Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Για.. Help λιγακι...

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Εμπειρίες' που ξεκίνησε από το μέλος Deloved, στις 11 Ιανουαρίου 2007.

  1. Deloved

    Deloved New Member

    ...καλησπερα και καλη χρονια σε ολους!
    Γραφω σπανια αλλα παρακολουθω το forum παντα!
    Εχω ενα διλημμα και θελω τη βοηθεια σας.
    Ξεκινησα μια σχεση πριν ενα μηνα.
    Ολα καλα, το sex τελειο. Ανακαλυψα ομως (προς πολυ μεγαλη μου χαρα) πως ο καλος μου εχει αναζητησεις στην υποτακτικη του φυση.
    Το θεμα ειναι πως δεν ξερω πως να του δειξω οτι ξερω, οτι ειμαι και εγω into the same life.
    Ξερω πως πιθανοτατα δεν εχει πειρα ή αν εχει θα ειναι ελαχιστη, ομως αυτο που θελω ειναι να μην "τρομαξει" και να ανοιχτει!
    Καμια ιδεα ?

    Ευχαριστω εκ των προτερων!!!
     
  2. Astir

    Astir Guest

    Αν και ο τίτλος του θέματος δε με προδιαθέτει να βοηθήσω, το περιεχόμενό του είναι σαφέστατα πιο ανθρώπινο κι αυτό για μένα είναι το κριτήριο για να απαντήσω σε κάποιο θέμα.
    Συζήτηση με βάση και ποϋπόθεση την ειλικρίνεια.
    Δεν ενοοώ φυσικά να τον πετάξεις στα βαθιά, αλλά μπορείς να συνδυάσεις το θυληκό μυαλό, το παιχνίδι και στο τέλος να αφήσεις τις γνώσεις σου.
    Μια ιδέα είναι να βάλετε κάποιο στοίχημα με "ποινή" να γίνει "σκλάβος" σου.
    Με πολύ ανάλαφρα "παιχνίδια" στην αρχή και μικρής διάρκειας.
    Σίγουρα χρειάζεται εμπιστοσύνη κι απ' τους δυο σας και δεν ξέρω πόσο αυτό είναι εφικτό σε μια τόσο σύντομη σχέση.
    Αυτό όμως έγκειτε στους χαρακτήρες σας κι εδώ δε χωράνε συμβουλές.

    Α.
     
  3. MsAliki

    MsAliki Regular Member

    Συμφωνώ με τη συμβουλή του Astrir για πολύ συζήτηση και ειλικρίνεια.
    Κάτι που επίσης θα βοηθούσε είναι το, να κυριαρχήσεις στο κρεβάτι και να του δώσεις να καταλάβει οτι εκείνος πρέπει να ασχοληθεί περισσότερο με την ικανοποίηση σου και όχι εσύ με τη δική του.Μ'αυτόν τον τρόπο θα του περάσεις ένα πολύ σημαντικό μήνυμα.
     
  4. Astir

    Astir Guest

    Χαίρομαι που συμφωνούμε, MsAliki.
    Aπό την πρώτη μέρα που μπήκα φωνάζω για υγιείς σχέσεις, πέρα και πάνω από ρόλους.
    Αν ο ρόλος είναι στον αέρα, χωρίς σταθερό υπόβαθρο, χωρίς εμπιστοσύνη, επικοινωνία, ειλικρίνεια, μοίρασμα, τότε είναι θέμα χρόνου να ξεφτίσει και να τελειώσει.

    Α.
     
  5. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Πλάσε μια βραδιά , νοτισμένη , όσο διακριτικά θεωρείς ότι θα αντέξει δίχως να τρομάξει , από το κυριαρχικό σου ύφος . Κάνε του έκπληξη . Στο τέλος συζητήστε και ρώτα τον πως ένιωσε , τα σχόλια του , τις δικές του απόψεις . Θα είναι μία αρχή . Από εκεί και πέρα τα βήματα θα κινούνται στο ρυθμό της σχέσης σας και σας εύχομαι καλή διαδρομή .
     
  6. MasterTheo

    MasterTheo Regular Member

    Νομίζω ότι σου δόθηκε η απάντηση και από τους τρεις παραπάνω...
    Μπορείτε να αρχίσετε παίζοντας... ή στο κρεβάτι... ή παιχνίδι ρόλων... και με αμοιβαία συζήτηση, εμπιστοσύνη και αλληλοβοήθεια να γίνει το ποθούμενο.... 
     
  7. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    τστστσ ..... ευτυχως για σας που δεν με εχετε ανταγωνιστη .... (πλακα κανω   ) ...
    Deloved ... ξεχνα συζητησεις και πολλα λογια και ακου αυτο το απλο : αν εμπιστευσαι το ενστικτο σου , βαλτον σε ενα στοιχημα που θα χασει σιγουρα ....  ... απαραιτητη προυποθεση να χασει φυσικα ....
     
  8. mmm

    mmm

    αν ήμουν εγω στην θέση του θα ήθελα όλα να γίνουν μέσα απο ενα "αθώο" παιχνίδι πχ. χαρτιά, όπου όμως όποιος χάνει θα αφήνει τον άλλο να του κάνει ο,τι θέλει για τα επόμενα 15 δευτερόλεπτα...μια ιδέα είναι εσύ να βγάζεις ένα ρούχο κάθε φορά που χάνεις και αυτός να τρώει μια σφαλιάρα στην αντίστοιχη περίπτωση...λίγο λίγο μπορείτε να το εξελίξετε με άλλες τιμωρίες....
     
  9. blindfold

    blindfold Contributor

    θέλει πολύ κρασάκι βασικά ...  

    για να λυθούν οι γλώσσες, πέρασαν τρεις μήνες (τώρα είδα αυτό το νήμα,πόσα άλλα δεν θα λεχω δει...! ) τελικά ;

    συνήθως αρκετοί τραβιούντε από ένα μαστίγιο αλλά το τσούξιμο πονάει πολύ ...