Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος Ypo_keno, στις 12 Αυγούστου 2007.

?

Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

  1. Ναί, θα το έκανα.

    5 vote(s)
    9,4%
  2. Όχι, δεν θα το έκανα.

    6 vote(s)
    11,3%
  3. Δεν εχω κανει, αλλα θελω πολυ!!!

    7 vote(s)
    13,2%
  4. Το εχω κανει μια φορα, αλλα δεν μ' αρεσε...

    0 vote(s)
    0,0%
  5. Δεν το εχω σκεφτει καθολου...

    1 vote(s)
    1,9%
  6. Μπα, δεν νομιζω, εχμ, δυσκολο...

    2 vote(s)
    3,8%
  7. Θα εκανα μια φορα μονο, ως εμπειρια.

    0 vote(s)
    0,0%
  8. Ναι, και θα ηθελα να το ξανακανω.

    8 vote(s)
    15,1%
  9. Τι λες ρε; Καμια ανωμαλη ειμαι;

    0 vote(s)
    0,0%
  10. Πολυ ευκολα, ειναι στις βασικες μου προτιμησεις.

    15 vote(s)
    28,3%
  11. Ναι, είναι taboo

    0 vote(s)
    0,0%
  12. Όχι, δεν είναι taboo

    9 vote(s)
    17,0%
  1. perfect_number

    perfect_number Regular Member

    Απάντηση: Re: Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

    Τα κοριτσια στο σκιτσο εχουν οντως υφος που αποδοκιμαζω κι εγω.
    Περα ομως απο αυτο το επιθετικο και πεισματικο υφος,ο τροπος που μιλαει,περπαταει και κινειται καποιος εγκειται για μενα σε κατι που νιωθω οτι δεν εχω δικαιωμα να κρινω(οσο κι αν με ξενιζει).Αν και ειμαι ο ιδιος γκεη,εχοντας μεγαλωσει με κλασσικα ελληνικα προτυπα ομολογω οτι αποφευγω τη παρεα με αντρες που "κραυγαζουν" αθελα τους τη σεξουαλικοτητα τους απο φοβο για το τι λενε οι γυρω μου για τη παρεα μου.Ειναι κατι για τι οποιο παραδεχομαι οτι ντρεπομαι λιγο και ελπιζω να ξεπερασω στο μελλον.
     
  2. Ηλίας

    Ηλίας Guest

     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
     
  3. Ηλίας

    Ηλίας Guest

  4. melinoe

    melinoe Guest

    Κατά τη γνώμη μου, ο,τιδήποτε δεν <<συμφωνεί>> με το κατεστημένο είναι taboo.
    Όσον αφορά τις δικές μου προτιμήσεις, είμαι της άποψης πως ό,τι μου παρέχει ευχαρίστηση είναι δεκτό.
    Για το συγκεκριμένο θέμα, προτιμώ, κατά κύριο λόγο, ή το ένα ή το άλλο. Δηλαδή: Ερωτική συνεύρεση είτε μόνο με γυναίκα είτε μόνο με άνδρα. Δεν αποκλείω και τον συνδιασμό, απλά προτιμώ να δίνομαι ολοκληρωτικά σε ένα άτομο κάθε φορά  
     
  5. Mirella_trans_Domme

    Mirella_trans_Domme Contributor

    Αυτο ειναι και το πιο σωστο!!!! Συμφωνω απολυτα!!!! 
     
  6. Lola

    Lola Regular Member

    Απάντηση: Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

    Eγω παλι επειδη μ'αρεσει και η ποικιλια ψηφιζω συνδιασμο δαγκωτο!   Τι καλυτερο απ' οταν μπορεις να τα εχεις και τα δυο μαζι, συγχρονως?  
     
  7. WisDomme

    WisDomme I am just Myself - that's all.

    Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?
    Ναι, είναι... Δεν θα 'πρεπε, γιατί είναι απόλυτα φυσιολογικό... Αλλά είναι... Γενικά νομίζω οτι συμφωνούμε πως taboo δεν θα έπρεπε να υπάρχουν κ όμως υπάρχουν...
    Επίσεις θα ήταν καλό να μην υπάρχει κ τέτοια επιμονή με το labeling. Μπορεί καθέ κοπέλα να κάνει ότι της αρέσει (όποτε, όπως και με όποιον θέλει), χωρίς να προσπαθούν όλοι οι υπόλοιποι να βρουν αν είναι str8, les η bi...

    Btw Ηλία, άψογα τα comics σου!  
     
    Last edited: 28 Αυγούστου 2007
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Η πραγματοποίηση περιέχει πιο γευστικά ψεγάδια  
     
  9. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Re: Απάντηση: Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

    Κάπως έτσι... 
     
  10. Photographer

    Photographer Regular Member

    Απάντηση: Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

    Για μένα προσωπικά το να είναι μια γυναίκα λεσβία ή αμφιλυλόφιλη ή απλά να πειραματίζεται με γυναίκες δεν είναι κάτι ταμπού.

    Μάλιστα κάποιες φίλες μου είναι αμφιφυλόφιλες και η αλήθεια είναι ότι σαν εικόνα μου αρέσει να βλέπω δυό γυναίκες μεταξύ τους αν και στην πράξη δεν μπόρεσα να μείνω αμέτοχος βλέποντας μόνο.  

    Έτσι όπως το βλέπω με το "στραίητ" * μάτι μου άλλες φορές μου φαίνεται σαν μια έκφραση τρυφερότητας μεταξύ γυναικών με μπόλικη οικιότητα, και άλλες φορές είναι πραγματική σεξουαλική ώθηση.

    Γενικά συμφωνώ με την άποψη ότι ο καθένας πρέπει να είναι ελεύθερος να εκφραστεί όπως θέλει με το σώμα του φτάνει να μήν προκαλέσει κακό σε άλλους (safe) ή να προσβάλλει οποιονδήποτε για τις επιλογές του.

    *(όσο “στραίητ” για την ελληνική κοινωνία μπορεί να θεωρηθεί κάποιος με τάσεις σεξουαλικού σαδισμού και κυριαρχίας)  
    _______________________________________________________________

    Depeche Mode - World in my eyes
     
  11. Lolita

    Lolita Regular Member

    Απάντηση: Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

    Δεν εχω εμπειρια με αλλη γυναικα αλλα..Πριν αφησω αυτο το ματαιο κοσμο θελω να το δοκιμασω..Βρε μπας και κολλησω και δεν θελω να παω μετα με αντρα?
     
  12. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Re: Απάντηση: Γυναίκες & λεσβιακό = taboo?

    Ελπίζω να αργήσεις, να αφήσεις τον μάταιο κόσμο.
    Αν για το ταξίδι σου χρειάζεσαι αφορμή, δεν είναι κακό.
    Αρκεί να ξεχάσεις γρήγορα την αφορμή και να απολαμβάνεις αβίαστα το ταξίδι.