Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ypo_keno, στις 12 Αυγούστου 2007.

?

Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

  1. Ναί, θα το έκανα.

    5 vote(s)
    9,4%
  2. Όχι, δεν θα το έκανα.

    6 vote(s)
    11,3%
  3. Δεν εχω κανει, αλλα θελω πολυ!!!

    7 vote(s)
    13,2%
  4. Το εχω κανει μια φορα, αλλα δεν μ' αρεσε...

    0 vote(s)
    0,0%
  5. Δεν το εχω σκεφτει καθολου...

    1 vote(s)
    1,9%
  6. Μπα, δεν νομιζω, εχμ, δυσκολο...

    2 vote(s)
    3,8%
  7. Θα εκανα μια φορα μονο, ως εμπειρια.

    0 vote(s)
    0,0%
  8. Ναι, και θα ηθελα να το ξανακανω.

    8 vote(s)
    15,1%
  9. Τι λες ρε; Καμια ανωμαλη ειμαι;

    0 vote(s)
    0,0%
  10. Πολυ ευκολα, ειναι στις βασικες μου προτιμησεις.

    15 vote(s)
    28,3%
  11. Ναι, είναι taboo

    0 vote(s)
    0,0%
  12. Όχι, δεν είναι taboo

    9 vote(s)
    17,0%
  1. Sado_M

    Sado_M Owner of pet kathavra

    Νομιζω οτι υπαρχη μια τασι στο μια γυναικα να πηγενη με αλλη γυναικα, αλλα παρατηρω οτι δεν ειναι απολυτο. Αφηνεται η εκδοχη οτι για καποιο διαστημα να δυο φιλες γουσταρουν να την βρισκουν μαζι, κι μετα βλεπουνε αναλογως. Η κυριολεκτικη ενοια της παλιας λεσβιας που ειχα συνατησι στη εποχη μου, σημερα σπανιζη. Ισως η καθαυτου λεσβιες να ειναι καποια ρομαντικα ατομα για την εποχη που διανιουμαι.
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Από τις πιο όμορφες και ποτισμένες με θηλυκότητα εικόνες. Πιο βίαιη από ότι περίμενα. Μία από τις σκηνές που μπορείς εξίσου να απολαύσεις είτε συμμετέχοντας, είτε όχι. Ερωτεύσιμη η γυναίκα που κάτω από τα χέρια μίας γυναίκας, υποφέρει, φωνάζει, ολοκληρώνει.

    Κάποιες λίγες παρατηρήσεις.

    Κάτι ίσως και όχι τόσο πολύ αναμενόμενο, παρόλο που λέγεται ότι είναι ίσως η πιο αγαπημένη φαντασίωση των αντρών, τον τελευταίο καιρό έχω συναντήσει αρκετούς άντρες που νιώθουν απέχθεια με την συγκεκριμένη εικόνα.

    Έχω παρατηρήσει ότι οι γυναίκες αμφί, νιώθουν πιο άνετα με άλλη γυναίκα παρά με άντρα.

    Κατά την σαδομαζοχιστική λεσβιακή έκφραση, η σκληρότητα είναι πολύ πιο έντονη.

    Μπορεί να είναι συμπτώσεις, σας έχει συμβεί κάτι ανάλογο;

    Υ.Γ. Από τις αγαπημένες μας λιχουδιές, εμού και της μεταξένιας μου.
     
  3. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

    Έχω κάνει σεξ με γυναίκες κ σε σύμπλεγμα με άντρα κ μόνη μου..
    Μπορώ να πάρω ηδονή από γυναίκα και να δώσω, δεν μπορώ όμως να νιώσω κανένα ρομαντικό συναίσθημα για γυναίκα είτε έχω κάνει σεξ μαζί της είτε όχι.
    Το τι καθορίζει το αν θα εμπλέκω ερωτικά με γυναίκα πέρα από το αν μου αρέσει η ίδια γι αυτό το σκοπό και το αν υπάρχει η επιλογή δηλαδή να θέλει, εξαρτάται κυρίως από την διάθεση για παιχνίδια που θα έχω την συγκεκριμένη χρονική στιγμή..
    τις γυναίκες ερωτικά τις βλέπω ως ένα επιπλέον ερωτικό αξεσουάρ, ειδικά όταν θα συμμετέχει ο εκάστοτε σύντροφος μου ή σκλάβος μου.
    Αυτά περί λεσβιών κ κοινωνικά πρότυπα.. ποσώς μ ενδιαφέρουν..
     
  4. naida

    naida Regular Member

    Η άποψη μου είναι πως ναι υπάρχει ακόμη και στις μέρες μας τέτοιου είδους taboo.Οι περισσότεροι δηλώνουν ανοιχτόμυαλοι μα ένα μικρό κόλλημα το έχουν.
    Μια γυναίκα με τέτοιες επιθυμίες είναι "επικίνδυνη" απο τις ομόφυλες της, η καλή συμπεριφορά μεταφράζεται ως flirt και γενικά μπαίνει κάποια ταμπέλα.
    Αυτά από όσους δεν έχουν δοκιμάσει κάτι αντίστοιχο.
    Μια γυναίκα με τέτοιες επιθυμίες δε θεωρώ πως είναι λεσβία.Γιατί να χαρακτηρίζονται τα θέλω;
    Υ.Γ Ypo_keno δεν έχω ψηφίσει ακόμη στο poll σου, θα ήθελα να υπήρχαν και σκέτες επιλογές με ναί ή όχι.
     
  5. Ypo_keno

    Ypo_keno Regular Member

    Απάντηση: Re: Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?


