Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Γύμνια..

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Guest76532, στις 25 Φεβρουαρίου 2016.

  1. Την ραγαδα ας πουμε τι να την κανω??το χαλαρο στηθος που ακουμπα γόνατο?! Τα πεταχτα αφτια..?να βαλω δύο περτσινακια να τα κουμπωσω??!!  ?
     
  2. Soraya

    Soraya Guest

    αυτό είναι δικό μου θέμα   και όχι για να το μοιραστώ δημόσια. αν σε ενδιαφέρει ανθρωπιστικά να μάθεις τοτε υπάρχουν κ τα πριβε μνμτα  
     
  3. trterterterterter

    trterterterterter Speak the words that drag me to surrender!

    Μια χαρά χειρίζεσαι την δημοτική, όσο για τα υπόλοιπα, προσπάθησε ότι λές να βγαίνει απο την καρδιά σου, εκεί που φωλιάζει η πραγματική μόρφωση και να είσαι σίγουρη ότι θα βρείς πράγματα που ούτε οι μεγαλύτεροι φιλόσοφοι δεν έχουν συλλάβει!

    Περιέργος το θέμα σου μου γεννά μια αβεβαιότητα ως προς την απάντηση που θα δώσω...Εξαρτάτε...εγώ προσωπικά προσέχω το σώμα μου και αθλούμαι τακτικώς αλλά δεν θα πάψω να νιώθω αμηχανία όταν είμαι γυμνός μπροστά σε μια γυναίκα! Το πράγμα αλλάζει αν φοράω εσώρουχα, εκεί μου είναι πιο εύκολο να σταθώ μπροστά της έτσι. Ο ένας λόγος είναι ότι βρίσκεσαι εντελώς ακάλυπτος, όχι εξαιτίας της γύμνιας σου αλλά εξαιτίας του ότι όλες σου οι σκέψεις εκφράζονται λειτουργικά, αν ας πούμε την θές πολύ θα έχεις μεγάλη στύση, με λίγα λόγια δεν μπορείς να κρυφτείς και αυτό είναι φοβερά δύσκολο αφού ο υποτακτικός καταβάθος είναι εγωιστής και θέλει να κρατάει και μια αβεβαιότητα γιατί αισθάνεται ότι αν τα δείχνει όλα θα γίνει δεδομένος και θα τον παρατήσει η Αφέντρα του. Τουλάχιστον αυτή είναι η προσωπική μου γνώμη.

    Ο άλλος λόγος είναι ότι το BDSM πηγαίνει μαζί με τον φετιχισμό δηλαδή με τον υλισμό. Είμαστε όλοι εδώ γιατί ψάχνουμε κάτι περισσότερο από απλό παραδοσιακό σεξ και η γύμνια συμβολίζει το παραδοσιακό σεξ στις πιο ξέξασπρες βανιλλα εκφράσεις του μέσα από μια δόση τρυφερότητας και ρομαντικότητας!

    Βέβαια έχω κάποιες απορίες, όταν μιλάς για γύμνια εννοείς κατά την διάρκεια του σεξ όταν είμαστε και οι 2 γυμνοί;
    Γύμνια για εσένα είναι η παντελής απώλεια εργαλείων και αξεσουάρ όπως π.χ κολάρο φίμωτρο ζώνη αγνότητας leather straps κ.τ.λ;;
     
  4. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Επειδή λοιπόν όπως πάντα ή διαβάζεται τα μισά ποστ κάποιων ή καταλαβαίνετε ότι θέλετε ξαναγράφω αναλυτικά.

    @sokolata και λοιποί αναφέρθηκα συγκεκριμένα στα περιττά κιλά τα οποία προέρχονται από την κατανάλωση λίπους, ζάχαρης κτλ και από την μία απολαμβανουμε το junk food και από την άλλη μετά κλαψουριζουμε για το ότι δεν μας αρέσει το σώμα μας, πράγμα το οποίο είναι εξαιρετικά ενοχλητικό για εμένα . Δεν είδα κανέναν να αναφέρει προβλήματα υγείας ψυχικά ή σωματικά, αλλά είδα να γράφονται διάφορα άλλα όπως εγκυμοσύνη. Τόνισα μάλιστα πως η οποιαδήποτε "ατελεια" με την οποία γεννιομαστε π.χ. μεγάλα αυτιά προσωπικά δεν με ενοχλεί, αντιθέτως και αυτό γιατί δεν είμαι και πολύ υπέρ των πλαστικών επεμβασεων, χωρίς αυτό να σημαίνει πως είμαι κατά.

