Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δέν Ξέρω ακριβώς τι ψανχω...

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος km3233, στις 18 Σεπτεμβρίου 2021.

  1. km3233

    km3233 New Member

    Καλησπέρα! είμαι αρκετά νεος στον χωρο.... λογω του οτι συνηδητοποιησα καποια πραγματα τελευταια και δεν ξερω ακριβως τι ψαχνω, ουτε τι κλιση εχω....
    Θα ξεκινησω απο παλια και οσο συντομοτερα γινεται ( Σαν ιστοριουλα)
    Απο τα τελη της εφηβειας 17 πανω κατω ειχα καποιες περιεργες αποψεις για την δημιουργια σχεσεων, και το πως πρεπει να ειναι η μονιμη συντροφος μου προς εμενα, αλλους , δραστηριοτητες κλπ
    οι οποιες σκεψεις μου διεφεραν πολυ απο αλλους... πραγμα που προβληματιζε τους γυρω μου πχ ειχα την επιθυμια θα ελεγα να γνωρισω καποια και χωρις ιδιαιτερη προσπαθεια απο μερια μου να ερθει να ''κολλησει'' πανω μου , ηθελα επισης να ειναι παντα διαθεσιμη αμεσα, να πηγαιναμε για φαγητο , βολτα κλπ, επισης το αλλο μεγαλο θεμα δεν ηθελα να υπαρχει εαν γινοταν κανενας ανδρας τριγυρω της σε επιπεδο φιλου, συναδελφου , σε δραστηριοτητες κλπ, επισης να σημειωσω οτι παντοτε ημουν αρτετα αποτομος ως προς την προσεγγιση σε μια αγνωστη κοπελα, οι περισσοτεροι με περιγραφαν αποτομο, ξεκαθαρο , εως και επιθετικο ( με την σταση μου και επιμονη) δλδ δεν μπηκα σχεδον ποτε σε διαδικασια να φλερταρω λεγονταν βλακειες κλπ ηθελα επιτοπου η αλλη να ερθει και να ειναι διαθεσιμη να βγουμε επομενες μερες για ραντεβου με λιγα λογια μια σταση ( δικη μου ) του τυπου '' και που σου μιλησα βα βγουμε πρεπει να τρεξεις να συναντηθουμε.....) Επισης την απο πλευρας περιορισμων... σαν προαπαιτουμενο ηθελα παντα η κοπελα - συντροφος να μην δουλευει , να μην βγαινει για βολτες κλπ χωρις εμενα, να ειναι εξαιρετικα περιποιητικη και διαχυτικη κ.α Οπως καταλαβαινετε, αυτες μου οι επιθυμιες μου δημιουργησαν τεραστια θεματα στα επομενα χρονια της ζωης μου οσον αφορα τις γνωριμιες και στα 32 μου σημερα να ειναι ελαχιστες ( με γυναικες που δεν με ελκυαν ιδιαιτερα) και να εχουν κρατησει μεχρι μερικες εβδομαδες. Στο κοντινο παρελθον λοιπον που ειναι και ο λογος που αρχισα να αναρωτιεμαι ( και θα ηθελα την συμβουλη ποιο εμπειρων ) γιατι μπορει οτι γραφω να εναι απλα φαντασια μου... μηπως τελικα δεν ειμαι ενας αποτομος, περιοριστικος ανδρας που θελει η κοπελα να φοβαται μην τον χασει και να την ελεγχει σε γενικες γραμμες αλλα κατι αλλο?. Αφορμη αυτου σταθηκε μια κουβεντα με μια κοπελα στην δουλεια περιπου 30 ετων με χρονια ενασχοληση με το Bdsm ( Υποτακτικη η ιδια) που λογω οικειοτητας της περιεγραψα με πολυ λεπτομερεια τις ''σχεδιακες δυσκολιες'' που εχω τα τελευταια 15 χρονια τωρα.. το σχολιο της κοπελας ειναι σε συνοψη ειναι οτι ολο αυτο ακουγεται ( πεποιθισεις , επιθυμιες, συμπεριφορα κλπ) σαν απο παλια να ειχα ''τασεις'' Master και ο λογος που αποτυγχανα τοσο πολυ ερωτικα ειναι οτι δεν μπορουσα να συμβαδισω με την μεση κοπελα που θα γνωριζα στην δουλεια, σε ενα μπαρ, μεσω καποιου γνωστου κλπ η οποια δεν εχει αμεσα αρκετα υποτακτικη συμπεριφορα απενατι μου και δεν μπορει να δεχθει περιορισμους. οποτε η ιδια μου ειπε οτι χρειζομαι να γνωρισω μια Slave η καποια κοπελα υποτακτικη αρετα πανω απο το μεσο, που αυτοι οι περιορισμοι δεν θα αποτελεσουν κανενα προβλημα στην επαφη μας. Εγω εκει αρχισα να προβληματιζομαι για πολλα... Θα περιμενω να ακουσω γνωμες. Σας Ευχαριστω Πολυ
     
    Last edited: 18 Σεπτεμβρίου 2021
  2. You_only_live_once

    You_only_live_once Ένα παιδί μετράει τ άστρα

  3. bumblebee

    bumblebee Contributor



    Καλως ήλθες. Μοιάζεις βδσμικός παικταράς αλλά δεν παίζεις με ποιότητα.
    Θα χρειαστεί να βάλεις λίγο νερό στο κρασί σου, αν θες διάρκεια και καθημερινή επαφή/ λειτουργικότητα.

    Δες πόσο ισχυρό εσωτερικό κριτή έχει ο τύπος.
     
  4. quest

    quest custom title


    1. Από το να έχεις '''τασεις' Master" ως τον λόγο που αποτυχαίνες στα ερωτικά σου, υπάρχει ένα χάσμα. Μην τα συνδέεις άμεσα.

    2. Ο τρόπος που συνοψίζεις το θέμα που σε απασχολεί μου ακούγεται σαν να χρεώνεις το όποιο "πρόβλημα" σου στο άλλο πρόσωπο, η ακόμα και στο άλλο φύλο.
     
  5. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    Πιστεύεις πως μια κοπέλα υποτακτικης ψυχολογίας θα
     
  6. Δίας

    Δίας Live a life by design not by default

    Αγαπητέ συγνώμη εάν σε απογοητεύσω αλλά από αυτά που γράφεις άλλα καταλαβαίνω.
    Εμένα όλη αυτή η συμπεριφορά μου θυμίζει κάποιον με μεγάλες ανασφάλειες και όχι Master .
    Επίσης δεν σε ανησυχεί το γεγονός ότι παρόμοιες "τάσεις" Master είχε και ο δολοφόνος και αυτόχειρας στην Ρόδο πρίν λίγες μέρες;;;;;