Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γυναικείος Οργασμός

Συζήτηση στο φόρουμ 'Σεξ και Σχέσεις' που ξεκίνησε από το μέλος jimboy, στις 17 Ιανουαρίου 2009.

  1. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Γυναικείος Οργασμός

    Για κάτσε ρε συ jimboy! Επειδή δηλαδή κάποιες δεν θέλουν να πουν δημοσίως τί και πώς χύνουν, πάει να πει ότι δεν ξέρουν τί θέλουν ή πώς να το διεκδικούν; Μόνο ανοργασμικές που δεν μας είπατε ακόμα!*
    Εφτακόσια νήματα ανοιγμένα από άντρες βλέπω εδώ μέσα που ρωτάνε για ή έχουν να κάνουν με "την ηδονή της γυναίκας", τον "οργασμό της γυναίκας", τις "κάβλες της γυναίκας", τους "πολλαπλούς οργασμούς της γυναίκας" κ.ο.κ. Δηλαδή αν περιμένετε να σας τα πούμε εμείς όλα ή να τα μάθετε από το νετ... ε, θα περιμένετε πολύ.

    *
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  2. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Πράγματι, δεν διαφαίνεται άλλος λόγος ύπαρξης γι αυτά τα συμπαθητικά όντα. Εάν ήμουν μέλισσα, θα ξεφορτωνόμουν πάραυτα το κηφηναριό. 

    Από ότι φαίνεται ήρθε η ώρα της αλήθειας. Πρέπει να εξομολογηθώ τις σεξουαλικές μου αμαρτίες.

    Άκου λοιπόν. Μου ήταν εξαιρετικά εύκολο να υποδουλώσω τους άντρες της ζωής μου και να τους μετατρέψω σε εργάτες της δικής Μου και μόνο απόλαυσης. Χρόνια ολόκληρα έκαναν αυτό που ήθελα, προσπαθούσαν να ικανοποιήσουν τα καπρίτσια μου και υπέμεναν τα νεύρα μου. Όταν τους βαριόμουνα, τους πέταγα στα σκουπίδια, όπου ήμουν πεπεισμένη ότι ανήκαν. Μπορεί και να ανήκαν, αφού υποδουλώθηκαν τόσο εύκολα. 

    Όταν βαρέθηκα να τους βάζω να με δέρνουν και να με τρίβουν μέχρι να χύσω με υπερκόσμια απόλαυση και να τους γυρίσω την πλάτη για να κοιμηθώ ροχαλίζοντας, μπήκα σε αυτό το φόρουμ. Μέσα από διάφορες περιπέτειες, εσωτερικά και πραγματικά ταξίδια, έφτασα σε κάποια συμπεράσματα όσον αφορά το τί κουμάσι είμαι και όσον αφορά τις επιθυμίες μου. Κατάλαβα γιατί ψαχνόμουν και γιατί δεν μου έφταναν οι άντρες - εργάτες της απόλαυσής μου.

    Πρέπει να ομολογήσω ότι δεν έχω πλέον κανένα ενδιαφέρον για κάποιον που να μου κάνει τα χατίρια. Η απόλαυσή μου προέρχεται μόνο από μία διάδραση όπου μου επιτρέπεται να προσφέρω και όπου όταν λαμβάνω κάτι ασφαλώς είναι χαρισμένο σε μένα και ασφαλώς είμαι ευγνώμων και λέω και ευχαριστώ. Κατά προτίμηση φιλώντας τα πόδια του.

    Δεν είμαι βέβαιη πώς ακριβώς συντελέσθηκε αυτό αλλά δεν μπορώ να κάνω τίποτε άλλο από το να αποδεχτώ ότι η σεξουαλικότητά μου εκφράζεται πολύ καλύτερα με αυτόν τον τρόπο. Περνάω πιο όμορφα, απολαμβάνω περισσότερο, αισθάνομαι γεμάτη. Επίσης πρέπει να παραδεχθώ ότι ο άνθρωπος με τον οποίο έκανα αυτή την μυστήρια σχέση που έκανα τα 2 τελευταία χρόνια, μου έδωσε πολύ περισσότερα και πιο σημαντικά πράγματα από το να μου τρίψει το κουμπάκι μου. Έχω μάτια και βλέπω.

    Καταλαβαίνω τί λες, ασφαλώς, και αν έκανα ποτέ βανίλλα σεξ ξανά (έστω και με την προσθήκη των αγαπημένων μου κινκς), θα θεωρούσα αυτονόητο αυτό που λες. Στο σημείο που βρίσκομαι σήμερα όμως, το συγκεκριμένο πράγμα μου είναι αδιάφορο.

    @georgia, ευχαριστούμε για την περιγραφή. Έχουμε πολλά κοινά σημεία εσύ κι εγώ. Θα σου τα πω κατ' ιδίαν. 
     
