Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναικεία κυριαρχία; Really? Πώς;

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Emma, στις 3 Δεκεμβρίου 2009.

  1. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Πολύ εύστοχο, Astarty.

    Nature abhors a vacuum, όπως μάθαμε και στην Φυσική.

    Ή αλλιώς: πλεόνασμα vs έλλειμμα, ίσον ισοζύγιο.
     
  2. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Αρχικό μήνυμα απο dora_salonica
    ΥΓ. Γι αυτό ποτέ μου δεν κατάλαβα την χρήση του strap-on από γυναίκες Κ.


    posted by vautrin
    Απλόν, απλούστατον αγαπητή μου: ο Φθόνος του Πέους...

    Όσες γυναίκες αρέσκονται στη χρήση strap-on θα ήθελαν να έχουν πέος...
    ____________


    Πολύ εύκολο να βγάζουμε συμπεράσματα γιατί μία Κ χρησιμοποιεί strapon.Δεν ρωτάτε Εκείνες που το χρησιμοποιούν μήπως σας βοηθήσουν να καταλάβετε το λόγο (εάν θέλετε φυσικά);Επίσης δεν τις ξαναρωτάτε(εάν ξαναθέλετε φυσικά) μήπως δεν ''αρέσκονται στη χρήση strapon γιατί θα ήθελαν να έχουν πέος'' αλλά για κάτι άλλο;
     
  3. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Εγώ προσωπικά, έχω ήδη ρωτήσει, ipakouo_skilaki. Η απάντηση ήταν ότι κάνουν αυτό που θέλει ο πελάτης.
     
  4. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Λάθος Κ ρώτησες dora,συγνώμη κιόλας...
    Εγώ λαμβάνοντας υποψη τις δικές μου και ΜΟΝΟ εμπειρίες μπορώ να πω με βεβαιότητα ότι όσα χρόνια ασχολούμαι με το bdsm ,καμία από τις Κ που είχα την χαρά και την τιμή να βρεθώ ,δεν χρησιμοποίησε strapon επειδή εγώ το ζήτησα.Πίστεψε με όταν το ζητούσα τα αποτελέσματα ήταν τα αντίθετα...
     
  5. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ, ipakouo_skilaki, για την τόσο ευθεία και ειλικρινή τοποθέτηση. Πράγματι, έως τώρα, είχα την χαρά να γνωρίσω μόνο μία γυναίκα Κ η οποία δεν ήταν επαγγελματίας, αλλά και μία Domme, η οποία επίσης ήταν lifestyler.

    Οπότε, εάν λάβουμε υπόψη μας τις δικές σου εμπειρίες με γυναίκες Κ, όπως τις παρέθεσες στο παρόν νήμα τουλάχιστον, και αν υποθέσουμε ότι οι δικές σου εμπειρίες είναι περισσότερες από τις δικές μου, οι γυναίκες Κ αρέσκονται να χρησιμοποιούν strap-on χωρίς να το ζητήσει καν το Υ.

    Θα μπορούσες να κάνεις μία εκτίμηση του φαινομένου (για τις ανάγκες του νήματος); Για να το κάνω πιο σαφές:

    1. Είχαν ήδη διερευνήσει οι Κυρίες την απόλαυση που θα εισέπραττες από την πράξη;
    2. Έχεις διασαφηνίσει εσύ την απόλαυση που εισπράττεις από την πράξη;
    3. Έχεις αποφανθεί εντός σου εάν το BDSM αποτελεί μέθοδο ξεκαυλώματος ή τρόπο ζωής; (lifestyle)
    4. Είχαν αποφανθεί οι εν λόγω Κυρίες εάν το BDSM αποτελεί μέθοδο ξεκαυλώματος ή τρόπο ζωής;
    5. Κάλυψε τις ανάγκες σου ως άντρα Υ η χρήση του strap-on;

    Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σου και την πολύτιμη συνεισφορά στην συζήτηση. Αλίμονο σε όποιον πιστεύει ότι τα ξέρει όλα... 
     
