Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος magda37, στις 1 Απριλίου 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. zinnia

    zinnia Contributor

    Να το το δικαίωμα.. το ειπες και μόνη σου..του δημόσιου εξευτελισμου..εκτος κι αν αυτος ο εξευτελισμος έχει στεγανα και περιορίζεται μόνο σ αυτο που μας εξιτάρει κι όχι σ αυτα που μας φερνουν σε δυσκολη θέση ή μας κανουν ν αγανακτούμε.

    Αν μιλαμε λοιπον για δημόσιο εξευτελισμό, είμαστε κι ετοιμοι να ακούσουμε (για να υποστούμε δεν τιθεται καν θεμα μιλωντας πισω από οθονες) τα παντα..
     
  2. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @lara: αλλο δανισμός και αλλο πληστηριασμός. Τα του Καίσαρος τω Καίσαρει
     
  3. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Συνεχίστε, ματοκυλιστείτε! Μόνο έτσι έχω ελπίδες να μου επιστραφεί η πρώην μνηστή μου αίγα Ασημούλα που δεν τη δάνεισα κανενός αλλά εκλάπη!!!! Αν μου τη φέρει η Μάγδα, καβάλα σ' ένα γάϊδαρο, τόσο το καλύτερο.
    Παρακαλώ να μου αποσταλεί και η Atroce κατόπιν αυτοψίας, για να βεβαιωθώ πως δεν είναι Εγώ....
    Ένας γάϊδαρος αρκεί να ζαλωθεί και τις δύο, συν την κατσικούλα, τη γαλανομάτα μου.
     
  4. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Αν και η λίγο πιο κάτω απάντηση μου θα το ξεκαθαρίσει θα πω πως δεν μίλησα για ψυχαγωγία, ούτε για παιγνίδια, αλλά για μια ειλικρινή επιθυμία δανεισμού (Θα επιμείνω στον όρο και θα επεξηγήσω πιο κάτω) που πιθανόν να έχει Κάποιος για τη σκλάβα του και την οποία για τους όποιους λόγους εκφράζει υπο μορφή αγγελίας. Και θα επειμείνω δεν είδα πουθενά χαραγμένο με πύρινα γράμματα πως ένας πιθανός δανεισμός δεν μπορεί να έχει σαν αρχή του μια αγγελία.
    Έχω δει ανάλογες αγγελίες σε ξένα φόρουμς και δεν είδα καμία τέτοια αντίδραση, με τις ψευτο-ηθικολογίες/καθωσπρεπισμούς και νουθεσίες μερικών, αλλά ούτε και προσβολές και χαρακτηρισμούς άλλων.
    Αναρωτιέμαι μήπως τελικά κάποιοι δεν καταλαβαίνουν σε τι χώρο βρισκόμαστε.

    MasterJp, θεώρησα πως το "Όποιος και Όποια" δεν εδραιώνει τον ισχυρισμό του πληστηριασμού, εφόσων Ο Κ. θα διαλέξει Αυτόν ή Αυτήν που πληρεί τις δικές του προϋποθέσεις και όχι τον πλειοδότη.
    Τουλάχιστο αν το έκανε ο δικός μου Μαστερ, θα έψαχνε να βρει έναν άλλο πραγματικό Μάστερ.
    Και λέγοντας αυτό.

    θα ήθελα να προσθέσω πως το ποιος εξευτελίζεται -χωρίς μάλιστα να τον εξιτάρει υποθέτω- φαίνεται από την επίθεση που κάνει ακόμη και σε όποιον απλά υποστηρίζει μια πράξη, με την οποία αυτός διαφωνεί.

    Αλήθεια γιατί εσύ πιστεύεις ότι οποιοσδήποτε σε θεωρεί, ή αν με αυτό τον τρόπο γίνεσαι μέρος του παιγνιδιού?
    Το ότι εν δυνάμει κάποιοι ψάχνουν Κάποιο άτομο δεν σημαίνει πως βάζουν στο "παιγνίδι" τον κάθε τυχαίο.
    Όταν κάποιο άτομο βάζει μια αγγελία σε μια ας πούμε εφημερίδα, υποχρεούται να αποδεχτεί τον κάθε τυχαίο που πιθανόν να θεωρεί τον εαυτό του μέρος του "παιγνιδιού"?
    Θα έπρεπε να κάνεις μύνηση σε όλες τις ερωτικές αγγελίες της εφημερίδας που διαβάζεις - αν διαβάζεις σε μια τέτοια περίπτωση!
    Και που θα είχε θέση μια αγγελία bdsm αν όχι σε ένα ανάλογο φόρουμ?

    Ο Κύριος μου έλαβε γνώση του νήματος και μου ζήτησε να προσθέσω τα εξής:
    * Όσον αφορά Τον Κύριο μου, βάση των ανωτέρων, μόνο ένας ηλίθιος θα πίστευε ότι σε θεωρεί μέρος του ¨παιγνιδιού".
    * Την σκλάβα την μαζεύει μόνο Ο Μαστερ της και όποιος επιθυμεί να την μαζέψει, απευθύνεται σ΄ Αυτόν. (υπάρχουν και κάποιοι κανόνες που δεν παραβιάζονται)
    * Δεν έχει συνηθίσει κανέναν να απειλεί να τον "γράψει¨", ιδιαίτερα όταν ο Ίδιος δεν έχει προκαλέσει και κυρίως όταν αφορά τσαμπουκά πίσω από το πληκτρολόγιο, και αν μερικοί δεν γνωρίζουν τι σημαίνει σεβασμός ή αν μη τι άλλο ευγένεια ίσως είναι καιρός να το μάθουν.

