Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος kinvara, στις 25 Φεβρουαρίου 2022.

  1. de7

    de7 s

    Άρα, σύμφωνα με την ανάρτησή σας, *εγώ* που δεν μπορώ να είμαι λειτουργική όταν δεν ανήκω...μπορώ και αλλιώς;! Τί εννοείτε;
     
  2. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Εάν δεν έχει αντίρρηση και η @Seras Victoria, για την ερμηνεία μου, νομίζω πως υποστηρίζει ότι, παρά το ότι θα εξακολουθησετε να μην είστε λειτουργικη και παρά το πόσο κόλαση μπορεί να είναι αυτό για εσάς, θα διατηρηθεί ένα minimum λειτουργιών, ώστε να επιβιώσετε.

    Χωρίς να παίρνω θέση, θα ήθελα να σας ρωτήσω εάν συμφωνείτε ή όχι με αυτό.
     
    Last edited: 2 Μαρτίου 2022
  3. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Μια ειλικρινής ερώτηση, χωρίς καμία διάθεση αντιπαράθεσης, καθαρά και μόνο για να προσπαθήσω να σας καταλάβω:

    Πριν μπείτε για πρώτη φορά (σε όποια ηλικία) σε τέτοιο συσχετισμό (M/s), πως λειτουργούσατε;
    Ποιος είχε τον ρόλο του απόλυτου καθοδηγητή; Γονείς, φίλοι, σχέσεις;
    Πέραν αυτών ή οποίων άλλων, και εν τη απουσία τους, τι ακριβώς κάνατε;
    Πως είσασταν λειτουργική;
     
  4. Seras Victoria

    Seras Victoria My "give a fucks" are on vacation Contributor

    Εννοώ αυτό ακριβώς που έγραψε ο @Master Electro-pain πιο πάνω.

    Υ.Γ. Δεν έγραψα ο,τι έγραψα για να προσβάλλω το βίωμα σας.
     
  5. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    https://www.greekbdsmcommunity.com/threads/Η-ανθεκτικότητα-του-σκλάβου.125032/
     
  6. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Πάλι καλά και βρίσκετε Αφέντη να καλύπτει τις ανάγκες σας δηλαδή.
     
  7. gaby_m

    gaby_m open for S/m discussion Premium Member Contributor

    Δεν θέλω να σας στενοχωρήσω, αλλά δε νομίζω να υπάρχει ειδικός ή και ανειδίκευτος ψυχικής υγείας που θα ορίσει ως μη φυσιολογικό κάποιον που του λέει ότι είναι λειτουργικός υπό την προϋπόθεση ότι κάνει M/s. Εφόσον κάποιος γνωρίζει και αποδέχεται τι χρειάζεται για να είναι λειτουργικός και μάλιστα έχει αυτό που χρειάζεται, μόνον τα σέβη του ψυ αποσπά.

    Απολύτως ευθυγραμμισμένος με τα κοινωνικά αποδεκτά είναι.

     
     
    Last edited: 4 Μαρτίου 2022
  8. espimain

    espimain Contributor

    Υποστηρίζεται σε κάποια ποστ ότι:
    Όταν ένα υ που έχει συνείδηση πως χωρίς κυριαρχία δεν είναι λειτουργικό, ψάχνει να βρει ένα βολικό κυριαρχικό για να εξυπηρετήσει τις λειτουργικές του ανάγκες.
    Κατάλαβα κάτι λάθος;
     
  9. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Με το βίωμα του M/s.
    Πιθανότατα σε επίπεδο micromanagment
     
  10. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν τον βρήκε εκείνη. Ήταν νομίζω πολύ ξεκάθαρη στον τρόπο που το έθεσε:
     
  11. Brt

    Brt #ολαπολυ

    Δεν βρήκε τον συγκεκριμένο Αφέντη, δεδομένου ότι δεν είναι προσωποπαγής η υποταγή της. Οποιος Αφέντης ερχόταν, και την αναλάμβανε, καλώς. Βγάλαμε κι αυτή την μέρα.

    Γενικά δεν έχω θέμα να διαβάζω τα, κατά την γνώμη μου, αυτάρεσκα μανιφέστα καρασκλαβας, αρκεί να μην επιτίθεται μανιακα σε άλλες απόψεις.
     
  12. Iagos

    Iagos Contributor

    @Dark_Explorer θα συμφωνήσω απόλυτα.

    Είναι σημαντικό να έχει Δημιουργήσει Ο/Η Ιδιοκτήτης/ια σκλάβο/α καθ' εικόνα.

    Κάποιοι/ες το πέτυχαν και Κάποιες/οι όχι.

    Είναι θέμα Ισχύος.

    Το μπόι του καθενός φτάνει μέχρι εκεί που μπορεί.

    σκλάβος/α δεν θα παραμείνει ιδιοκτησία σε γιαλαντζί Κυρίαρχο/η.

    Νομίζω πως Με καταλαβαίνετε.

    C'est la vie.

    Τα σέβη Μου.