Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών

Συζήτηση στο φόρουμ 'Φετιχισμός' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 20 Νοεμβρίου 2008.

  1. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών

    Να σώνεις. Δεν σου έμαθαν γιά την αποταμίευση, όταν πήγαινες στο σχολείο;  

    Η pax. Ειρήνη, peace, ξέρεις...

    Αδιάφορη, γιά σένα. Γιά ρώτα κι αυτόν που τον τρώει, χωρίς να τον γουστάρει... Και όχι, δεν το συνδέω με την "κλασσική συζήτηση". Το συνδέω με το θεμιτό ή όχι του να κάνει κάποιος κάτι που δεν γουστάρει, επί μακρόν. Είναι ζωή, αυτή;

    Και μην μου πει κανείς "αν είναι σκλάβος, ποιός τον ρωτάει;". Εάν δηλαδή η Αφέντρα τον διατάξει να πάψει πλέον να είναι σκλάβος γιά την υπόλοιπη ζωή του θα είναι, επίσης, ζωή αυτή;

    Αυτό θα μπορούσα ίσως, να το θεωρήσω όντως αδιάφορο. Άλλωστε, δεν θα είμαι εγώ, που θα τον τρώω επί 14 χρόνια, γιά να διαπιστώσω στο τέλος εάν μ' αρέσει να τον τρώω και αυτοβούλως. Σίγουρα όμως αυτός που θα τον τρώει, μπορεί να είναι εξ ίσου αδιάφορος, τόσο γιά τη διαδικασία, όσο και γιά το αποτέλεσμα;

    Εγώ είμαι λοιπόν της πρώτης άποψης, αν και όχι με όση αυστηρότητα το περιέγραψες. Πιστεύω πως κάποιες βασικές τάσεις, δεν αλλάζουν. Γι' αυτό και δεν μπορώ να φαντασθώ τον εαυτό μου -επί παραδείγματι- υποταγμένο ούτε γιά μιάν ώρα, ή να τον "τρώω", έστω και εφ' άπαξ. Τέλος πάντων όμως, ακόμη κι αν εμένα μου έρθει μιάν ωραία πρωία να τον "φάω" γιά να κάνω μιά δοκιμή βρε αδερφέ, κύριος του εαυτού μου είμαι, κανείς δεν θα με υποχρεώσει να πάρω κι ένα λόχο. Το σκυλάκι όμως, που είναι υπάκουο, υποχρεούται να είναι τόσο υπάκουο, που να τον πάρει το λόχο; Και να τ' αρέσει κι από πάνω;

    Ξαναρωτάω: Αν αντί γιά το "θα τον τρως, γιατί έτσι θέλω", υπάρξει το "θα πάψεις να είσαι "σκυλάκι", γιατί έτσι θέλω", υποχρεούται να πειθαρχήσει, ο σκλάβος;




     
  2. atasai

    atasai Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών

    Ε, αδικία, η pax ξανάγινε m to f με edit πριν μου απαντήσεις.

    Αν δεν του αρέσει του σκυλακίου, ας μην τον φάει, αλλά ας μην το κάνει επειδή δεν του αρέσει (και έτσι το θέτει και ο ίδιος), όχι επειδή θα αλλάξει "σεξουαλικό προσανατολισμό" και λοιπά κοινωνικοπερίεργα. Για το αν είναι υποχρεωμένος ή όχι, δεν πήρα θέση. Εγώ που είμαι έξω από το χορό, λέω όχι, κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να κάνει κάτι εφόσον δεν βρίσκει τίποτα ωραίο σ' αυτό.
     
  3. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών


    Τρε μπιέν, συμφωνούμε (ως "έξω απ' το χορό" αμφότεροι, βεβαίως...  ).


     
  4. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών

    Μη ρωτας τετοια πραγματα ,γιατι θα μπερδευτουν οι πρωτοετεις φοιτητες της ΒΔΣΜικης που διαβαζουν τα πρωτοκολλα τωρα για την εξεταστικη...  
     
  5. MindMaster

    MindMaster Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών


    Επίτηδες το κάνω, μπας κι εξασφαλίσω κανένα ιδιαίτερο...  


     
  6. pax

    pax Regular Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών

     

    Ως προς το αν "θα τον τρως, γιατί έτσι θέλω" η atasai κάλυψε πολύ καλά το θέμα. Θα προσθέσω επίσης πως το θέμα δεν χρειάζεται να είναι "θα τον τρως, γιατί έτσι θέλω", μπορεί να είναι "πόσο μακριά είσαι διατεθειμένος να φτάσεις για μένα;" και "ποια είναι τελικά τα όρια σου/μου;"


    Γιατί, εξίσωση λύνουμε; (μην το απαντήσεις, ρητορική η ερώτηση).
     
