Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί οι lifestyle Dommes δεν κάνουν sex με τους υποτακτικούς τους;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος SM_Art_Lady, στις 9 Ιουλίου 2006.

  1. TheWildOne

    TheWildOne Regular Member

    Φίλε ποιητή, ποιος σου είπε ότι το υποσεινήδητο δεν επιδέχετε αλλαγών και προγραμματισμού είτε συνειδητά είτε υποσεινήδητα μέσω βιωμάτων. Είμαι της αντίθετης άποψης και αν το έχεις δει σε κανένα σοβαρό μοντέρνο βιβλίο "ψυχολογίας" θα σε παρακαλούσα να με διαφωτίσεις.

    Φιλικά.
     
  2. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Sic transit gloria mundi...
     
  3. phoenixxx

    phoenixxx Regular Member

    Έχεις να προσθέσεις κάτι ουσιαστικό αγαπητέ, πέρα από ειρωνικά και κακόβουλα σχόλια, που απλά δείχνουν την προσωπική εμπάθεια σου προς εμένα και σε εκθέτουν;

    Δεν βλέπω να έχεις...

    Οπότε καλό είναι να το σταματήσουμε εδώ πέρα...
     
  4. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Σαχλός εδώ δεν μπορεί άλλος εκτός από εσένα αλλά μας είναι εντελώς αδιάφορο.
    Αν ο κάθε ένας εκφραζόταν εδώ όπως θα ήθελε και μάλιστα με χωρίς σεβασμό και με αγένεια...μάλλον δεν θα ήταν BDSM forum αλλά κερκίδες γηπέδου, οπότε καλά θα κάνουν να αναλάβουν οι mods.
    μην ασχολείσαι με το τι θέλει και τι όχι ο καθένας ....δεν σε αφορά... όσο για την λέξη που την ακούμε όλοι καθημερινά ...ε δεν σημαίνει ότι μπορούμε και να την ανεχόμαστε και εδώ και μάλιστα να αναφέρετε και σε προσωπικό επίπεδο,
    Καλή κίνηση....Μπράβο ...θα σου στείλω τις μπότες Μου.
     
  5. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Mavrobasilis η έκφραση σου στάζει χολή.
    Από την σκέψη σου δεν περίμενα να περάσει κάτι τέτοιο και μάλιστα να αναφερθεί και δημόσια.
    Ευελπιστώ ότι θα σκεφτείς καλύτερα αυτή σου την συμπεριφορά.
     
  6. gaby

    gaby Guest

    Για να είμαι ειλικρινής δεν βλέπω κανένα αίσχος, βλέπω μία πολύ μπερδεμένη συζήτηση σ ένα πολύ ενδιαφέρον θέμα που άνοιξε η SM_Art Lady.

    Για μένα σωστή τεχνικά, άλλα άτοπη ουσιαστικά παρέμβαση μοντερειτορ ενός BDSM φορουμ σε αυτό το νήμα, θα ήταν να φροντίσει για τη διαγραφή 43 περίπου ποστ σε σύνολο 86, που είναι άσχετα και αποπροσανατολίζουν τη συζήτηση και δείχνουν ότι ο γράφων/ουσα δεν γνωρίζει καθόλου το θέμα.

    Αλλά...

    ...φόρουμ είναι και χώρος ελεύθερης συζήτησης και για ποιόν λόγο να στερηθούν τα μέλη του ανθρώπινου δικαιώματος να εκφράσουν τα συναισθήματα και τις σκέψεις που τους προκάλεσε η αρχική τοποθέτηση αλλά και τις απορίες τους φυσικά.

    Νομίζω, αν θυμάμαι καλά, ότι ούτε η SM_Art Lady είναι υπέρ των διαγραφών προκλητικών με διαφόρους τρόπους ποστ.

    Εφόσον λοιπόν κανείς ουσιαστικά δεν αμφισβήτησε στη SM_Art Lady το δικαίωμα να έχει αυτή τη θέση και να την εφαρμόζει στην πράξη, παρά μόνο Ό/όλοι σχολίασαν, θεμιτά ή αθέμιτα και ρώτησαν, δε νομίζω να υπάρχει επί της ουσίας λόγος για παρέμβαση μοντερειτορ.

