss_angel2307

    SMiss_angel2307 Regular Member

    θα συμφωνησω με τον απο πανω μου...
     
  5. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Και γω θα συμφωνήσω με την από πάνω μου,που συμφωνεί με τον από πάνω της.Εύγε blindfold!
     
  6. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Εγώ θα διαφωνήσω με τους πιο πάνω.
     
  7. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Εγω παλι δεν καταλαβαινω γιατι μπλεκετε ολοι το BDSM status του καθε Κυριαρχου με το κρεβατι του...
     
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    το στατους του δηλ ειναι μια αφηρημενη εννοια? δεν εχει να κανει μ ολες τις στιγμες της ζωης του? ακομα και με το κρεβατι του;
     
  9. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member



    κοίτα δεν μπορείς να καταλάβεις τον τρόπο που σκέφτομαι. Ναι ξέρω ότι είναι άνθρωπός και αν δεν ήταν για παράδειγμα σκλάβος δικός μου, θα τον θεωρούσα ισότιμο.Αλλά απο την στιγμή που υπάρχει ένα "παιχνίδι" και κάποιοι ρόλοι, δεν μπορείς να είσαι ισότιμος με τον άλλον ή την άλλη. Οι τίτλοι απο μόνοι τους θέτουν τα όρια σε αυτή την σχέση. Εσύ το γενικεύεις, εγώ μιλάω ειδικά για το συγκεκριμένο είδος σχέσης που θα έχω για παράδειγμα με αυτόν τον άνθρωπο. Μη μπερδέυεσαι!

    Θέλει κότσια να πέσεις στα γόνατα και να παρακαλέσεις; Όχι δεν θέλει και καθόλου μάλιστα. Άλλο πράγμα είναι για μένα αυτό. Αν ένα άτομο που έχω μια νορμαλ σχέση εκτός bdsm φάσης γονάτιζε κάποια στιγμή για να με παρακαλέσει για κάτι ή μου ζητούσε συγνωμη θα το έβλεπα ότι κάνει κατι που όντως θέλει κότσια. Γιατί; Γιατί δεν είναι ο χαρακτήρας του αυτός, δεν συνηθίζει ή δεν φτιάχνεται με το να το κάνει, το κάνει γιατί έχει λόγους και για μένα θα ειναι 100% αληθινό.
    το χ άτομο που μπορεί να είχα σχέση αφέντρας - σκλάβου εγώ, ότι κάνει σε μένα, έκανε στο παρελθόν και θα κάνει στο μέλλον με την κάθεμια.
    Και όχι δεν είναι ρατσιστικό. Για μένα δεν είναι. Για σένα αν είναι οκ δικαίωμα σου δεν μπορώ να κάνω κάτι να αλλάξω την άποψη σου, πράγμα που ούτε θέλω ούτε υπάρχει λόγος άλλωστε  


    Να σου απαντήσω με ένα παράδειγμα... αυτή είναι η διαφορά με τον τραγουδιστή που απλά λέει ένα τραγούδι και απο αυτόν που θα το ερμηνεύσει.  

    Δεν είναι βόλεμα, γιατί είναι εν γνώση του. Δεν θα τον κοροιδέψω ποτέ ή θα του δώσω να καταλάβει κάτι άλλο, απο αυτά που είμαι σε θέση να του δώσω. Έχει το δικαίωμα επιλογής σε πρώτη φάση.
    Γιατί θεωρείς ότι όλοι όσοι έχουν αυτό τον ρόλο θέλουν να γαμιουνται κιόλας με την Κυρία τους; Απο την στιγμή που δεν είσαι ούτε νιώθεις σκλάβος, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί μιλάς και παίρνεις θέση σαν να είσαι ένας απο αυτούς;
    Επίσης το ότι δεν θα γαμηθώ μαζί του, δεν σημαίνει ότι δεν θα γουστάρω κάποια άλλα πράγματα σε αυτόν ή ότι δεν θα υπάρχει κάποιο συναίσθημα στην μέση. Εσύ δηλαδή για να "νιώσεις" κάτι για έναν άνθρωπο πρέπει να τον γαμήσεις πρώτα;;;

    Τεσπα, πραγματικά βλέπουμε από τελείως διαφορετική σκοπιά τα πράγματα. Το θέμα είναι ότι για μένα δεν υπάρχει λάθος και σωστό. Δύο άνθρωποι συνάπτουν μια μορφή σχέσης Χ... το θέμα είναι δικό τους για το πως θα φερθούν.  
     
  10. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Οχι παντα αν και το συζητησαμε εκτενως στο τσατ
     
  11. BaD_HabitS

    BaD_HabitS Regular Member

    Απάντηση: Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

    για μενα δεν θελει καθολου κοτσια να γονατισεις η να δηλωσεις πως εισαι καποιος!σκλαβος αφεντης κλπ!κοτσια θελει να εισαι ικανος να διεκδικεις (ναι ναι και οι υποτακτικοι διεκδικουν)και να περνεις αυτο που θελεις!αν δεν καθετε η αφεντρα σου να την πηδηξεις πανε βρες μια που να το κανει!αν ομως το ξερεις απο την αρχη πως δεν το κανει τοτε εισαι αξιος της μοιρας σου!
     
  12. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Re: Απάντηση: Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

    Μέσα στο μυαλό μου είσαι!