    δυστυχώς εγώ δεν μπορώ να κάνω μια τέτοια αλλαγή στη δημοσκόπηση.
    αν όμως το διαβάσει αυτό κάποιος υπεύθυνος του φόρουμ,
    μπορεί με την άδεια μου να συμπληρώσει και τις επιλογές ΝΑΙ και ΟΧΙ.
     
    Last edited: 13 Αυγούστου 2007
  6. gianniotissklavos

    gianniotissklavos New Member

    Εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα με τις γυναικες λεσβιες και θα μπορουσα ανετα να εχω κολλητη καποια.Οι γυναικες ομως απο οτι φαινεται εχουν και μαλιστα μεγαλο αφου οι ποιο πολλες φιλες μου μιλουν απαξιωτικα και βρισκουν αρνητικη εντελως την ιδεα ενω σε 2 τουλαχιστον περιπτωσεις που γνωριζω απο φιλες μου ,που τους προεκυψε φιλη για την οποια ειχαν υποψιες οτι ειναι λεσβιες ,εκαναν τα παντα για να τις αποκαλυψουν και στη συνεχεια απομακρυνθηκαν απο κοντα τους.Νομιζω οτι οσο αρνητικα βλεπει ενας straight ανδρας εναν γκει αλλο τοσο βλεπει και μια straight κοπελα μια λεσβια.Για καποιο περιεργο λογο παντως φαινεται οτι κανενα απο τα 2 φιλα δεν εχει μεγαλο προβλημα με τους ομοφυλοφυλους του αλλου!
     
  7. Kits

    Kits Contributor

    Συνηθως οι αντρες που εχουν προβλημα με τους γκει ειναι καποιοι ''δηθεν'' βαρυμαγκες που αμα τους ρωτησεις γιατι εχουν προβλημα, το μονο που μπορουν να σου απαντησουν '' ειναι πουστης και δεν γουσταρω'' αλλα ουτε και οι ιδιοι δεν ξερουν το λογο.
    Απλα ετσι το εμαθαν....
     
  8. Kah

    Kah Guest

    Αγαπητέ Kits συμφωνώ, αλλά:
    Στο όχι και τόσο μακρινό παρελθόν της ελληνικής ιστορίας μας, οι γκέι χαρακτηρίζονταν με ειδικό όρο (δεν τον αναφέρω σκοπίμως) και ταυτόχρονα αποκτούσαν φάκελλο στην τότε Ασφάλεια, και αρκετές φορές ακολουθούσε η εξορία και η φυλάκιση. Δεν νομίζω να χρειάζεται να αναφέρω τους βασανισμούς. Ενας σαδιστής δεν χρειάζεται αφορμή ή αιτία για να προκαλέσει οιασδήποτε μορφής πόνο, τις δημιουργεί μόνος του. Η ελληνική κοινωνία μας μεγάλωσε με ταμπού. Το πρόβλημα δεν είναι αν θέλεις να είσαι ή να έχεις φίλους γκέι το όλο θέμα είναι ότι η κοινωνία μας δεν πρόσφερε ούτε καν την επιλογή.

    Επειδή ξεφύγαμε από το θέμα, αν κατάλαβα το post της ypo_keno νομίζω ότι το τελευταίο που αφορά είναι λεσβιακές τάσεις -αν δεν το κατάλαβα καλά διόρθωσέ με  
    Από προσωπικές συζητήσεις μάλλον από περιέργεια θα το επιχειρούσαν αρκετές γυναίκες να πάνε με μία άλλη γυναίκα. Εγώ πάντως που το επιχείρησα πριν πολλά χρόνια και πήγα με γυναίκα έμεινα ενθουσιασμένος και δεν το αλλάζω με τίποτα. Δοκιμάστε το!  
     
  9. female

    female Contributor





    Είναι περισσότερο θέμα ανοιχτού μυαλού παρά φύλου.

    Αν οποιαδήποτε επιλογή του άλλου είναι σεβαστή, και μάλιστα στο βαθμό που δεν με αφορά, γιατί όχι κι αυτή; Είχα και έχω παρόμοια φίλους γκέι, αλλά και φίλες λεσβίες, μπάι, στρέιτ, κλπ. Γιατί θα γίνω εγώ κριτής στο κρεβάτι τους; Θέλω εγώ κριτές στο δικό μου;



     
  10. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

     
     
  11. Ypo_keno

    Ypo_keno Regular Member

    Απάντηση: Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

    Eνδιαφέρον, θα έλεγα perfect_number  

     



    Υ.Γ. Εγώ βλέπω δυο λεσβίες που έπιασαν κάποιον κορόϊδο
     
    Last edited: 23 Αυγούστου 2007
  12. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Το εγραψα και θα το ξαναγραψω!!!!
    Αγαπω τους gay!!
    ΟΜΩΣ, δεν μου αρεσουν και αποδοκιμαζω, μεσα μου παντα "τις ξεφωνημενες".
    Αυτο το στυλ δεν το καταλαβα ποτε! Ειναι σαν να περπατας στον δρομο κρατωντας ενα πλακατ που γραφει πανω "ειμαι gay ξεφωνηστε με".
    Αυτοι οι ανθρωποι σκεφτηκαν ποτε, πως με αυτον τον τροπο δησφημουν και τους υγιεις gay, και τους αντρες και τις trans?
    Εισαι αυτο που εισαι! Δικαιωμα σου και μπραβο σου! Το να κανεις βουκινο ομως το οτι εισαι ειναι ανεπιτρεπτο!
    Φανταστειτε εναν κοσμο, που ο καθε str8 αντρας θα ειχε κρεμασμενη μπροστα του μια ταμπελλιτσα που θα εγραφε "πηδαω γυναικες" μια ομοφυλοφιλη γυναικα " ειμαι λεσβια" και ενας bisexual "πηγαινω με αντρες και γυναικες".
    Το βρισκω λιγο εως πολυ γελοιο!!