    Οι μαλακίες / λαλακίες διαγράφτηκαν γιατί η άποψη στην οποίαν αναφέρονταν είναι μία τοποθέτηση πλήρως αποδεκτή στο λαιφσταιλ.

    Γνωρίζει ο ανορθώγραφος πιητής κάτι για το subspace; Θα με ενδιέφερε ιδιαίτερα αν ξέρει κάποιος να το αναπτύξει επιστημονικά το θέμα αυτό γιατί δεν είναι το "εγώ" το "αυτό" και το "υπερεγώ" που έχουν σχέση με το συγκεκριμένο θέμα αλλά το subspace και ο τρόπος που οδηγεί σε κάθαρση αντί για οργασμό.
     
    Last edited by a moderator: 23 Ιουλίου 2006
  7. adelina

    adelina Regular Member

    γνωριζω πολλες αλλες κυριαρχες που σέβονται τον εαυτό τους και τη θέση τους εχουν διαφορετικη αποψη και καποιες απολαμβανουν ακομη και τον πονο που διαταζουν τον σκλαβο τους να τους προσφερει, ή τη χρηση με εξευτελισμο και πολλους αλλους τροπους σεξουαλικα του οργανου των σκλαβων τους και αυτες οι γυναικες χριζουν σεβασμου απο μεγαλες και σοβαρες κοινοτητες.

    Συμφωνω απολυτα με την τελευταια προταση αν και αντιφασκει με το ολο υφος όχι μονο του αρχικου σας ποστ αλλα και της δευτερολογιας και πιστευω σ΄αυτό οφειλονται οι καποιες αντιδρασεις.

    πολύ ενδιαφερων σημειο Κυριε.
    Αναρωτιεμαι αυτή η απαξιωση, ισχυει μονο προς τα bottom ατομα ή επεκτεινεται και προς τους switch οι οποίοι επιλεγουν να υπηρετησουν μια κυριαρχη?
    Αναρωτιεμαι επισης αν όταν οι κυριαρχικες κανουν σεξ με ατομα που δεν είναι υποτακτικα, θεωρουν πως υποτασσονται στους εκαστοτε εραστες τους γιατι αυτό το συμπερασμα βγαινει. Που παει τοτε η κυριαρχικοτητα? Αυτό δηλαδη που λενε τα ατομα που συμφωνουν με αυτή την αποψη είναι πως ή η κυριαρχος δεν κανει σεξ καθολου, που παραπεμπει στο φοβο της δυεισδησης και του πεους, ή βαζει στο συρταρι την κυριαρχικοτητα της για να κανει σεξ με vanilla ή κυριαρχικους αντρες. Αυτο για μενα κι αν είναι Top/bottom παιγνιδι και όχι M/s. Η αποψη μου είναι όπως προανεφερα πως εκεινη η αφεντρα που είναι αυθεντικη δεν χανει την κυριαρχικοτητα της οτι κι αν κανει, οπως κι αν χρησιμοποιησει τον δουλο της, γιατι καθε στιγμη γνωριζει πως εκεινη χρησιμοποιει, εκεινη οριζει και τιποτα και κανενας δεν μπορει να της το στερησει.
    Αυτος είναι ο σκοπος του bdsm για ποιους?

    Διαφωνω με κάθε ειδους χαρακτηρισμους και προσβολες, εμμεσους και αμεσους, αλλα θα διαφωνησω με το «ειδικοτερα». Δεν γνωριζω κανενα εδώ και κρινω τον καθενα και τις γνωσεις του μεσα από τα κειμενα του, το αν μια αποψη εχει ή όχι βαρυτητα θα το κρινω μονη μου και δεν σημαινει πως ολοι οφειλουν να εχουν την ιδια αποψη με τη δικη σου Phoenixxx για το τι εχει ή όχι βαρυτητα και τι μπορουν ή όχι να σχολιαζουν.

