Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυμνισμός - Η άποψή σας

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος giatimouaresei, στις 9 Ιανουαρίου 2008.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    ΓΥΜΝΙΣΜΟΣ:Η άποψή σας

    Η απάντηση της llazouli είναι πολύ κοντά σε αυτά που με εκφράζουν!
    Από παιδί που θυμάμαι τον εαυτό Μου σε παραλίες γυμνιστών το θέαμα δεν Μου άρεσε. Το έβρισκα απωθητικό αν και ενδιαφέρον. Με τα χρόνια συμβιβάστηκα με την ιδέα, ότι κάποιοι άνθρωποι μεταξύ αυτών και αρκετοί φίλοι Μου αρέσκονται στο να κυκλοφορούν γυμνοί όπου τους παίρνει, και να κολυμπούν επίσης γυμνοί.
    Τώρα πια απλά δεν με ενοχλεί που συμβαίνει και έχω κάνει αρκετές φορές την «υπέρβαση» για χάρη τους να πάω σε παραλίες γυμνιστών. Το δέχομαι σαν "ιδιαιτερότητα" τους, όπως και αυτοί δέχονται την δική Μου. Ίσως κάποιοι φανταστούν ότι είχα πρόβλημα με το κορμί Μου, αλλά θα είναι λάθος να πιστεύουν κάτι τέτοιο. Δεν λέω ότι ο γυμνισμός είναι κακό και ανήθικο. Αντίθετα. Χαίρομαι που κάποιοι τον απολαμβάνουν.

    Προσωπικά μου αρέσει το ημίγυμνο, που αφήνει ακάλυπτα σημεία του σώματος που επιλέγω να προβάλλω, έστω και αν αυτά είναι ελαχιστότατα. Άλλοτε προς τέρψιν οφθαλμών και άλλοτε με φιλαρέσκεια και προς ικανοποίηση δική μου.
    Η εικόνα του γυμνού σώματος μου προκαλεί την αίσθηση του άδειου και του κενού…Το σώμα δεν μιλά, μέσα στην ελευθερία του. Μόνο την απολαμβάνει. Δεν Μου προκαλεί τις αισθήσεις και με αφήνει παγερά αδιάφορη. Έχω επιλέξει στην ζωή Μου, ότι δεν με αγγίζει αισθητικά, να μην του δίνω καθόλου σημασία...
    Ίσως να φανεί παράξενο σε μερικούς, αλλά ακόμα και το sex το απολαμβάνω με κάποιο έστω και "ανύπαρκτο" εσώρουχο επάνω μου. Βίτσιο? Ίσως!

    Σαν μητέρα, έμαθα τα παιδιά Μου ότι Μου έμαθαν και οι γονείς μου. Με έμαθαν να τους σέβομαι και ένας από τους τρόπους είναι, όποτε βρίσκομαι στο οπτικό τους πεδίο να εμφανίζομαι ντυμένη. Έτσι και τα παιδιά Μου, δεν προβάλουν την φύση τους ούτε προς εμένα σαν μητέρα τους, αλλά ούτε και μεταξύ τους. Έτσι θεωρώ ότι με κάποια "stop”, οριοθετείτε η σχέση Μας, ενώ παράλληλα συντηρώ την ανάλογη απόσταση, μητέρας και παιδιών που πρέπει να υπάρχει υποχρεωτικά, σε σημεία.
    Θεωρώ ότι υπάρχει μια νοητή κόκκινη γραμμή στις σχέσεις αυτές και η οποία δεν πρέπει να παραβιάζεται.
     
    Last edited: 12 Ιανουαρίου 2008
  2. your_slave666

    your_slave666 Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: ΓΥΜΝΙΣΜΟΣ:Η άποψή σας

    ΧΑΧΑΧΑΧΑ! Μ' αρεσε.
    Αλλα τι λες κι εσυ βρε Μιρελλα?Στην αμμο? Θα τον ψήσω αν το κανω αυτο! Δε με λυπασαι νεο παιδι? Ενταξει... παλι καλα που δε προτεινες καμια τοστιερα να σερβιρω τουλούμπα!!!
    Απιαστη παντα στις απαντησεις σου οφειλω να πω.
     
  3. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: ΓΥΜΝΙΣΜΟΣ:Η άποψή σας

    Τουλουμπα και τοστιερα?????????????
    Μαλλον για hot dog μου κανει αυτο!!!!!!!! 
     
  4. Emma

    Emma Contributor

    Εγώ πάντως ακόμη δεν έχω καταλάβει αν μιλάμε για nudism ή για naturism...
     
  5. secret38

    secret38 New Member

    Ακριβώς!!!

    Γυμνιστής εδώ και χρόνια,δεν είδα ποτέ το γυμνισμό σαν ερωτική εκφραση!
    Στο σπίτι,όμως,όπου επίσης είμαι συνήθως γυμνός,είναι ΚΑΙ ερωτικό!
     
  6. bodyfull69

    bodyfull69 Regular Member

    Re: ΓΦΜΝΙΤΜΟΤ:Η έρπωί τβσ

    Ο γυμνισμός έχει πολλές χάρες. Η χάρη ενός γυμνού κορμιού απαλλαγμένο από τα περιβλήματα σε απόλαυση ήλιου και χαλαρότητας. Η εξοικείωση μας με το ανθρώπινο σώμα αυτό καθ' αυτό χωρίς ντροπές και αναστολές.
     
  7. giousoufaki-thess

    giousoufaki-thess A real feet slave dogy

    Έγω κάνω και ας αναφέρω 2 παραλίες μπανάνα Σκιάθος και στα Μυκονιάτικα στα βραχάκια δίπλα στην παραλία στο beach bar shape
     
  8. leopoldos

    leopoldos Regular Member

    Είναι πολύ ωραία η αίσθηση να έρχεσαι γυμνός σε επαφή με τον ήλιο, το αεράκι, το νερό. Η θέα των άλλων σωμάτων σε συμφιλιώνει με το δικό σου, αλλά και με τους άλλους. Ο γυμνισμός δεν έχει καμία σχέση με την πρόκληση και το sex.
     
  9. Eri

    Eri


    Εχει στα μυκονιατικα παραλια γυμνιστων?????????????????

    Ε Πεννυ??????
     
  10. Vermilion

    Vermilion Regular Member

    Απ'όσο ξέρω όχι.... Ειδικά δίπλα στο shape...
     
  11. straponlover

    straponlover New Member

    Απάντηση: ΓΥΜΝΙΣΜΟΣ:Η άποψή σας

    ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΑΝΕΤΟΣ ΜΕ ΤΟ ΓΥΜΝΟ ΣΟΥ ΣΩΜΑ ΑΣΕ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ !!!!
     
  12. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    εμένα πάλι μου αρέσει το σημαδάκι από το μαγιό, όχι να υπάρχουν μεγάλες διαφορές...αλλά ένα απαλό σημάδι το γουστάρω  

    Τώρα όσον αφορά το θέμα του γυμνισμού... χμμμ... αν και η αίσθηση του να είμαι γυμνή στον χώρο μου ή αρκετά ημίγυμνη τεσπα   μου αρέσει πολύ... σε μια παραλία δεν το έχω τολμήσει ποτέ. Ναι μεν όταν μπαίνω βαθιά βγάζω και τα δύο μέρη του μαγιό αλλά φροντίζω να βγω έξω ντυμένη  :mdrmed:

    Ίσως σε μια παραλία ψιλοερημική... ή σε κάποιο βραδινό μπάνιο να το τολμούσα... μ αρέσει σαν ιδέα!