Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυμναστική;

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Darkreminder, στις 22 Ιουλίου 2008.

  1. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Από πάντα βαριόμουν αφόρητα να τρέχω σε γυμναστήρια άσχετα αν τελικά θα έπρεπε. Όμως εναλλακτικές μορφές άθλησης όπως η συστηματική συμμετοχή σε ομαδικά παιχνίδια (μπάσκετ!!! κλπ) και το περπάτημα νομίζω αποτελούν τις πιο αποδοτικές αλλά και απολαυστικές μορφές άθλησης. Συμφωνώ ότι πρέπει να έχουμε ένα στάνταρ μίας κάποιας αντοχής και άσκησης του σώματος μας, καθώς όπως έλεγαν οι αρχαίοι ημών "νους υγιής εν σώματι υγιή" όμως όποιος/α έχει τις υπέρμετρες απαιτήσεις, πρέπει να τις πληρεί και ο ίδιος/α ή να είναι έτοιμος να εξεταστεί επίσης για αυτές.
     
  2. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Μια εναλλακτικη γυμναστικη ειναι τα ηχηρα χαστουκια.
    Αυτος που τα δινει εξασφαλιζει δυνατα μπρατσακια και απαλες παλαμες, ενω αυτος που τα δεχεται εξασφαλιζει απαλα και φλογατα μαγουλα, γρηγορα ανακλαστικα, και μια καρτα ελευθερας για τον γναθοχειρουργό.
     
  3. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Re: Γυμναστική;

    Καλα μην το βαλεις και στοίχημα... θα το χασεις !!!


    ... ασε που θα απογοητευτεις κιολας!
     
  4. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

  5. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Γυμναστική;

    Να γυμνάζεστε...καλλιεργείται, ούτως, και το πνεύμα...

     
     
  6. elfcat

    elfcat . Contributor

    Re: Απάντηση: Γυμναστική;


    ...εγώ αυτόν δεν τον θέλω...
     
  7. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Γυμναστική;

    Μας γνωστοποιείτε, παρακαλώ, τους λόγους, μήπως βρεθεί κάτι καλύτερο για σας; Πάντως, μια χαρά είναι το παληκάρι κι έχει μεγάλη τράβηξη - δεν προφταίνουμε να δίνουμε...
     
  8. Geisha

    Geisha Regular Member

    Απάντηση: Γυμναστική;

    Διάβασα ομολογώ λίγες αηδιουλίτσες με το μπαρντόν.  

    Τι σχέση έχει το λουμπάγκο, η γυμναστική, οι καταδρομείς και η εμφάνιση και όλα αυτά μαζί;  

    Και πως μπορεί να μπει ένας γενικός κανόνας (σε οτιδήποτε)
    όταν μιλάμε για διαφορετικούς ανθρώπους;

    Ποιός ορίζει τους γενικούς κανόνες;

    Και εγώ επι παραδείγματι για να μην αερολογούμε,
    επειδή τυχαίνει να έχω κάποιο πρόβλημα με την μέση μου
    που με έχει κρατήσει και έναν χρόνο ακινησία στα 18 μου
    και η γυμναστική μου όπως και η σωματική μου καταπόνηση
    πρέπει να περιορίζονται και να είναι υπό όρους,
    εξαιρούμαι από το bdsm????  

    Επειδή δεν δύναμαι σαν οργανισμός
    να κάνω ζογκλερικά και να παραστήσω τον Ταμπάκο
    δεν μπορώ να είμαι μια καλή σκλάβα για τον Κύριό μου;

    Άμα είναι έτσι, όταν είναι και κάποιος Κ βρει κάποιο υ, να το περνάει από πλήρες τσεκάπ
    από τις απαραίτητες γενικές αίματος, βιοχημικές, Τ3, T4, TSH, τριγλυκερίδια, ουρία, ζάχαρο,
    τεστ κοπώσεως, καμπύλη ζαχάρου, αυστραλιανό αντιγόνο, αντίσωμα λιστέριας, (απαραίτητα).



    Το δια ταύτα και προς τον φίλτατο θεματομπήχτη,
    θα απαντήσω αινιγματικά, φρονώ ωστόσο πως θα γίνω κατανοητή-

    "...ο καθένας ζεί με το τρόπο του την αιώνια παραπλάνηση"
     
  9. elfcat

    elfcat . Contributor

    ...δεν μου αρέσει το αυτί του...
     
  10. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Γυμναστική;

    Δεν είναι θέμα, αγαπητή. Αφαιρείται.
     
  11. elfcat

    elfcat . Contributor

    ..τότε να το ξανασκεφτώ... (μήπως όμως η αφαίρεση του αυτιού, ρίξει τις μετοχές του παλλικαριού και πάψει να έχει μεγάλη τράβηξη? )
     
  12. cider

    cider Kitchen master

    Re: Απάντηση: Γυμναστική;

    Πώς κολλάτε σε λίγες φράσεις και λίγες λέξεις και αρπάζεστε, ρε παιδιά. Είναι πραγματικά απίστευτο!

    Φίλτατη, Geisha, προφανώς δεν εξαιρείσαι. Αν, όμως, θες σώνει και καλά τον Κύριο που γουστάρει αεροπλανικά και κρεμάσματα και περίεργα δεσίματα και πόνι τρέινινγκ και πάει λέγοντας, ε, τι να γίνει, έχασες.

    Όπως και γω, λόγω ενός προβλήματος που μου απαγορεύει την άρση άνω των 20 κιλών, έχω αποκλείσει απο το ρεπερτόριό μου πολλά που θα γούσταρα.

    Κακά τα ψέμματα, το βδσμ είναι μια physical δραστηριότητα. Μου θυμίζουν μερικοί κάτι καχεκτικά παιδάκια που σκάγανε στην παιδική χαρά και απαιτούσαν να παίξουν μπάσκετ με τους υπόλοιπους. Ε, όταν δεν βγάζαμε πεντάδα, τα παίζαμε κι εκείνα.