Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί όλοι οι σκλάβοι αποχωρούν εύκολα/γρήγορα;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Master / slave' που ξεκίνησε από το μέλος Queen B, στις 11 Σεπτεμβρίου 2023.

  1. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Παλινωδία τέτοια είχα κάνει και εγώ λόγω απειρίας και φόβου μια φορά. Κρίνεται κατά περίπτωση και δε σημαίνει αναγκαστικά ότι δεν θα προχωρήσει διόλου η κατάσταση.

    Υπάρχει και η «Κ» όψη του νομίσματος πάντως, ένα σέσσιον, δηλώσεις του τύπου «μου ανήκεις τώρα και κοίτα να το τιμήσεις αυτό», μετά εξαφάνιση και κάποτε επανεμφάνιση.
     
  2. Queen B

    Queen B Vicki

    Ίσως φταίει που τυχαίνω σε "παρθένους". Αλλά με εμπνέει κι μένα περισσότερο βρε παιδί μου να χω σκλάβους ηλικιακά κοντά σε μένα. Μάλλον ζητάω πολλά. Θα δείξει.
     
  3. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Η ευκολία του χαρακτηρισμού εκάστου ως σκλάβου είναι ανάλογη της ευκολίας αποχαρακτηρισμού.
    Η θέση δεν αφορά μερικές διαδικτυακές καυλάντες. Έρχεται με κόπο που πρέπει να καταβληθεί και χρόνο που πρέπει να αφιερωθεί.
     
  4. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Ή μάλλον δεν μιλάμε καν για σκλαβιά και Κ/υ σχέσεις θέσεων, αλλά για χαριτωμένα διαδικτυακά παίγνια τύπου κίνκυ ρόλων..
     
  5. afenthsbikys

    afenthsbikys αφεντης ντινας απο σημερα

    γιατι κατα βαθος δεν ειναι σκλαβοι .ο πραγματικος σκλαβος υπηρετει την κυρια του και δεχεται καθε βιτσιο καθε καβλα της ακομα και οταν ειναι αδικη και τειμωρει χωρις λογο απλα γιατι εχει νευρα ...δυσκολο για πολλους ολο αυτο
     
  6. George driver

    George driver New Member

    Απλά κάποιοι δεν μπορούν να ξεπεράσουν τα όρια τους ή απλά τελειώνουν γρήγορα και δεν θέλουν συνέχεια.
     
  7. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Θα το προσπερνούσα ως ασχολίαστο, αν η εν λόγω τοποθέτηση δεν ήταν εκτός από άτοπη και επικίνδυνη.

    Όχι για τους έλλογους και έχοντες μιας βασικής αντίληψης, αλλά για εκείνους τους νέους στον χώρο/φόρουμ, που διαβάζουν με σκοπό να μάθουν και να προβληματιστούν.

    Και διαβάζουν πως ο σωστός σκλάβος είναι αυτός που αποδέχεται αδιαμαρτύρητα στο όνομα μιας καλής σκλαβοσύνης τα ψυχολογικά περιττώματα έκαστου, που θεωρεί πως μπορεί να τα αφοδεύει στο όνομα μιας δήθεν κυριαρχίας. Φεύ.

    Ορισμένα πράγματα θα ήταν εν δυνάμει αστεία, αν δεν ήταν καθολικά επικίνδυνα..
     
  8. nikossub93

    nikossub93 Contributor

    δεν μπορει κατα την γνωμη μου να υπαρξει μια απαντηση που να καλυπτει ολους τους υποτακτικους η σκλαβους. πολλες μπορει να ειναι οι αιτιες απο την ελλειψη προσωπικης χημειας , τον φοβο καποιου που ειναι προταρης μπροστα στο καινουριο η την συνειδητοποιηση οτι ο ρολος του ειναι να ικανοποιει αυτος Την Αφεντρα και οχι να κανει Η Αφεντρα τα γουστα του υ. βεβαια σε αυτη την περιπτωση δεν μιλαμε για σκλαβο αλλα για φετιχιστη
     
  9. MrKaltumformung

    MrKaltumformung ... for M/s discussion Premium Member

    Το θέμα δεν είναι ποίοι παράγοντες οδηγούν σε τέτοια συμπεριφορά,
    αλλά ποίοι παράγοντες οδηγουν σε μια πιο ουσιαστική σχέση.

    Όλα το φάσμα των sub/slave/bottom etc πέρα από αυτή την ιδιότητα είναι άνθρωποι,
    ως τέτοιοι έχουν κάθε δικαιώμα στην ... καυλάντα ή/και δοκιμή πριν την αγορά (δέσμευση).
    Είτε διαδυκτιακά, είτε δια ζώσης. Το εάν θα συνεχιστεί και με ποιούς όρους, είναι άλλη ιστορία.

    Όσο εύκολα ένας Κυρίαρχος με το καλησπέρα (ή καλημέρα) δίνει εντολή για γονάτισμα και το
    απολαμβάνει εκείνη την στιγμή, αλλό τόσο απόλαυση είναι και για τον εντολοδόχο, χωρίς
    απαραίτητα να σημαίνει κάτι, η .... ουσία, εάν υπάρξει, έπεται.
     
    Last edited: 12 Σεπτεμβρίου 2023
  10. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Τουλάχιστον τους ξεσκαρταρετε γρήγορα, κάτι είναι κι αυτό.
    Αντί όμως να εστιάζετε (και το λέω για καλό αυτό) στα στραβά των άλλων μήπως να αλλάξετε εσείς τις μεθόδους σας; φαίνεται να μην σας εξυπηρετούν όπως θα θέλατε.
     
  11. Queen B

    Queen B Vicki

    Έχεις δίκιο. Είμαι κι εγώ νέα σε όλο αυτό. Έχω εντοπίσει κάποια λάθη και προσπαθώ να τα διορθώσω.
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Kαλώς ήρθες στο φόρουμ.
    Διαβάζοντας το ποστ σου μου δημιουργήθηκαν καποιες απορίες, όπως :

    Τι είναι σκλάβος κατ' εσέ; Και δεύτερο ερώτημα όταν λες πως μόλις τα βρίσκουν σκούρα εννοείς στο διαδικτιακό session ή παιχνίδι όπως διόρθωσες μετέπειτα;


    Να ξαναγίνουν διαδικτυακοί "σκλάβοι" ;