Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δανεισμός του υ σε άλλον - η Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 5 Νοεμβρίου 2016.

  1. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό είναι που λέμε πρωτάρης με τα όλα του..!
    Όλα τα ξέρει το άτιμο, όλα πχια..?
    Αϊτός χρυσοφτέρουγος...
    Φτου μη το ματιάξουμι...
     
  2. δεν χρειαζετε να εισαι ο πολυπειρος.... οποιος εχει ματια βλεπει........
     
  3. Θρυαλλίς

    Θρυαλλίς Staff Member

    Έχω ανοίξει σχετικό νήμα, δεν θέλω να ασχοληθώ προσωπικά με κάτι τέτοιο. Οι υπόλοιποι εάν θέλετε κάντε το , από εμένα ελεύθερο.
     
  4. whisperer

    whisperer Regular Member

    νομιζω αυτο που κανει τη διαφορα ειναι το ''η αναγκη και η ταση καποιου''...οχι ολων δλδ....
     
  5. whisperer

    whisperer Regular Member

    απλα διευκρινιστικο ηταν το δικο μου στην αποψη σου....δε νομιζω πως υπαρχει λογος
     
  6. Queen87

    Queen87 Contributor

    Ναι κάποιος έγραψα όχι όλοι....
    Βεβαια ρώτησα και πριν πως γίνεται κάποιο Κ να μην είναι κτητικός αφού εχει να κάνει με την κτήση... διότι κατέχει ιδιοκτησία...
     
  7. jasmin sg

    jasmin sg My Way Contributor


    Όπως λεει και ο ορισμος που παρεθεσες κτητικοτητα είναι η αναγκη ,ταση καποιου να του ανηκουν αλλα ατομα ή αγαθα αδιαμφισβήτητα . Αυτό θεωρω ότι είναι αποτέλεσμα ανασφάλειας. Οσοι κτητικοι ανθρωποι εχω γνωρισει ,λενε το ιδιο . Λενε δηλαδή ότι η κτητικοτητα τους βγαινει όταν αγαπανε /νοιαζονται. Για μενα είναι πολύ λογικο. Αφου αγαπανε /νοιαζονται εχουν ανασφαλεια ότι θα χασουν τον αλλον και αυτό εκδηλώνεται με κτητικοτητα. Από την άλλη το να μην είναι καποιος κτητικος δεν σημαινει ότι δεν αγαπάει /νοιαζεται. Απλα σημαινει ότι δεν είναι τοσο ανασφαλης...
     
  8. whisperer

    whisperer Regular Member

    το πως διαχειριζεται καποιος την ιδιοκτησια του διαφερει απο ιδιοκτητη σε ιδιοκτητη
     
  9. Aυτην θα την δανειζα μονο σε γυναικα παντως, οχι σε αντρα...

     
     
  10. angel42

    angel42 Regular Member

    Φόβος της σύγκρισης, φόβος της απώλειας στο όνομα της αγάπης...

    Όσο υπάρχουν αυτά στο D/s είτε από το Κ είτε από το υ γάμα τα... Στο δε M/s πάμε για το μεγάλο ναυάγιο στραπάτσο...

    Από εκεί και πέρα το δε Με φτιάχνει, δε Μου κάνει κάτι, δεν έχουν τύχει οι ικανοποιητικές συνθήκες για Εμένα ή για το υ Μου ώστε να πραγματοποιηθεί δανεισμός, δεν Έχω γνωρίσει κατάλληλα άτομα για κάτι τέτοιο, είναι άλλη κουβέντα...

    Α.
     
  11. Iagos

    Iagos Contributor

    Το λεξικό αγαπητή μια χαρά τα λέει.

    Διακρίνω βέβαια πως στο φόρουμ το χουι με τα λεξικά διαδίδεται...
    Ελπίζω να μην πάρει διαστάσεις πανδημίας εδώ μέσα και μιλάμε όλοι με αναφορές στα λεξικά...δεν θα το αντέξω αυτό...ελπίζω να σταματήσει σε εσάς η επιδημία των παραπομπών στα λεξικά.

    Κλείνω την απαραίτητη παρένθεση και συνεχίζω.

    Ο λεξικογράφος λοιπόν μια χαρά τα λέει. Δεν είναι εκεί το πρόβλημα, το πρόβλημα είναι πως προσπαθείτε αυθαίρετα να συνδέσετε την ετυμολογία με την αντίληψη που έχετε εσείς για την ιδιοκτησία.

    Αν για εσάς ιδιοκτησία σημαίνει κάτι που έχω στην κτήση μου και αυτό το κάτι το κλειδαραμπαρώνω με κλειδαριές ασφαλείας, του βάζω συναγερμούς, και την περιφράσω με ψηλές μάντρες, τότε από την μία μεν δικαιολογείται η θέση σας για τον δανεισμό, αλλά από την άλλη σε καμία περίπτωση δεν είναι δυνατόν να ταυτιστεί η θέση σας με την νοηματοδότηση που δίνει η πηγή σας για την Ιδιοκτησία.

    Η πηγή σας αναφέρεται στον ορισμό και όχι στην χρήση της ιδιοκτησίας.

    Η χρήση της καθορίζεται από το αξιακό σύστημα που ενσωματώνει κανείς.

    Υπάρχουν λοιπόν και κάποιοι άλλοι που δεν θέλουν την ιδιοκτησία τους μπουντρούμι με τον ιδιοκτήτη ταμπουρωμένο μήπως και την χάσει αλλά την θέλουν ανοιχτή, με κήπο, με ελεύθερη είσοδο για τους φίλους, με πάρτι, με μουσικές, με φιλοξενία, με ανοιχτές τις πόρτες και τα παραθυρα.

    Δεν νομίζω πως εκείνος που θέλει έτσι να χρησιμοποιεί την ιδιοκτησία του έρχεται σε καμία αντίφαση με τον ορισμό που μας παραθέσατε εδώ

    Ευχαριστώ
     
    Last edited: 6 Νοεμβρίου 2016
  12. "Εις το ονομα της αγαπης" ειναι ενδεχομενο αλλα οχι απαραιτητο.
    Ο φοβος της απωλειας ομως υφισταται παντα. Απλα δεν ομολογειται απο ολους.