    Last edited: 21 Ιουλίου 2009
  7. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    συζηταμε εαν θα άρεσε στις γυναίκες το σεξ μεταξυ ανδρων . δεν θα πρεπε ομως να γινει ενας διαχωρισμός για το τί χαρακτηριστικα θα ηθελαν αυτές οι γυναικες να έιχανε οι άντρες τους οποίους θα πέρνανε μάτι να ενώ το κάνουν ?

    διοτι ολες αυτες που ενδεχομένως να λένε πως θα τους καυλωνε αυτό το θέαμα πρεπει να μας εξηγησουν και τι έχουν στο μυαλο τους,

    Γιατί όπως και να το κάνουμε, δεν ισχύει για όλα το "περι ορεξεως" κολοκυθόπιτα.

    Γιατί άλλο είναι να πλάθεις στο μυαλό σου είκονες με καλογυμνασμένα στεγνά αντρικά κορμια και άλλο να βλέπεις θυληπρεπη και πεταχτουλικα αγοράκια τύπου χάρη σιανίδη ή νίκου ευταξία να χαριεντίζονται.. γιατι ποιο απο τα 2 παραδειγματα ειναι πιο κοντα στην πραγματικοτητα ?  

    Για να ξεκαθαρισουμε δηλαδη για τι πραγμα μιλαμε.
     
  8. elfcat

    elfcat . Contributor

    Απάντηση: Re: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών

    έλα μου ντε... 
     
  9. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών

    Θα παρακαλούσα να μη το προσωποποιήσουμε γιατί ούτως ή άλλως η οποιαδήποτε σκέψη ,έπαψε να ισχύει.Με σχόλασαν...
     
  10. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Απάντηση: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών

    πηγαινε ν'αναψεις κα'να κερακι...υπαρχει Θεος τελικα!!
     
  11. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών

    underherfeet ξέρεις ότι στη ζωή όλα είναι σχετικά.Ένα είναι σίγουρο.Ότι και συμβαίνει πάντα ο υπό φταίει...πώς γίνεται πάντα αυτό;
     
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Απάντηση: Γυναίκες και σεξ μεταξύ αντρών

    Με διεγείρει να βλέπω γενικά να κάνουν άλλοι σεξ ασχέτως φύλου, φτάνει να καλύπτονται τα προσωπικά μου αισθητικά κριτήρια.
    Δεν θεωρώ λιγότερο άντρα κάποιον που απολαμβάνει άλλο άντρα αλλά δεν θεωρώ και απαραίτητο να το κάνει για να μην τον θεωρήσω "βαρετό".
    Έχω προσέξει πως κάποια άτομα θεωρούν πως επειδή τα ίδια είναι πανσεξουαλικά, όποιος δεν είναι έχει κόλλημα ή δεν είναι αρκετά "ανοιχτόμυαλός".
    Δεν είναι μαγκιά να είσαι πανσεξουαλικός και να πηδιέσαι όπου φτάσεις και με ότι φτάσεις. Απλά είναι κάτι που γουστάρεις ή δεν γουστάρεις. Δεν το κρίνω από άποψη ηθικής, αλλά όσοι αντιμετωπίζουν όσους έχουν διαφορετικά αισθητικά και ερωτικά κριτήρια από τους ιδίους με το αλαζονικό υφάκι, α αυτός δεν πηδιέται με άντρες είναι κομπλεξικός και βαρετός, α αυτή δεν γουστάρει παρτούζες είναι κολλημένη και ανοργασμικιά είναι πιστεύω άτομα που προσπαθούν να δικαιολογήσουν στον εαυτό τους ακόμα τις επιλογές τους, λόγω καταπιεσμένων ίσως ενοχών που έχουν οι ίδιοι για την μη συμβατική σεξουαλικότητα τους. Κάνουν δηλαδή ότι και όλοι οι άλλοι που θεωρούν ανήθικο και άξιο κατακραυγής ότι κάνουν τα πανσεξουαλικά ή με άλλο τρόπο μη συμβατικά σεξουαλικά άτομα.
    Προσωπικά θεωρώ πως από τη στιγμή που κάποιος είναι ειλικρινής με τον εαυτό του και τα θέλω του, είτε γουστάρει να πηδιέται με ότι είναι ικανό να πηδήξει/πηδηχτεί, είτε γουστάρει κάτι πιο μονογαμικό είναι αναφαίρετο δικαίωμα του και με τίποτα δεν καθιστά τον ένα πιο ανοιχτόμυαλο ή πιο βαρετό ή πιο cool από τον άλλο.