Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος kinvara, στις 25 Φεβρουαρίου 2022.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αυτό που περιγράφετε παραπάνω συμβαίνει -και όχι τυχαία- όταν συμβαίνει και το παρακάτω.
     
  2. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Όλοι μας με μια κάποια δυσκολία ανάγνωσης βλέπω  .
     
  3. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    Μείζον το θέμα τελικά..
     
  4. ἀστράρχη

    ἀστράρχη an asteroid ☆•○•°¤●° Contributor

    Προσωπικά, μπορώ και αλλιώς.
    Προσωπικά, ο,τι θελω εν τέλη ...κάπως μπορώ .
    Προσωπικά θεωρώ πως τιποτα δεν είναι εύκολο, ούτε το " εντός " ούτε το " εκτός. "
    Προσωπικά έχω περάσει εξίσου δύσκολα μέσα και έξω και ανάλογα στην φάση της ζωής μου, την ηλικια μου και τον περίγυρο μου (ναι την έξω κοινωνία καλώς - κακώς) έχω περάσει ψυχολογικά από διάφορες φάσεις.

    Και να τα παρατήσω όλα, και να είμαι all in και ακόμα και όταν έγιναν ή ήταν all in, δεν ξέρω αν μέσα μου είχα αποδεχτεί ποτέ 100% ότι " είμαι σκλαβα , κάνω για σκλαβα, είμαι υ " ακόμα και έτσι έλεγα " μπα δεν κάνω " ή " δεν θα είναι για πάντα " κτλ

    Στην περίπτωση μου λοιπόν, και φαντάζομαι και σε άλλες ( για αυτό και ήθελα να γράψω) οι διαδικασίες δεν είναι τόσο καθαρες, αλλιώς γράφεις όταν ανήκεις, αλλιώς όταν όχι, αλλιώς όταν η συσχέτιση είναι φωτεινή και αλλιώς όταν είναι σκοτεινή, είναι πολύ δύσκολο να αποφασίσουμε και να κρίνουμε το τι είμαστε, για εμένα είναι δύσκολο να ξέρω ακριβώς και αν είμαι καλά, έχω πάντα + και -, αμφιταλαντευσεις μέρα με τη μέρα, εγώ τουλάχιστον.. κατά καιρούς λοιπόν έχω υπάρξει ό,τι Εχει δει και ότι Ηθελε ο Άλλος σε εμένα. Και ήμουν. Και έγινα, και υπήρχα.

    Δεν ξέρω χωρίς Αυτον τι είμαι, δεν ξέρω αν κάνω, προσωπικά θεωρώ πως δεν κάνω και είμαι καλύτερα " εκτός " με το 'καλύτερα ' να διαμορφώνεται από τις συνθήκες της ζωής μου στη φάση αυτή που είμαι.
    Ωστόσο, το " δεν μπορώ αλλιώς " για εμένα μεταφράζεται στο ότι ενώ πιστεύω τα παραπάνω, όταν έρχεται Εκείνος ( συγκεκριμένα, ο Εκείνος που με έχει πριν με πάρει) δεν μπορώ να κάνω αλλιώς πάρα να πάω.. σαν χαζό.


    Το D/s το αγαπάω οσο τίποτα αλλά να πάει να γαμηθεί. ( αντε βγάλε άκρη )

    Δεν αναλύονται όλα , η αν αναλύονται δεν αναλύονται επαρκώς, ποτέ.


    ☆•○☆•

    Θα τα λέμε κατά καιρούς, πιστεύω, μόνο όταν έχω πολλή όρεξη , να είστε καλά όλοι, μου λείψατε.
     
    Last edited: 5 Μαρτίου 2022
  5. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

    @χάντρα τα είπες όλα…δεν θα άλλαζα λέξη.
     
  6. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Κι εμάς  
     
  7. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Απολύτως κατανοητή  
    Έχω ζήσει το Μετά το τέλος
    Έχω ζήσει το Όταν έκλαψε ο Νίτσε
    Κι όμως είμαι ακόμη εδώ, ζωντανή (όχι απλά με vital signs   ), κάνω πράγματα, και έχω πολλές πολλές χαρούμενες και ευτυχισμένες στιγμές!
    Ωστόσο γνωρίζω ότι και μόνο με την υποψία ύπαρξης Κάποιου όπου θα εντοπίσουν οι δικές μου κεραίες Ισχύ, αυτόματα όλο μου το είναι, όλα μου τα κομμάτια, οι εαυτοί, οι όψεις, θα μαγνητιστούν σε ένα αδιαίρετο όλο που θα ζει με σφυγμό το... His spell.  
     
  8. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Φαντάζομαι ότι αυτό γίνεται και με άλλα κριτήρια και όχι απλά ωμής ισχύος... εννοώ η ισχύς είναι το perception αυτής, αν δε σου κάνει "κούκου" ο ίδιος σε κάποιο επίπεδο, θα αντιληφθείς την ισχύ;
     
  9. mystique

    mystique Owned Premium Member Contributor

  10. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Θα μου κάνει "κούκου" στο επίπεδο της Ισχύος (αν και παίζει να μην κατάλαβα την ερώτηση   ).
     
  11. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Μάλλον κάτι τέτοιο υποψιάζομαι    
     
  12. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Μόνο της ισχύος; Αυτό ρωτάω. Η εν γένει προσωπικότητα και όχι μόνο δεν έχει ρόλο στο δικό σου perception of power?