Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεν μπορώ να κάνω αλλιώς.

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος kinvara, στις 25 Φεβρουαρίου 2022.

  1. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Αλλιώς δεν μπορεί να κάνει ο διπλανός μου που τον πήγαν τρεις.

    Όσο ζούμε μπορούμε να κάνουμε αλλιώς.
     
  2. Just_Me

    Just_Me Contributor

    Κάποιος πρέπει να κάθεται στην άλλη πλευρά της τραμπάλας  
     
  3. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Βασίζεται στην ικανότητα να με βάλει και να με έχει από κάτω. Στην διαπίστωση της κατίσχυσης. Και μεταφράζεται σε καθήλωση, σε παράδοση ελέγχου.
    Είναι η υποταγή.

    Νομίζω η λογική δεν έχει θέση εδώ. Δεν κρίνω λογικά, εκ των προτέρων, διαπιστώνω εκ του αποτελέσματος.  

    Να σημειώσω ότι κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει ούτε πρέπει ούτε δεν πρέπει στο να "κάνουν" (?) κάποιοι Μ/s και D/s. Δεν είναι φώτιση ή αρρώστια. Tο πολύ να τα εμποδίζουν αναστολές, και αν.
     
  4. skia

    skia Contributor

    Στη δική μου κοσμοθεωρία υπάρχει μόνο το κάνω επιλογές ανάλογα με τις συνθήκες και τις στηρίζω γιατί πολύ απλά είναι οι επιλογές μου. Το δε μπορώ να κάνω αλλιώς είναι βαρυσήμαντη δήλωση και συνήθως αυτού του είδους οι δηλώσεις όμορφα καίγονται.
     
  5. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member

    Δραματοποίηση, θυμίζει πρακτική ακινητοποίησης και (επειδή δε μπορώ να κάνω αλλιώς) απενεχοποίησης
     
  6. Lost Hours

    Lost Hours Regular Member

    Ότι δε μπορώ να κάνω αλλιώς μπορεί απλά να είναι η συνειδητοποίηση της συναισθηματικής μου έκφρασης η οποία με άλλους τρόπους είναι ελλιπείς όσο και ας προσπαθεί η λογική να με πείσει για το αντίθετο.
     
  7. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Δεν μπορώ να κάνω αλλιώς, σε αυτό το context, στα δικά μου μάτια θυμίζει το ανέκδοτο:

    - Γιατρέ μου μπορώ να ζήσω πάνω από ένα χρόνο;
    - Τρώτε σα να μην υπάρχει αύριο, πίνετε το Βόσπορο, καπνίζετε ένα στρέμμα καπνό και κάθε μέρα πάτε και με άλλη γυναίκα.
    - Αν τα κόψω αυτά θα ζήσω παραπάνω;
    - όχι, πάλι ένα χρόνο ζωής έχετε αλλά θα σας φανεί ατελείωτος.
     
  8. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Μεταφράζεται "έτσι είμαι, δεν είμαι αλλιώς!".
    Γιατί μπορώ να κάνω αλλιώς. Όλοι μπορούμε, αν το βάλουμε πείσμα...
    Όμως, δεν το θέλω, δεν μου αρέσει, δεν λειτουργώ, δεν είμαι ο εαυτός μου στο αλλιώς.

    Μπορεί, όντως, η ασύμμετρη συσχέτιση να είναι φυσική, πηγαία, όπως αναφέρει η @subwhat.
    Όμως, το ότι την έχω (και είχα) πάντοτε και κάθε στιγμή στο μυαλό μου, το ότι παρατηρώ και σκέφτομαι τα πάντα υπό το πρίσμα της, το ότι αποτελούσε (και αποτελεί) γνώμονα και κύριο άξονα της πορείας μου, σε σημείο που από φυσική και πηγαία ασυμμετρία να την ζω ως συνειδητή και δηλωμένη ανισότητα, αποτελούν το "έτσι" που είμαι (και δεν είμαι αλλιώς!).
     
  9. margarita_nikolayevna

    margarita_nikolayevna owned Contributor

    Δουλεύει όμως αποτελεσματικά κάποιες φορές 
     
  10. Lady in Corslet

    Lady in Corslet Mind the gap...

    Μπορώ να κάνω αλλιώς... "Απλά" είναι νερόβραστο φαγητό χωρίς αλάτι, μπαχαρικά, συνοδευτικά... Δεν πεθαίνεις από ασιτία, αλλά σίγουρα δεν το λες fine dining...
     
  11. Kaveiros

    Kaveiros Regular Member


    ... Λυτρωτικά θα έλεγα lady! (both ways)
     
  12. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Eίναι ωραία εκεί στην κορυφή Του καλή μου;   Εύχομαι να ζεις και να το νιώθεις πάντα έτσι!

    Κάπως έτσι το αντιλαμβάνομαι κι εγώ. Ως φυσική ροή. Αν έρθει θα το καταλάβεις. Κάτι θα ηχήσει μέσα σου, τα σήματα θα τα πάρεις.

    Μια χαρά εύηχο είναι όταν αφορά το πρόσωπο και την αλληλεπίδραση μαζί του. Πως θα μπορούσες να κάνεις αλλιώς;

    Σ'ευχαριστώ  

    Ίσως παρεκτραπούμε από το νήμα αλλά θα ήθελα να μου το εξηγήσεις λίγο παραπάνω αυτό αν δεν σου κάνει κόπο.

    Mόνο η ερωτική έκφραση, όχι άλλοι τομείς;

    so fucking true!

    Πολύ εύστοχη σκέψη και τοποθέτηση με λίγες μόνο λέξεις. Σ'ευχαριστώ για αυτό. Εαν έχει αποτέλεσμα ως διαδικασία δεν το γνωρίζω αλλά δεν μπορώ να προσπεράσω ότι το μυαλουδάκι δουλεύει. Κατά βάθος ξέρει. Πάντα ξέρει.