  6. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    posted by dora
    Θα μπορούσες να κάνεις μία εκτίμηση του φαινομένου (για τις ανάγκες του νήματος); Για να το κάνω πιο σαφές:

    1. Είχαν ήδη διερευνήσει οι Κυρίες την απόλαυση που θα εισέπραττες από την πράξη;
    2. Έχεις διασαφηνίσει εσύ την απόλαυση που εισπράττεις από την πράξη;
    3. Έχεις αποφανθεί εντός σου εάν το BDSM αποτελεί μέθοδο ξεκαυλώματος ή τρόπο ζωής; (lifestyle)
    4. Είχαν αποφανθεί οι εν λόγω Κυρίες εάν το BDSM αποτελεί μέθοδο ξεκαυλώματος ή τρόπο ζωής;
    5. Κάλυψε τις ανάγκες σου ως άντρα Υ η χρήση του strap-on;

    Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σου και την πολύτιμη συνεισφορά στην συζήτηση. Αλίμονο σε όποιον πιστεύει ότι τα ξέρει όλα..




    Ξεκινάω άπό το τελος λέγοντας ότι ό,τι είπα είναι από τη δική μου και ΜΟΝΟ εμπειρία.Επίσης να πω ότι επίσης δεν πιστεύω ότι τα ξέρω όλα.Αντιθέτως ελάχιστα σε σχέση με πολλούς εδώ μέσα παρά τα χρόνια που ασχολούμαι ενεργά.
    Πάω ανάποδα(καθώς είμαι και λίγο ανάποδος   )
    5.Ναι και ποτέ δεν έψαξα το λόγο.Απλά ή το απόλαυσα ή απόλαυσα να νιώθω Εκείνη να το απολαμβάνει
    4.Απολύτως.Για άλλες Κ ήταν τρόπος ζωής (παλιότερα όταν δεν είχα ''υποχρεώσεις'') για άλλες Κ ξεκαύλωμα
    3.΄Ομοίως με το 4 απλά βάλε στη θέση μίας Κ εμένα.
    2.Ομοίως με το 5
    1.Ναι και δεν μου φάνηκε να τις ενδιαφέρει και τόσο διότι το έκαναν για την προσωπική τους ευχαρίστηση.
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Μη φορτώνεσαι εξτρά μπαγκάζια. Θα το μεταφέρουν οι mods αν χρειάζεται. Εμείς θα το πάμε χαλαρά...

    Εννοείς ότι πιστεύεις πως ο Κ δεν λαμβάνει υπόψιν του το υλικό του; Μόνο την προσωπική του/της ευχαρίστηση; Μπορεί να λειτουργήσει μία τέτοια σχέση;

    Δεν απαντάς στην ερώτηση, παρά μόνο παραπέμποντας στην απόλαυση της Κυρίας. Εάν μία Κυρία σου έλεγε ότι θέλει απλά να τρως τα κόπρανά της και τίποτε άλλο, θα το έκανες;

    Δεν απαντάς στην ερώτηση. Λες ότι μπορεί να είναι το ένα ή το άλλο. Αοριστίες...

    Επομένως, δεν έχεις διασαφηνισμένες απόψεις περί του τί κάνεις στο BDSM.

    Θεωρείς δηλαδή ότι δεν αξίζει ή δεν πρέπει να σκαλίζουμε τις αιτίες γιατί μας αρέσει κάτι;

    Αναφερόμουν στις δικές μου γνώσεις.
     
  8. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το εξαϋλωμένο D/s

    Οι γυναικες που αρέσκονται στο στραπ θα ήθελαν να ειχαν πέος?  
    Αστειο ήταν αυτό ,υποθετω για να αλεγράρουμε.

