Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γιατί;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος iolanda, στις 7 Φεβρουαρίου 2021.

  1. brenda

    brenda FU very much

    Πόσες ανακρίβειες, στρεβλώσεις και κομπλεξισμός να χωρέσουν σε ένα ποστ;
     
  2. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    αυτό ακριβώς σκεφτόμουν... άσε που τα εγκεφαλικά ήταν απανωτά...
     
  3. brenda

    brenda FU very much

    Ε όχι και εγκεφαλικά χρυσό μου για τους ανεγκέφαλους.  
    Πολύ αξία τους δίνεις.
    Η αλήθεια προελαύνει, μαζί με το φως αυτήν την περίοδο. Θα είναι ένα ξεκαθάρισμα με όλο το σάπιο παρελθόν, τις σάπιες ιδέες και απόψεις, τους σάπιους ανθρώπους, κάνε λίγη υπομονή!
    Ψύχραιμα και χαλαρά.
    Πέφτουν οι μάσκες οσονούπω  
     
  4. "Με μια αθωότητα αρχίζει το πράμα.
    Ν’ αρέσουμε και να μας αγαπάνε.
    Έτσι μπαίνουμε στο παιχνίδι." που λέει κι ο Αγγελάκος, και μετά μπλέκονται οι άγραφες λίστες ζητούμενων αλα καρτ μαζί με τις ανασφάλειες και τα καθως πρέπει "δεσμά" (πως πρέπει να κάνουν οι άνδρες και πως πρεπει οι γυναίκες κλπ) και πλάθονται τα ατέρμονα "Γιατί".
    Και πιο όμορφα σπάνιο να αφιερώσει χρόνο κάποιος να τα βρει με τον εαυτό του και να ασχοληθεί μαζί του περισσότερο, απ' το ν' αναρωτιέται για τους γύρω.
     
  5. Freja.in

    Freja.in Regular Member

    Ο καθένας έχει τα γούστα του μεν, από την άλλη δε, δεν θα ήθελα να ζω σε έναν κόσμο όπου ο καθένας θα μου λέει "τι κωλάρα είναι αυτή " , "τι μουνί είσαι εσύ " και να περνάει αυτή ως φυσιολογική συμπεριφορά. Ισχύει για άντρες και γυναίκες. Η έλλειψη λεπτότητας στις καθημερινές μας επαφές με αηδιάζει. Το να μου πιάσει κάποιος άγνωστος κώλο είναι το ίδιο αισχρό με το να τον σχολιάσει. Απλά στην 2η περίπτωση είναι και πιο εύκολο να φάει την μήνυση ή τις φάπες του από τους υπόλοιπους παρευρισκόμενους. Ακόμα και Κ να είναι κάποιος ή από τους διασημότερους του κόσμου δεν δικαιολογεί την έλλειψη τακτ σε μια περαστική, συνάδελφο κτλ.
     
  6. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor


    Το "μουνί" είναι κακό σε κάθε περίπτωση, το εμπεδώσαμε, εντάξει, πάμε πάρα πέρα   Το "μαλάκα", και το ξαδελφάκι του "λακαμά", το "γκαντέμη" εκ του goddamned και όλα τα άλλα είναι ο.κ.;
     
  7. dustmonkey

    dustmonkey Regular Member

    Pc culture, έμφυλα θέματα, παρενοχλήσεις, οι διαφορές που έχουν τα φύλα, τα λάθη που κάνουμε. Θέματα που δεν μπορείς να συζητήσεις πλέον στα social media λόγω των φανατικών (κάθε είδους) που δεν αρκούνται στο να διαφωνήσουν αλλά θέλουν και να σε πείσουν. Ειλικρινά αισθάνομαι ευγνώμων που διαβάζω αυτή την συζήτηση. Για να βρεθεί η χρυσή τομή πρέπει να ξέρουμε τι θέλουμε και να μάθουμε να καταλαβαίνουμε τι θέλει και ο άλλος.

    Γιατί ενώ της την πέφτω ξεκάθαρα κάνει πως δεν καταλαβαίνει;
     
  8. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Συνήθως η απάντηση είναι ο τίτλος εκείνης της παλιάς αλαφρης κομεντί: She is just not into you 
     
  9. dustmonkey

    dustmonkey Regular Member

    Ευτυχώς αυτό το υπέθεσα χρόνια πριν. Μένω όμως με την απορία γιατί δεν μου δείχνει πως δεν ενδιαφέρεται με πιο σαφή τρόπο. Η ουδετερότητα είναι ένας τρόπος να δείξεις την αδιαφορία δεν αντιλέγω. Δεν είναι όμως ένας σαφής τρόπος. Ίσως απλά θέλει να συνεχίσω γιατί της αρέσει να την φλερτάρω και ας μην της αρέσω εγώ; Ίσως απλά είναι μια δική μου παράλογη προσδοκία να μου φέρονται όπως φέρομαι. Ίσως νομίζω πως είμαι σαφής αλλά δεν είμαι; Τροφή για σκέψη.
     
  10. E. Dantes

    E. Dantes Uno, nessuno e centomila

    Προφανως δεν εχει ερθει ακομα η ωρα να εξεταστει το δικο σου βιογραφικο, οποτε εισαι στο stand by μεχρι να ολοκληρωθει η συγκριτικη αξιολογηση.
    Στο μεταξυ απολαμβανει την προσοχη που της δειχνεις, οσο περιμενεις για ξεκαθαρη απαντηση (που μπορει και να μη λαβεις καν).
    Ταβλι ξερεις?
     
  11. bluesky

    bluesky Regular Member

    Μπορεί να απολαμβάνει την παρέα σου και το πέσιμο σου. Αν γίνει το πέσιμο πιο ξεκάθαρο η αιτηθείς κάτι θα δεις εάν θα ανταποκριθεί η θα αναγκαστεί να το ξεκοψει. Σε κανέναν δεν αρέσει να χάνει θαυμαστές, όσο δεν ενοχλούν βέβαια.  
     
  12. sapfw

    sapfw out of order Contributor

    Ανάλαφρη ναι, αλλά οι αλήθειες που διαπραγματεύεται είναι αδιαμφισβήτητες... Την έχω μνημονεύσει πολλές φορές από τότε που την είδα  

    https://m.imdb.com/title/tt1001508/