    Η εγκυμοσύνη είναι μια κατάσταση η οποία επιφέρει μεγάλες αλλαγές στο σώμα μιας γυναίκας όπως οι ραγαδες, η πτώση του στήθους, η κατακρατηση υγρών κ. ο. κ. πιθανά και μη αναστρεψιμες, αλλά για τα κιλά φταίει η μασα και η ξάπλα. Για να σας προλάβω, όταν ήμουνα έγκυος στο γιο μου έβαλα σχεδόν τριάντα κιλά, έτρωγα όλη μέρα ότι έβρισκα μπροστά μου, τα οποία έχασα με πολύ κόπο και ιδρώτα με γυμναστική και διατροφή γιατί με ενοχλουσαν πάνω μου. Φυσικά πλέον το σώμα μου δεν θα επανέλθει ποτέ στην κατάσταση προ εγκυμοσύνης, αλλά αυτό δεν σημαίνει πως πρέπει να το αγαπώ κιόλας όπως είναι τώρα, ούτε να καμαρωνω για τις ραγαδες μου, ούτε να αφεθω και μετά να κλαψουριζω, αλλά δεν θα πάθω και υστερια επειδή γερναω φυσιολογικά όπως όλος ο κόσμος.

    Η κάθε ηλικία έχει τα θετικά της και τα αρνητικά της, αλλά επειδή δε θέλω να κοροιδευω ούτε τον εαυτό μου ούτε τους άλλους, be my guest οποιος θέλει, ένα σφιχτο και καλιγραμμο σώμα μιας εικοσαχρονης δεν μπορεί να συγκριθεί σε καμία περίπτωση με το σώμα μιας πενηνταρας όσο και να χτυπάτε τον κωλο σας κάτω. Τώρα σκέφτεστε να γράψετε διαφορα περί πνευματικής μορφωτικης ανωτεροτητας, ότι δεν δίνετε σημασία στην εξωτερική εμφάνιση, τα οποία μου είναι τελείως αδιάφορα και περιττά στο συγκεκριμένο νημα.

    Εάν λοιπόν σας αρέσουν τα κιλά σας κάτι για το οποίο ευθυνεστε μόνο εσείς, εγώ σας χαίρομαι πολύ. Εάν όχι με εκνευριζετε γιατί σιχαίνομαι τους τεμπέληδες που για όλα φταίνε οι άλλοι εκτός από τους ίδιους ειδικά σε τέτοια θέματα.

    @Soraya πρέπει να καταλάβεις κάποια στιγμή πως όταν γράφεις κάτι δημόσια και μοιράζεσαι τις σκέψεις σου, στους συνομιλητές σου γεννιούνται κάποιες απορίες στις οποίες δεν είσαι φυσικά υποχρεωμένη να απαντήσεις. Γνωρίζω τι είναι τα πριβε μηνύματα, αλλά δεν έχω τη μαγική ικανότητα ακόμα να μυριζω τα νύχια μου για το τι θες να απαντήσεις σε νημα και τι σε πριβε. Την επόμενη φορά να βάζεις υστερογραφο "οι απορίες απαντουντε μόνο με προσωπικό μήνυμα" για να ξέρουμε εάν μπορούμε να σου απευθυνουμε το λόγο ή όχι.

    ΥΓ. Δεν απαντάω σε πριβε μηνύματα στις οποίες δημόσιες τοποθετήσεις μου.
     
    Last edited: 26 Φεβρουαρίου 2016
  5. Brigitte

    Brigitte Contributor

    @sokolata ξεχνα τις βαφλες και τα παγωτα.. 
    Θα ερθω να σε παρω να παμε για push ups..    να κανουμε και τελειο κορμι!    

     
  6. Soraya

    Soraya Guest

    θα με πεθάνει
    καταρχήν να ρωτήσω... απευθύνθηκα σε εσένα στις δημόσιες τοποθετήσεις μου;
    μίλησα για εμένα και γενικά για το τι με ενοχλεί.... δεν αναφέρθηκα πουθενά στο αν κάνω και τι κάνω με το σώμα μου και για το σώμα μου....
    το τι κάνω λοιπόν εφόσον δεν το ανέφερα είναι προσωπική μου υπόθεση και σίγουρα δεν θα το μοιραστώ δημόσια επειδή έγραψα τις απόψεις μου σε ένα δημόσιο φόρουμ...
     