    Οι γυναικες που αρεσκονται ΚΑΙ στο στραπ αρέσκονται και σε αλλα 254 παιχνίδια.
    Γιατι οτι έχει σχημα φαλλού θα πρεπει ή να λατρευεται ή να φθονειται?
    Ειναι κ αυτο ενα χρησιμο κ καυλωτικοτατο παιχνιδι, οπως τοσα άλλα.
     
  9. Master DO

    Master DO Regular Member

    Απάντηση: Η απουσία σεξουαλικής επαφής ως μέσον επιβολής κυριαρχίας (?)

    Στην προτροπή
    «Όποιος πιστεύει πως όλες οι σχέσεις είναι σχέσεις Εξουσίας,
    να σηκώσει του χέρι του»,

    θα είμαι ο Πρώτος που θα το κάνει.
    Πέρα τούτου όμως
    μιας και είναι σημειολογική η άνω τελεία,
    θα αντιπαραθέσω το διάλογο βίδας – κατσαβιδιού,
    που αφουγκράστηκα ακούσια χθες αργά από την εργαλειοθήκη Μου:

    Κατσαβίδι: – Χωρίς εμένα δεν κάνεις τίποτα!
    Βίδα: - Η αλήθεια είναι ότι σε χρειάζομαι για να λειτουργώ.
    Καταβίδι: - Άρα, σε εξουσιάζω.
    Βίδα: - Ναι, αλλά για σκέψου,
    .. χωρίς την ύπαρξή μου, ποιος ο λόγος να υπήρχες κι΄εσύ;


    Κάπου εκεί έκλεισε το καπάκι και δεν πρόλαβα ν’ ακούσω τα υπόλοιπα.
    Αναρωτιέμαι τελικά αν τα βρήκαν.
    Έχω να φτιάξω κάτι ράφια.
     
  10. ipakouo_skilaki

    ipakouo_skilaki Regular Member

    Απάντηση: Γυναικεία κυριαρχία; Really? Πώς;

    1. Είχαν ήδη διερευνήσει οι Κυρίες την απόλαυση που θα εισέπραττες από την πράξη;
    1.Ναι και δεν μου φάνηκε να τις ενδιαφέρει και τόσο διότι το έκαναν για την προσωπική τους ευχαρίστηση.

    Εννοείς ότι πιστεύεις πως ο Κ δεν λαμβάνει υπόψιν του το υλικό του; Μόνο την προσωπική του/της ευχαρίστηση; Μπορεί να λειτουργήσει μία τέτοια σχέση;
    Απάντηση:Κάποιες στην πορεία ναι.Κάποιες όχι.Ξέρεις ότι στο bdsm η μοναδικότητα μιας Κ είναι δεδομένη.Ο καθείς σκέφτεται διαφορετικά.Στις περιπτώσεις που στην πορεία μπαίνει και το ''ναι'' τότε ναι μπορεί να λειτουργήσει μία τέτοια σχέση.


    2. Έχεις διασαφηνίσει εσύ την απόλαυση που εισπράττεις από την πράξη;
    2.Ομοίως με το 5

    Δεν απαντάς στην ερώτηση, παρά μόνο παραπέμποντας στην απόλαυση της Κυρίας. Εάν μία Κυρία σου έλεγε ότι θέλει απλά να τρως τα κόπρανά της και τίποτε άλλο, θα το έκανες;
    Απάντηση:Μιλάμε για submissive κι όχι slave.Υπάρχουν όρια τα οποία εάν ξεπεραστούν γίνεται με συζήτηση.Και ξαναλέω η απόλαυση μου είναι να ότι περναω ωραία και το ίδιο ελπίζω για Εκείνη.
    Υπάρχει ένα κενό εδώ έχεις δίκιο και σήμερα το βράδυ πρέπει να το διασαφηνίσω στην Κυρία μου μετά από προτροπή Της.Η οποία με ενημέρωσε ότι Εκείνη ξέρει το λόγο αλλά έπιθυμεί όμως να το δω κι εγώ.