    επικροτω την σταση των moderators γιατι μου δοθηκε πιο πανω η εντυπωση πως γινεται μια προσπαθεια να επιβληθουν καποια ατομα εδώ και να φιμωσουν ολους τους αλλους. Και οι χαρακτηρισμοι εγιναν κι από τις δυο πλευρες κι αν δεν κανω λαθος αρχισαν με τις δογματικες αποψεις της SM_Art Lady, οι οποιες είναι εμμεσα προσβλητικες για ολες τις άλλες κυριαρχες που δεν ασπαζονται την προσωπικη αποψη της και απλα δεν ετυχε να γραφουν σ αυτό το φορουμ ισως, κυριαρχες που είναι παντρεμενες με παιδια από τον αγαπημενο τους σκλαβο τις οποιες αποκαλεσε εμμεσα ψευτικες και μη lifestylers.
    Οποτε προσωπικα αν εβλεπα να γινεται Moderation μονο στη μια εκ των δυο πλευρων θα θεωρουσα πως υπαρχει ανιση μεταχειρηση των χρηστων.
     
  8. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Οφείλω να παραδεχτώ, πως μου έχει δημιουργηθεί παρόμοια απορία.
    Αν και μια θετική απάντηση θα εξηγούσε και θα έδινε απάντηση στο ερώτημα που εδώ και χρόνια με απασχολεί. Γιατί κάποιες που δηλώνουν κυρίαρχες την πέφτουν σε Κυρίαρχους. Γιάτί δείχνουν να μην εκτιμούν και να περιφρονούν τους άντρες που υποτίθεται χρειάζονται- αν όντως είναι κυρίαρχες- μόλις αυτοί τους υποταχθούν και τους μόλις δουν κάποιο δυνατό Κυρίαρχο, αρχίζουν να φλερτάρουν, αρκετές μάλιστα μιλώντας στον πληθυντικό και ονομάζοντας τον Κύριο?
    Σε κάποια άλλα ποστ, αναφέρθηκαν οι περιπτώσεις κάποιων κυριαρχικών ή switch που έτυχε να υπηρετήσουν κάποια. Είναι ίδια και τότε η στάση της κυριαρχικής προς αυτούς?
    Με όσους Κυρίαρχους απ΄ όσους σέβομαι και εκτιμώ, έχω μιλήσει, βλέπω μια πολύ διαφορετική στάση απέναντι στις σκλάβες τους, όχι απλά δεν υπάρχει περιφρόνηση και απαξίωση μόλις αυτή ξεφτιλιστεί και υποταχτεί, αλλά αντίθετα τις εκτιμούν και τις προσέχουν ακόμη περισσότερο, γι΄ αυτούς ακριβώς τους λόγους.

    Βέβαια η θεωρία πως όσο περισσότερο σε πηδάνε τόσο περισσότερο υποτάσσεσαι, εμένα δεν θα μου καθόταν άσκημα lol και κάπου λυπάμαι που αναγκάζομαι να συμφωνήσω με όσους είπαν πως δεν έχει ουδεμία σχέση η δυείσδηση με το ποιος πραγματικά έχει την εξουσία.
     
  9. Kits

    Kits Contributor


    I Agree!!!!!!!!!
     
  10. Ριξε μια ματια εδω αν θες,

    https://www.greekbdsmcommunity.com/forums/showthread.php?t=6570

    διαβασε προσεκτικα και νομιζω οτι θα σου δωσει αρκετες απαντησεις,και αν εχεις καποια απορια ευχαριστως να σε βοηθησω,αυτο το ποστ ειναι μονο μια μικρη αρχη,θα ακολουθησουν και αλλα ειδικα για οσους τους ενδιαφερει το αντικειμενο  
     

  11. Σου προτεινω να πας να δεις την καινουργια βερσιον του King Kong,θα σου πω και ενα μυστικο μπας και καταλαβεις την υποθεση,ο King Kong δεν υπηρξε..........σσσσσσστττττ......εργο φαντασιας ειναι,αντε και μετα σπιτι κατευθειαν και υπνο,και αν εισαι καλο κοριτσι θα σε αφησω να καθαρισεις τη κουζινα Μου  
     
  12. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Μonkey απαξιώ να σου απαντήσω πλέον.
    Δεν ξέρω γιατί αλλά έχω την αίσθηση ότι τρίβεσαι πάνω στο crop Mου.  
    Ένα καλό ίσως spanking από τα χεράκια Μου πιστεύω να σε συνέφερε πλήρως.
    ...σκέψου το!!  

