Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γρίφοι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Fun & Games' που ξεκίνησε από το μέλος soutzoukakia, στις 9 Απριλίου 2008.

  1. seduced mind

    seduced mind Guest

    Έχουμε ένα βιολόγο που δουλεύει σε ένα βιοαντιδραστήρα και πρέπει να κάνει μια καλλιέργεια. Μέσα στα υλικά που χρειάζεται για να κάνει τη καλλιέργεια είναι και μια παρτίδα 1000 ενέσεων τις οποίες πρέπει να τις χορηγεί ανα ω χρονικό διάστημα. Μαθαίνει όμως από τον ΕΟΦ, πως η παρτίδα που έχει στο εργαστήριο του περιέχει μια ένεση η οποία είναι δηλητήριο δεν παρουσιάζει συμπτώματα αλλά προκαλεί θάνατο στο επόμενο διάστημα μεταξύ 10 και 20 ωρών ενώ είναι και είναι πανομοιότυπη με τις άλλες 999 και του λένε να αποσύρει τη παρτίδα. Εκείνος όμως κατανοώντας την ανάγκη της καλλιέργειας αποφασίζει να βρει το τρόπο που θα ξεχωρίσει την ένεση που περιέχει το δηλητήριο. Κάθεται σκέφτεται κάνει μια διερεύνηση και ανακαλύπτει τον ιδανικότερο αριθμό α ποντικιών που θα χρησιμοποιήσει ως πειραματόζωα για να μπορέσει να βρει ποια ένεση είναι η δηλητηριώδης στο χρονικό διάστημα των 24 ωρών όπου θα έρθουν να παραλάβουν τη καλλιέργεια.

    Ποιος είναι ο ιδανικότερος αριθμός α και με ποιο τρόπο θα είναι βέβαιος πως ο μέγιστος αριθμός θανάτων στους ποντικούς που θα εμφανιστεί θα είναι 8;

    ΄Όσοι είστε 1η,2η δέσμη έχετε τρεις ώρες, όποιος είναι γιατρός έχει 10 λεπτά lucozade αν το δεις και θέλεις να το λύσεις έχεις 10 λεπτά δεν είναι για παραπάνω
     
    Last edited by a moderator: 1 Ιουνίου 2014
  2. Elysium

    Elysium Contributor

    Λειψά δεδομένα δίνεις βρε συ New_Beginning  

    Δώσε στοιχεία για το πόσες ενέσεις απαιτεί συνολικά η καλλιέργεια και με ποιο αριθμό ενέσεων πεθαίνουν τα ποντικάκια (μισή ένεση – ολόκληρη; ).
     
  3. seduced mind

    seduced mind Guest

    Δεν τα χρειάζεσαι αυτά που με ρωτάς αλλα τελος παντων. 1ml απο κάθε ένεση θα καταναλωθεί και θα χρησιμοποιήσω ότι μου απομείνει.
     
  4. παρεπιμπτοντως οι δεσμες εχουν καταργηθει εδω και χρονια πλεον εχει μονο κατευθυνσεις ειναι τρεις και νομιζω πως μονο αυτοι απο την θετικη μπορουν να την απαντησουν την ερωτηση, αντε και οι της τεχνολογικης, εμεις της θεωρητικης ειμαστε σκραπες σε κατι τετοια δυστυχως... δε δωσαμε την απαραιτητη σημασια
     
  5. seduced mind

    seduced mind Guest

    Kαλά και εμένα αν μου πεις τι είναι υπερσυντέλικος θα σε ρωτήσω αν τρώγεται... Δεν έχω καμία σχέση με τη γλώσσα ή με τα αρχαία. Τα λατινικά που γράφεις τα ξέρω γιατί τα έμαθα για τη δουλειά μου.

    Qui audet adipiscitur
     
  6. Elysium

    Elysium Contributor

    Δε βοηθάει όπως είναι διατυπωμένη η ερώτηση. Θα χρειαστούν 999 ποντίκια για να εντοπίσεις την ένεση με το δηλητήριο. Και οι θάνατοι θα είναι από 0 έως 1.
     
  7. seduced mind

    seduced mind Guest

    Elysium σου είπα πως ο μέγιστος αριθμός θανάτων θα είναι 8.
     
  8. Elysium

    Elysium Contributor

    Το διάβασα αλλά δε μου φαίνεται λογικό. Δεν υπάρχει λόγος να χορηγείς την ίδια ένεση πάνω από μία φορά όταν ούτως ή άλλως δεν θα έχεις το χρόνο να δεις τα αποτελέσματα της δεύτερης χρήσης μετά την πρώτη.
    Αν μου διαφεύγει τώρα κάτι, ας δοκιμάσει και κανείς άλλος την τύχη του.
     
  9. seduced mind

    seduced mind Guest

    Με τι ασχολείσαι; γιατι το κυνηγάς για αυτό σε ρωτάω....
     
  10. Elysium

    Elysium Contributor

    Ανήκω σε αυτούς που πέρασαν από τις δέσμες και με προκάλεσες.
     
  11. ωραιο   αν και προτιμω το carpe diem -σε δικη μου παραλλαγη carpe omnia.   βεβαια αν βαλω το μυαλο μου να σκεφτει ιιιιιιιιισως και το βρω, δεν ξερω.. επειδη μου αρεσουν οι γριφοι....
     
  12. _DaRkNiGhT_

    _DaRkNiGhT_ femdom art