  3. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Γυναικείος Οργασμός



    Οκ απλά εγώ πιστεύω ότι το ύφος του foroum δικαιολογεί την ύπαρξη τέτοιου είδους νημάτων ή πιο καλά και τέτοιου είδους. Ποτέ δεν θα χαρακτήριζα τις γυναίκες ανοργασμικές -τουλάχιστο περισσότερο από μας τους άνδρες! Φαινόμενο τις εποχής όπως και η αγαμία..... πακέτο παν αυτά και αν δεν προσπαθήσουμε να αφουγκραστούμε και να εκφράσουμε τις ανάγκες μας αντί να εκφράζουμε μόνο τις σκέψεις και τις ιδέες μας ε την χάνουμε την μπάλα(η άποψη μου).

    Χωρίς να θέλω να θίξω κανέναν με ενοχλεί η προσπάθεια να εντάξουμε την λογική μέσα στο πάθος
    ή καλύτερα η προσπάθεια ένταξης του πάθους στους κανόνες της λογικής. Δυστυχώς εκτιμώ ότι αυτό συμβαίνει πέραν του δέοντος



     
     
    Last edited: 17 Ιανουαρίου 2009
  4. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    σοφος ο Τζιμης ο Πανουσης.Γαματε γιατι χανομαστε !
     
  5. Syrah

    Syrah Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Γυναικείος Οργασμός

    Πιστεύουν το αντίθετο επειδή, κακώς -και όχι καλώς-, έλαβαν false feedback.

    Πρώτον έγκυρη πληροφόρηση για το γυναικείο οργασμό μόνο από τις άμεσα ενδιαφερόμενες μπορούν να αντλήσουν. Δεύτερον αν οι γυναίκες αρνούνται πεισματικά να επικοινωνήσουν το πώς επιτυγχάνεται ο οργασμός τους, τότε μάλλον εκείνες βρίσκονται σε θέση 'αναμονής' και όχι οι άνδρες.


    Επί του θέματος αγαπητέ jimboy,

    Για να παρέχει μία γυναίκα τέτοιου είδους πληροφόρηση στο σύντροφό της, θα πρέπει αφενός να την έχει, αφετέρου να προτίθεται να τη διαθέσει. Ως από τα παραπάνω, και συναρτήσει του γεγονότος πως μία μεγάλη μερίδα ανδρών αναρωτιέται περί γυναικείου οργασμού, γίνεται αντιληπτό πως πολλές κυρίες είτε δεν έχουν οι ίδιες διερευνήσει θέματα που αφορούν στη σεξουαλικότητά τους -υπάρχουν γυναίκες που δεν ξέρουν πώς να αυνανιστούν-, είτε για λόγους ελλιπούς επικοινωνίας (εν γένει) μεταξύ του ζευγαριού ή υποτακτικότητάς τους, δεν ενημερώνουν τους συντρόφους τους σχετικά.

    Εδώ προφανώς πέρα από το ζήτημα της κακής επικοινωνίας, που έχει νόημα να μελετηθεί κατά περίπτωση, επεισέρχεται το θέμα της υποτακτικότητας -δεν κατάφερα να μείνω εκτός BDSM, λυπάμαι-, κατά τη δική μου αντίληψη. Διότι, βλέπω μόνο δύο λόγους για τους οποίους μία γυναίκα δεν επιθυμεί να επικοινωνήσει το πώς θα φτάσει σε οργασμό.

    α) Αναζητά εκείνον που θα την ΄ξεκλειδώσει'. Που θα σπάσει δηλαδή μόνος το φράγμα της σωματικής επικοινωνίας. Πρόκειται για τη γνωστή θεώρηση των υποτακτικών ανθρώπων "Οφείλεις να με σώσεις χωρίς τη βοήθειά μου" - το θέμα χωρά πολλή συζήτηση αλλά το σταματώ εδώ προς αποφυγή περαιτέρω απόκλισης από το θέμα του νήματος.

    β) Δεν επιθυμεί σε καμία περίπτωση να διεκδικήσει, άμεσα ή έμμεσα, τη δική της απόλαυση, επειδή θεωρεί εαυτόν σκεύος ηδονής του έτερου. Στην περίπτωση αυτή, είναι και πολύ πιθανό να προχωρήσει σε προσποίηση καθώς ενδέχεται να θεωρεί πως ως πρωταγωνίστρια στις φαντασιώσεις του συντρόφου της οφείλει να είναι κατά το δυνατό πιο ευχάριστη.
     