    Στο θέμα Μας :
    Μάλλον δεν καταλάβατε καλά η δεν θέλετε να καταλάβετε ...
    Δεν ξέρω τι ισχύει από τα δυο.
    Ομολογώ εκπλήσσομαι από τα γραφόμμενα σας. Έτσι θα αναγκαστώ να μασουλήσω για να τα κάνω πιο λιανά ότι σας είπα και θα ήθελα να αντιληφθείτε

    Θα σας πω για άλλη μια φορά ότι δεν εννοώ ότι μια Dominatrix στερείται το sex. Aλιμονο!
    Λετε Εγώ να αυτοτιμωρούμαι για την φύση Μου σαν Γυναίκα Κυριαρχική?
    Δεν πατε καλά μου φαίνετε!

    Δεν είπα λοιπόν ότι η Κυρίαρχος θεωρεί το sex με τον υποτακτικό της απαγορευτικό.
    Το θεωρεί απαγορευτικό μόνο όταν γίνετε όπως στα vanilla ζευγάρια (ελπίζω να ξέρετε τι εννοώ...αν όχι εγκαταλείψτε τώρα το forum. Εγώ τα ρούχα Μου δεν τα σκίζω).
    .....Είπα ότι το sex μεταξύ Κυρίαρχης και υποτακτικού, γίνετε με προϋποθέσεις, έτσι που ακόμα και εκείνη την στιγμή που συμβαίνει προσδιορίζει και δεν χάνετε η Κυριαρχικότητα. Γίνετε με τέτοιο τρόπο έτσι ώστε να μην αλλάζει τους ρόλους τους (status) όταν και εφόσον αυτό συμβαίνει.
    Όντως ο υποτακτικός χρησιμοποιείτε στο sex ακόμη και σαν δονητής για την ευχαρίστηση Της Αφέντρας...
    Μπορεί ο υποτακτικός το sex να το βιώσει ακόμα και εξευτελιστικά, ταπεινωτικά η σαν τιμωρία του, ανάλογα.
    Μπορεί όμως επίσης το sex να γίνει ως επιβράβευση γι αυτόν οπότε θα νιώσει σε αυτή την φάση ότι η Αφέντρα Του του "προσφέρει" ένα δώρο σπάνιο γι αυτόν....Το κορμί Tης. Υπέρτατη και Μοναδική στιγμή. Σε αυτή την φάση της προσφοράς από μέρους Της, για να φτάσει ο υποτακτικός, θα πρέπει να έχει αποδείξει και κερδίσει την εμπιστοσύνη της, την εύνοια Της και ότι το ΑΞΙΖΕΙ!
    Για Μένα θα πρέπει να έχει περάσει τα "40 κύματα". Αλλιώς ΓΙΟΚ!!!
    Ας βράζει στο ζουμί του...όσο ψάχνει τρόπο να φτάσει "να δαγκωσει το Μήλο".

    Όλα γίνονται λοιπόν με προϋποθέσεις.
    Και επειδή θα φλέγεστε κάποιοι να μάθετε για το τι γίνετε με Μένα ... δεν έχω πρόβλημα να σας καλύψω την περιέργεια.
    Είμαι σεξουαλικά ενεργό άτομο φοβερά ερωτικό και αισθησιακό όταν χρειάζεται και φυσικά όταν Μου βγαίνει. Το ότι Είμαι Κυριαρχική δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα να ερωτεύομαι, να απολαμβάνω το sex να χαίρομαι τέλος πάντων και την ζωή αλλά και την φύση Μου (πάντα έτσι όπως Εγώ επιλέγω να τα χαρώ)
    Μου αρέσει το sex και το απολαμβάνω σε όλη του την μεγαλοπρέπεια. Είμαι πιστή πάντα στον εκάστοτε σκλάβο Μου, Δεν ψάχνομαι για Κυρίαρχους (και γιατί να το κάνω άλλωστε? Στα μάτια Μου δεν θεωρώ ότι υπάρχει κανένα αρσενικό Κυρίαρχο στο κορμί Μου και στην ζωή Μου) Όπως δεν ψάχνομαι επίσης για vanilla άντρες για να ικανοποιήσω τις σεξουαλικές Μου ορέξεις και επιθυμίες.