    Συγχαρητήρια. Αυτό που απομόνωσα είναι και ο ορισμός του εξευτελισμού στο bdsm.
    Εκτός κι αν όποιος ή όποια απολαμβάνει τον bdsm humiliation θα πρέπει να ανέχεται και σφαλιάρες από τον περιπτερά του.


    *******
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  5. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ

    για ακομη μια φορα θα συμφωνησω μαζι σου lara.!
    πριν απο χρονια πριν το 1990 στην εφημεριδα χρυσες αγγελιες της αθηνας εβαζαν αγγελιες του τυπου ....αφεντης ζητα σκλαβα κλπ η ζευγαρι ζητα σκλαβο για να τον ζευγαρωσει με την σκλαβα του κλπ κ φυσικα σκλαβος ζητα αφεντρα...κλπ κ δεν τους πεταξαν στην πυρα
    ακομη εκει δεν θα τo εβλεπαν ετσι οπως το βλεπουν εδω μεσα σε ενα bdsm forum
    αν κ πιστευω οτι κ για την αναπαραγωγη της χελωνας να βαλω ενα θεμα παλι μετα απο 4 αντε 5 ποστ θα γινει οτι καθε φορα .... σε καθε θεμα. οσο για το αν μπαινει στο παιχνιδι αναγκαστικα καποιος αυτο θα γινοταν αν εστελνα πμ κ του ελεγα χωρις να ξερω αν ο αλλος εχει η οχι αναλογη διαθεση κ χρονο κλπ οτι θελω να του δωσω την σκλαβα μου.οταν καποιος εδω διαβασει κ δεν του αρεσει ας μην συμμετεχει,
     
  6. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    @lara: Απαντας εξ ονόματος του Κυρίου σου ή εκφέρεις δική σου άποψη; σου υπενθυμίζω ότι αναφερόμαστε σε δανισμό και όχι σε περιστασιακή χρήση.
     
  7. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ

    Διάβαζα από την αρχή τα ποστ με ενδιαφέρον .
    Ήμουν βεβαία πως η εξέλιξη του νήματος θα ήταν αυτή ,
    ( συνέβη και στο παρελθόν πολλές φορές εξάλλου σε θέματα
    πού διαπραγματεύονται πάνω κάτω κάτι τέτοιο ) .
    Δεν έχει σημασία αν η θέση μου είναι υπέρ η κατά τις αγγελίας αυτής , αλλά θα ήθελα να πω ,
    πως δεν αντιλαμβάνομαι γιατί συμβαίνει πάντα το ίδιο σκηνικό …
    οι όποιοι διαφωνούν και τους φαίνεται ‘’κάπως’’ όλο αυτό ,
    πρέπει να αντιδρούν με τόσο προσβλητικό τρόπο εφόσον δεν τους αφορά …
     
  8. τασος0

    τασος0 Regular Member

    Απάντηση: ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ

    να εισαι σιγουρη ανασια πως δεν εσυ εχεις κανενα προβλημα κ εγω στην αρχη νομιζα οτι εγω εχω προβλημα κ δεν αντιλαμβανομαι σωστα αλλα αλλου ειναι η αιτια..κ ειναι γνωστη πλεον
     
  9. Guest05

    Guest05 Guest

    Εδώ άλλοι κάνουν τους μάστερς πίσω από πληκτρολόγια και γω θα κωλώσω να ρίξω λίγο ανέξοδο τσαμπουκά;
    Εδώ άλλοι δίνουν διαταγές δανεισμού πίσω από πληκτρολόγια και γω θα κωλώσω να πω μαζώξου.
    Εδώ άλλοι δίνουν εντολές δημοσίου εξευτελισμού πίσω από πληκτρολόγια και γω θα κωλώσω να είμαι λίγο αγενής;
    Εδώ άλλοι κάνουν bdsm πίσω από συνδέσεις 56kbps και γω θα κωλώσω να ξεχάσω τι σημαίνει ευγένεια και πολιτικώς ορθό;

    Κατά τα άλλα συμφωνώ μαζί σου. Περίπου.
     
  10. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: ΔΑΝΕΙΣΜΟΣ


    Εσυ , οχι δεν κωλωνεις γενικα και καλα κανεις ... αλλα δεν ειναι εκει ολα Μανο !

    κατα τα αλλα και εγω συμφωνω και με σενα και με την λαρα ... λολ !
     
  11. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Το ποστ εγκρίθηκε από Τον Κύριο μου και δικές Του ήταν οι προσθήκη που αφορούσαν Τον Ίδιο.
    Στην διευκρίνηση Σας πιο πάνω μου Ζήτησε να Σας μεταφέρω τα εξής:
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Τι να τα κάνω;
     
Thread Status:
Not open for further replies.