  6. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Αγαπητή Syrah δεν είπα το αντίθετο.
    Έχουν αυτή την εντύπωση, ακριβώς επειδή δεν μπήκα στον κόπο να τους διαψεύσω. Κακώς(θα συμφωνήσω). Ο λόγος που λειτούργησα έτσι, άγνωστος.
    Σαφώς όμως δεν τους ρίχνω καμία ευθύνη. Αν και έχω την εντύπωση πως άντρες μιας α ηλικίας ,που αν μην τι άλλο φανερώνει και μια α εμπειρία, θα ήταν σε θέση να αναγνωρίσουν έναν οργασμό. Φυσικά δεν αναφέρομαι στις (σπανιότατες) περιπτώσεις που-απο ηλιθιότητα-έχω προσποιηθεί.
     
  7. Απάντηση: Γυναικείος Οργασμός

    O οργασμός έχει 5 φάσεις:
    1.ασθματικη: αχ, αχ!
    2.γεωγραφικη : εδώ, εδώ!!
    3.θρησκευτικη: ω θεέ μου!
    4. αυτοκτονίας : πεθαίνω!
    5.δολοφονικη: αν σταματήσεις σε σκότωσα!!
     
  8. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Γυναικείος Οργασμός


    Χωρίς να ισχυρίζομαι ότι μιλώ εκ μέρους όλων των αντρών έχω επιφύλαξη κατά πόσο μπορεί ένας άντρας ντε και καλά να αναγνωρίσει πάντα έναν γυναικείο οργασμό ειδικά στην περίπτωση που η γυναίκα θέλει να προσποιηθεί. Αυτό μπορεί να το καταφέρει με σιγουριά μόνο σε μια γυναίκα που γνωρίζει καλά που της έχει ήδη "προκαλέσει" αρκετούς!
    Είναι τόσο διαφορετικό από γυναίκα σε γυναίκα.... διάρκεια, ένταση, τρόπος που εκφράζεται, η συμπεριφορά της μετά ... ακόμα και η διαφορετικού τύπου οργασμοί στην ίδια γυναίκα(το τελευταίο δεν ισχύει για όλες τις γυναίκες).
     
  9. dora_salonica

    dora_salonica Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Γυναικείος Οργασμός

    Με συγχωρείτε που χώνομαι, αλλά το θέμα είναι ενδιαφέρον. Συχνά δίνουμε feedback, με την μορφή ξεκάθαρου (κατ' εμάς) body language. Ιδίως όταν διστάζουμε να πούμε στην ψύχρα "μαλάκα, με πήρε ο ύπνος" και απλά κοιμόμαστε, με την ελπίδα ότι θα ακούσει το ροχαλητό. Οι άντρες όμως είναι μυστήρια όντα, αν δεν τους τραβήξεις το μανίκι και δεν τους το ουρλιάξεις μέσα στα μούτρα, δεν θα το καταλάβουν. Αμφιβάλλω αν ακόμη και μία ήρεμη συζήτηση θα τους έκανε να καταλάβουν. Και είμαι ένα αισιόδοξο άτομο, εν γένει.

    Ένας τρόπος πολύ ξενερουά, κατ' εμέ. Αυτό που λέει η sorriso, "εκεί, εκεί". Οι αναστεναγμοί και ο επερχόμενος οργασμός θα έπρεπε να κάνουν την δουλειά. Αν είναι να ζωγραφίσω χάρτη, ξέχνα το βλαμμένε. Απορώ τί στο διάολο κάνω με τον βλαμμένο. Έλεος πια. 

    Οι Κυρίαρχες γυναίκες δεν "διαβάζουν" την σωματική επικοινωνία; Δεν είμαι Κυρίαρχη, ούτε Domme, αλλά καταλαβαίνω πότε κάποιος γουστάρει και πότε όχι. Τί χρειάζονται αλήθεια τα λόγια;

    Θεωρώ ότι εδώ εμπίπτεις στο σφάλμα της μη κατανόησης ενός διαφορετικού πλαισίου σκέψης. Μου είναι υπερ-αρκετό να λειτουργώ ως σκεύος ηδονής. Είτε φτάσω σε οργασμό, είτε όχι.
     
  10. Georgia

    Georgia Owned Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Γυναικείος Οργασμός

    Γιαυτό ακριβώς ξεχώρισα την περίπτωση της προσποίησης.Από κει και πέρα θα συνεχίσω να πιστεύω οτι ένας οργασμός είναι (εύκολα) αναγνωρίσιμος παρόλο που δεν έχει τα ίδια χαρακτηριστικά σε κάθε γυναίκα.
     
  11. jimboy

    jimboy Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Re: Γυναικείος Οργασμός



    οκ μιλούσαμε για διαφορετικό πράγμα έχεις δίκιο σ αυτό που λες. Μου δωσες ιδέα για το επόμενο νήμα  
    υπόσχομαι να το απολαύσεις.....
     
  12. Απάντηση: Γυναικείος Οργασμός

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]

     
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014