    Αν είναι δυνατόν δηλαδή!!!
    ...Ο εξευτελισμός Του σκλάβου Μου μπορεί να επιτευχθεί και με άλλους τρόπους χωρίς να δώσω το δικαίωμα να ταπεινωθεί με αυτόν τον τρόπο (τον σιχαίνομαι) αυτός που πραγματικά αγαπάω (ο υποτακτικός Μου) κάνοντας sex με τρίτο άτομο πέραν της σχέσεως Μας.
    Αυτό είναι νόμος απαράβατος και αρχή Μου!
    Η ταπείνωση του σκλάβου ΜΟΥ είναι αποκλειστικά δικό Μου προνόμιο και σε καμία περίπτωση δεν θα έκανα την χάρη σε κανένα να το απολαύσει και να το μοιρασθεί αυτό μαζί Μου.
    Αν συνέβαινε κάτι τέτοιο δεν θα ήμουν άξια για να ζήσω μια D/s σχέση, που τόσο εκτιμώ και σέβομαι. Θα απολάμβανα απλά το sex μέσα από εφήμερα sessions παίρνοντας έτσι τους καρπούς οποιουδήποτε αρσενικού που θα επέλεγα για να τους πάρω. (όπως πολλές καλός το κάνουν αφού γουστάρουν)

    Συμπέρασμα για να μη σπάτε το κεφάλι σας. Τιμώ τον σκλάβο Μου...όσο νιώθω ότι το κάνει και αυτός – αλλιώς δεν θα ήταν σκλάβος «Μου» αλλά απλά ένας οποιοσδήποτε σκλάβος. Τον αγαπάω, όσο αυτός, του προσφέρω περισσότερα πολλές φορές από όσο αυτός μπορεί. Απολαμβάνω το sex όσο και αυτός (καθ΄ υπόδειξη, απαίτηση και διάθεση δική Μου πάντα)!
    Όλα όμως με προϋποθέσεις οι οποίες σαφώς δεν αλλάζουν τους ρόλους μας, τις θέσεις μας, τα θέλω και τις επιθυμίες μας.
    Αρκεί βέβαια οι προϋποθέσεις αυτές να βγαίνουν αυθόρμητα, φυσικά και αβίαστα και να μην είναι αναγκασμένες να συμβαίνουν στα πλαίσια ενός σεναρίου η για κάποια πρέπει.
    Ο αυθορμητισμός για Μένα σε σχέση με την φαντασία είναι το παν.

    lara[E-p] γλυκιά Μου .... μην πέφτεις και συ στην παγίδα των υπολοίπων.
    Ότι ισχύει για της Γυναίκες Κυρίαρχες συμβαίνει και με τους Άντρες.
    Ζούμε τα ίδια από διαφορετικό πρίσμα.
    Ο τρόπος κάνει την διάφορα. Το αποτέλεσμα είναι το ίδιο.
     

    adelina ...μια λέξη μόνο νιώθω να σου πω πάνω στις θέσεις αυτές που ανέπτυξες..
    Απλά ΜΕ ΦΡΙΚΑΡΙΣΕΣ.
    Αυτό που περιέγραψες δεν αφορά Κυρίαρχες με την έννοια την δική Μου και πολλών άλλων. Αυτό το είδος έκφρασης ανήκει ίσως σε Top Κυριαρχικά άτομα. Δεν ξέρω...ομολογώ δεν υπήρξα ποτέ και δεν πρόκειται κατά τις προβλέψεις Μου- και έτσι δεν έχω άποψη.
    Φυσικά και χρήζουν σεβασμού όλοι ανεξαιρέτως όπως και να ζουν την ερωτική τους ζωή (αρκεί να μην εγκληματούν)....Υπήρξα πάντα οπαδός της ελεύθερης ερωτικής έκφρασης που το θεωρώ προσωπική επιλογή και αποκλειστικό δικαίωμα του καθενός να την ζει όπως εκείνος επιλέγει.

    Μακριά από τον κώλο μου όμως και ας είναι πέντε πόντους.

    Μη βάζεις ιδέες σε αρσενικά που πολύ θα ήθελαν να το δουν να μου συμβαίνει...
    Αππαπα