    αυτά για τις απορίες σου που για ακόμη μια φορά δεν είναι παρεξηγήσιμες ... μην ανησυχείς
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Ανά την Ελλάδα! Έχω φροντίσει να γίνω γνωστή στο πανελλήνιο...χιχιχιχιχιχιχι
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Μην τα κάνετε αυτά βρε παιδιά!
    Καταθέτω τον πόνο μου:
    Γυμναστήριο, χώρος όπου κατευνάζω το θυμό μου κυρίως στα βάρη. Μα είναι που είναι εκιά τα σεξομηχανήματα του διαβόλου, με τη μία να μου σκύβει, η άλλη βαθύ κάθισμα, μια παραπέρα πλαγιομετωπικές κάμψεις. Εντάξει... πάω ολόδρωτη να αλλάξω και να πλύνω τη μούρη μου και μου τσιτσιδώνεστε κιόλας ολόχαρες έμπροσθεν. Θα μου 'ρθει κάνα βαρίδι στο κεφάλι καμιάν ώρα ετσά που με εκουλαντρίζετε τη φαντασία  
     
  9. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Θρυαλλίς καλεί @Soraya, over! Τζάμπα τα τόσα μαθήματα του Κ μου νέων ελληνικών μάλλον...ή το μυαλό μου ρετάρει.

    Όχι και ξαναρωτάω πρέπει να γίνει αυτό για να μπορέσω να σου απευθύνω το λόγο σε κάτι; Ένα άλλο πράγμα που δεν έχω καταλάβει με εσένα είναι το εξής....όταν λέω σε κάποιον συνομιλητή μου ονομαστικά κάτι, πετάγεσαι στη συζήτηση και απαντάς στη θέση του άλλου, όταν σε ρωτάμε κάτι πως μπορούμε να έχουμε μία απάντησή σου;

    Λες
    Σε ρωτάω εγώ λοιπόν!

    Κάτι το οποίο έχω δικαίωμα να κάνω, δηλαδή να σε ρωτήσω την όποια απορία μου, που φυσικά εάν θέλεις απαντάς.
    Και απαντάς κάνοντάς μου μαθήματα περί πριβέ μηνυμάτων

    Και σου λέω σύμφωνα με όλα τα παραπάνω

    Ωραία μέχρι εδώ;
    Πάμε παρακάτω.......

    Άρα δεν προσπαθείς, απλά το σκέφτεσαι ;

    Δεν είδα κάπου να σε προσβάλω με την απορία μου. Τώρα εάν έχεις κι εσύ το μικρόβιο του όποιος σε ρωτάει κάτι δεν σε χωνεύει, τι να πω....Δεν με απασχολεί καθόλου εάν είναι παρεξηγήσιμες οι απορίες μου ή όχι.

    Καλό Σαββατοκύριακο εύχομαι, βαριέμαι αφόρητα να ξαναπαντήσω.
     
  10. Soraya

    Soraya Guest

    και μόνο που έκανες όλο αυτό το κόψε ράψε... αξίζεις συγχαρητήρια... λολ
    έχω μια απορία... ο Κ σου σου έμαθε να μιλάς-χειρίζεσαι την ελληνική; γιατί κάτι τέτοιο διάβασα...
    υπάρχουν τέτοιοι Κ;;; να ψάξω να βρω έναν... τον χρειάζομαι...
    επίσης να βρω κι έναν περσοναλ τρεινερ Κ...
    έναν διατροφολόγο Κ...
    ε... ας βρω κι έναν Κ μηχανή του σεξ...


    Όσο για τις απαντήσεις μου...
    τις παίρνουν όλοι όσοι γνωρίζουν τι να ρωτήσουν και πως   συμβουλέψου αυτούς....
    γιατι κι εγω βαριέμαι αφόρητα τα ναζάκια...
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Μα η ερωτική διέγερση καίει θερμίδες  
    Εξάλλου εγώ δεν συχνάζω στα γυμναστήρια, δεν μπορώ την ταλαιπώργια, είμαι μεγάλος βολεψηματίας... πάω στα σπα να κάνω μπουρμπουλήθρες και να με ζουλάνε στους θαλάμους μασάζ  
     
  12. sweet_release

    sweet_release ~she looks like the moon~

    Εγώ πάντως ντρέπομαι να δω μια άλλη κοπέλα γυμνή.Μια φορά στο γυμναστήριο μια @margarita_nikolayevna καλή ώρα   έρχεται με χάρη βγάζει τα ρούχα κι αλλάζει βρακί μπροστά μου...Κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό απ'τη ντροπή.