Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δανεισμός του υ σε άλλον - η Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 5 Νοεμβρίου 2016.

  1. Emily adams

    Emily adams New Member

    Έλα ντε? Όσο και να προσπαθώ δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό... Μου φαίνεται πραγματικά πολύ περίεργο
     
  2. moufa

    moufa into pussylicking

    Δεν υπάρχει "πλαίσιο δανεισμού" στα Υ.
    Δεν είναι βιβλία να τα δανείσουμε ούτε βιντεοκασσέτες.

    Η αντικειμενοποίηση σε μόνιμη βάση και εκτός παιγνιδιού δε, οδηγεί σε απανθρωποίηση.

    Και ακόμα και σε πράγματα, κάποια δεν δανείζονται.
     
  3. deppie_cd

    deppie_cd Regular Member

    Υποθέτω για να μου δώσει να καταλάβω ότι οι υπηρεσίες μου (πάσης φύσης από μαγειρικές-καθαριστικές μέχρι και σεξουαλικές) δεν του ήταν και τελείως απαραίτητες (υποθέτω, μια και δε μου το εξήγησε και ποτέ)
    Εκτός αυτού... θα του χρωστούσαν και χάρη(όντως... και του την ξεπλήρωναν) φαντάζομαι ότι και εγώ κάποιο χρέος ξεπλήρωσα.
    Μου έχει συμβεί και για ολόκληρο σ/κ με πλήρεις υπηρεσίες νοικοκυράς χωρίς καν να μου πει αν και πότε θα επέστρεφα.
    Καθόλου άσχημα... αν και ποτέ δεν του το παραδέχθηκα
     
  4. Grizos Lykos

    Grizos Lykos Regular Member

    Ο καθένας μας βρίσκει αυτό που του ταιριάζει.Αν ο Κ καυλώνει να το κάνει ενώ κάποιος άλλος όχι ,σημαίνει πως έχουν διαφορετικά γούστα.Δεν σημαίνει πως ο πρώτος δεν την αγαπά,δεν την σέβεται και δεν την εκτιμά,όσο εκείνος που δεν την δίνει.Ο Κ όχι απλά καυλώνει αλλά ευθύνεται για το ότι η τσούλα βγήκε στην επιφάνεια χωρίς ντροπές και ενοχές για τη σεξουαλικότητα της.Και βέβαια αναφέρομαι στην sub/slave που δεν το κάνει για τη καύλα της και μόνο ,αλλά σε εκείνη που οι καύλες της και η λίμπιντο της είναι ιδιοκτησία Του και παραχωρεί σε Εκείνο τη λειτουργία όχι μόνο πως θα τα διαχειριστεί αλλά και θα τα διοχετεύσει.Και όχι μόνο.Αν θα το κάνει,πως θα το κάνει και με ποιούς τρόπους.Και είναι περήφανη γιαυτό.ΥΓ.Ήρεμα τα γράφω απευθυνόμενος και προς το inquisitio του forum... 
     
  5. tithon

    tithon Contributor

    πουριτανές αναστολές και φόβοι, παρατηρούνται και σε κ, όπως στο νήμα.
    ανασφάλειες σε κ ή «κ» παρατηρούνται επίσης, μην και «εργαλειοποιηθούν».
    «ψυχούλες» και φετιχιστές της αχρησιμοποίητης βιντεοκασσέτας είναι διαδεδομένο είδος.

    τα κ χρησιμοποιούν τα υ τους, γιά την απόλαυσή τους.
     
  6. Libertine SD

    Libertine SD Contributor

    Αχχ !!! Που να κυριαρχήσεις χωρίς αντιδωρα σε αυτή την καινωνια...
     
  7. Dancingsoil

    Dancingsoil Regular Member

    Ας πούμε οτι ένα Κ μου πετάει την ιδέα να του δανείσω μια υ μου. Απαντάω όχι και εκείνος συνεχίζει το κολλητηρι. Στην συνεχιζόμενη άρνηση πετάει όλα του τα όπλα για να με κάνει να νιώσω μειωνεκτικα σαν Κ.
    Ανασφαλείς Κ.
    Κομπλεξικος.
    Δεν είσαι Κ εσύ. Εμείς οι Κ αυτά κάνουμε είναι σου λέω νόμος.
    Και μετά από όλα αυτά τα υποθετικά αλλά τόσο μέσα από την ζωή βγαλμένα θέλετε να μου πείτε οτι δεν θα τον φυτέψω επιτόπου μην με πει φοβικό πουριτανο ή ότι άλλο θέλει. Αν ψάχνει υ ας το βρει μόνος του. Δεν θα του το βρω εγώ ή θα του το δώσω στο πιάτο για να είμαι trendy κυρίαρχος.
    Φυσικά εάν ένα Κ την βρίσκει με αυτόν τον τρόπο με γεια του και χαρά του. Εάν όχι; Επικρίνεται;
    Τζάμπα μπουλινγκ η όλη φάση.
    Αν ο Κ θέλει να δανείζει και να δανείζεται το λέει από την αρχή δεν κατακρίνει δεν κατακρίνεται.
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Όταν υπάρχει δυσκολία στη χρήση επιχειρημάτων για να στηριχτεί μία θέση, είναι κλασική οδός η απόδοση χαρακτηρισμών. Εσύ γιατί τσιμπάς σε αμυντικές τσιριδούλες, εκφράζοντας τσαμπουκαλίκια;
     
  9. tithon

    tithon Contributor

    όχι ρε με τους αλήτες, τους μπούληδες. τους τρεντυ. οφείλουμε να κλαφτούμε και να νοιώσουμε μειονεκτικά. μας υποτιμάνε. να δώσουν λόγο αμέσως γιατί κάθονται να τους εργαλειοποιούν.
      

    την πετάει και την πιάνεις;

    κυριαρχικό δεν έτυχε να γνωρίσετε ποτέ;
     
  10. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν πετάω και το αγιοβασιλιατικο σκουφάκι μου, με αυτή την πρακτική. Αλλά να λέμε ότι όσοι συμμετέχουν από όποια πλευρά, είναι κομπλεξικοί, ανασφαλείς, εργαλειοποιουν άλλους Κ, δεν μπορούν να βρουν υπό, κλπ είναι (θεωρώ από γνώση και συζητήσεις) πολυυυυ μακριά από την αλήθεια.
     
    Last edited: 28 Δεκεμβρίου 2020
  11. dina

    dina Σκλαβα της Brt Contributor

    Εμένα με χαριζει,δε με δανείζει  
     
  12. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Ή δε συμμετέχουν, εκτιμώ ότι θα ήτο πιο σφαιρικό βάσει των γραφομένων.