    3. Έχεις αποφανθεί εντός σου εάν το BDSM αποτελεί μέθοδο ξεκαυλώματος ή τρόπο ζωής; (lifestyle)
    3.΄Ομοίως με το 4 απλά βάλε στη θέση μίας Κ εμένα.

    Δεν απαντάς στην ερώτηση. Λες ότι μπορεί να είναι το ένα ή το άλλο. Αοριστίες...
    Απάντηση:Δεν βλέπω καμία αοριστία.Αλήθεια...


    4. Είχαν αποφανθεί οι εν λόγω Κυρίες εάν το BDSM αποτελεί μέθοδο ξεκαυλώματος ή τρόπο ζωής;
    4.Απολύτως.Για άλλες Κ ήταν τρόπος ζωής (παλιότερα όταν δεν είχα ''υποχρεώσεις'') για άλλες Κ ξεκαύλωμα.

    Επομένως, δεν έχεις διασαφηνισμένες απόψεις περί του τί κάνεις στο BDSM.
    Απάντηση:Μια χαρά διασαφηνισμένες ειναι.Συγνώμη αλλά στην πορεία της ζωής μου άλλαξαν τα δεδομένα μου.Τι να κάνω;

    5.Κάλυψε τις ανάγκες σου ως άντρα Υ η χρήση του strap-on;
    5.Ναι και ποτέ δεν έψαξα το λόγο.Απλά ή το απόλαυσα ή απόλαυσα να νιώθω Εκείνη να το απολαμβάνει

    Θεωρείς δηλαδή ότι δεν αξίζει ή δεν πρέπει να σκαλίζουμε τις αιτίες γιατί μας αρέσει κάτι;
    Απάντηση:Δώρα ειλικρινά δεν τα ψάχνω τόσο βαθιά.Αλήθεια.Μου αρέσει να περνάω καλά και κυρίως να βλέπω και να νιώθω ότι και η Κ που έχω δίπλα μου περνάει κι Εκείνη καλά.



    Επίσης να πω ότι επίσης δεν πιστεύω ότι τα ξέρω όλα
    Αναφερόμουν στις δικές μου γνώσεις.
    Απάντηση:Μην ανησυχεις κι εγώ για μένα μιλούσα χώρις κανένα απολύτως υπαινιγμό.

    Συζήτηση κάνουμε.  

    Υ.Γ.Δεν θέλω να μπω σε καμία αντιπαράθεση.Απλά με ενοχλεί να βγαίνουν συμπεράσματα με ευκολία.
     
  11. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Γυναικεία κυριαρχία; Really? Πώς;

    Σαφείς οι διευκρινίσεις σου και σ' ευχαριστώ. Πράγματι, συζήτηση κάνουμε, δεν υπάρχει καμία αντιπαράθεση. Απλά δεν είχα κατανοήσει πλήρως κάποιες τοποθετήσεις σου, ίσως από δική μου άγνοια επί του θέματος. Με αυτό το ποστ σου όμως τις ξεκαθάρισες πάρα πολύ καλά.

    Σ' ευχαριστώ και πάλι. 
     
  12. llazouli

    llazouli Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Το εξαϋλωμένο D/s

    χμμ, πέος όχι...αλλά μόλις είδα το 30 εκατοστών...του Ρασπούτιν (έκθεμα του πρώτου Ρωσικού μουσείου που είναι αφιερωμένο στο σεξ), δεν σου κρύβω πώς κάτι αναρίγησε μέσα μου...  Λατρεία φθόνος, δεν ξέρω, πάντως με τις χιλιάδες ερωμένες του, γίνεται το απόλυτο fetish..!

     

    Μπορεί να λατρεύεται, να φθονείται και παράλληλα να είναι ένα χρήσιμο κ καυλωτικότατο παιχνίδι, όπως τόσα άλλα..k κάτι παραπάνω, όπως πολύ ωραία λες.. 
     
    Last edited: 29 Ιουνίου 2010