Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δανεισμός του υ σε άλλον - η Κ

Συζήτηση στο φόρουμ 'Κυριαρχία - υποταγή D/s' που ξεκίνησε από το μέλος Θρυαλλίς, στις 5 Νοεμβρίου 2016.

  1. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Δεν κατάλαβες. Διάβαζε προσεκτικά προτού απαντήσεις.
    Καταρχάς, οι κουραδομάγκικες απειλές ας εκλείπουν.
    Το ερώτημα είναι γιατί να δεχτεί ένα Κ να παίξει με τους όρους άλλου Κ με το υ του και να μην βρει μόνο του το θήραμα-μπεκάτσα να παίξει μπάλα όπως γουστάρει.
     
  2. whisperer

    whisperer Regular Member

    Υπαρχει καποιο ποστ του @MasterJp σε καποιο νημα-δε θυμαμαι σε ποιο-στο οποιο γινεται αναφορα πως στραβωσε το πραγμα οταν καποιος εστειλε τη σκλαβα του σε παρτυ υπο την επιβλεψη φιλου του στον οποιο την εχει εμπιστευτει παλι στο παρελθον.
    Θελω να πω πως την ιδιοκτησια σου τη προσεχεις και επειδη το διοικειν εστι προβλεπειν πρεπει ν αναγνωριζεις τις κακοτοπιες,δε φτανει μονο η εμπιστοσυνη στο/στα ατομα που θα τη δωσεις αλλα να εχεις επιγνωση και λεπτομερη αναφορα του τι ακριβως θα συμβει και ποιοι θα ειναι οι συμμετεχοντες.
    Προσωπικα θα την εδινα εκει που γνωριζω τι και πως παιζουν,εχω εμπιστοσυνη με τον αυστηρο ορο οτι δε θα υπαρχει συμμετεχων που α) δεν εχω συναναστραφει/γνωρισει β) δεν εγκρινω τη παρουσια του.
    Εχω γνωρισει πολυ κοσμο του χωρου αλλα συμφωνα με τις ανωτερω προυποθεσεις την υ μου θα την εδινα μονο σ ενα συγκεκριμενο ζευγαρι.
    Για τα υπολοιπα που γραφτηκαν απλα να πω οτι καπως θα πρεπει να διαχωριστει η Κυριαρχια απο τη κτητικοτητα.
     
  3. Iagos

    Iagos Contributor

    Ο δανεισμός είναι μια διαδικασία που την έχω ακολουθήσει ουκ ολίγες φορές και χωρίς την φυσική μου παρουσία...

    Μια χαρά το βρίσκω

    Δεν βλέπω που είναι το πρόβλημα..

    Το συστήνω ανεπιφύλακτα....

    Είναι μια ερωτική διαδικασία....

    Τόλμηστε το. ...
     
  4. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Δυο παρατηρήσεις...
    1. Πολλή ιδιοκτησία... Προτιμήστε μονόπολι...
    2. Αν ντεν κχιέρει κάνει κάτι, ντεν κχιέρει άρθρωπες, σιτ ον γιορ εγκζ.
     
  5. αγαπητέ μου να σε ξεμπερδέψω.....Στο βδσμ άλλο το σεξ και άλλο η υποταγή.... Η υποταγή του υ περιορίζετε στον Κ που ανήκει ......κατά την άποψη μου ο δανεισμός υ σε άλλον δεν εξυπηρετεί ούτε την σμίλευση του χαρακτήρα του υ ούτε την εκπαίδευση του.....ούτε καν την ταπείνωση του......εξυπηρετεί μόνο κάποιες απαράδεκτες κατ εμέ ιδέες....(σ αυτο θα ηθελα πολυ τα άτομα με υποτακτικό στάτους να τοποθετηθούν.....)συνεπώς αγαπητέ μου δεν τίθεται θέμα μαρτυρίου αλλά αλαζονείας η οποία μπορεί να είναι και επικίνδυνη για την ασφάλεια του υ....
    ΥΓ Εξήγησε μου για ποιο από τα δυο κεφάλια ομιλείς το άνωθεν η το κάτωθεν..???
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Το Κ πρόσωπο αποφασίζει ανάλογα με τα γούστα του, τις προσδοκίες, τα κίνητρα και δεν ξέρω εγώ τι άλλο.
    Το να επικρίνονται οι αποφάσεις του Κ ατόμου, ειδικά από έτερους, είναι φαιδρό. Είτε από τη μια μπάντα (του δανεισμού) είτε από την άλλη (του μη δανεισμού).
    Ο καθείς έχει βαρύτητα οντέ ομιλεί για την μάπα του και μόνον.
     
  7. whisperer

    whisperer Regular Member

    ισως ομως το ζητουμενο να ειναι να μην εξυπηρετηθει τιποτα απ οσα αναφερεις και απλα να γινεται για τη καυλα.
     
  8. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Γιατί το νημα αφορά το δανεισμό. Διαβαζε καλύτερα πριν συμμετέχεις στα νήματα, μιλούμε για Κ που συμπράτουν σε δανεισμό  
     
  9. Γλυκό και όμορφο κορίτσι το πράγμα είναι απλό....Αν την δανείζει...για μένα ούτε την αγαπά ούτε την νοιάζεται.......τώρα αν το υ το θέλει.... ούτε αγαπά ούτε νοιάζεται τον Κ όποτε αποδέσμευση....
     
  10. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Σε δανεισμό ή μη δανεισμό. Τεκμηριωμένες εκατέρωθεν απόψεις.
    Στο ερώτημα δεν απάντησες, την κολοκυθιά δεν την γουστάρω. Στο καλό και μ'έναν γλάρο.
     
  11. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Για σένα, και ως βανίλα..right?
     
  12. bumblebee

    bumblebee Contributor

    Οκ