Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεσποινίς έμπνευση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 1 Οκτωβρίου 2015.

Tags:
  1. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Πόσο επίκαιρος ο Μολιέρος στον "Μισάνθρωπο":
    ΑΛΣΕΣΤ (η σχέση του με τους άλλους):…Δεν ξέρω τι μυαλά κουβαλάτε εσύ κι άλλοι που κάνετε τους μοντέρνους, πάντως εγώ τις σιχαίνομαι αυτές τις δήθεν κοινωνικότητες. Γιατί να ξεγοφιάζεσαι στις υποκλίσεις, γιατί να στεγνώνει η γλώσσα σου από τα ψεύτικα λόγια και γιατί να ορκίζεσαι φιλίες με τον ίδιο τρόπο και στους άξιους και τους γελοίους; Τι σας πιάνει όλους εσάς τους μοντέρνους; Γιατί ξοδεύετε λέξεις και συναισθήματα με την ίδια ευκολία στον έντιμο και τον απατεώνα; Η εκδήλωση ψεύτικων αντιδράσεων οικειότητας είναι ειδικότητα της πόρνης, όχι του τίμιου ανθρώπου. Οι αντιδράσεις μας στους άλλους πρέπει να έχουν διαβαθμίσεις: αν δείχνουμε ότι τους εκτιμάμε όλους, είναι σίγουρο πως δεν εκτιμάμε κανέναν. Εσύ τι να πω! Τώρα τελευταία τους αντιμετωπίζεις όλους με τόση διαστροφική κοινωνικότητα, που μου απαγορεύεις να σε θεωρώ και δικό μου φίλο. Εγώ καταδικάζω όποιον θέλει να γίνει αρεστός σε όλους και τους φέρεται με τον ίδιο ευγενικό τρόπο, γιατί θέλω να με ξεχωρίζουν και να μ΄ επιλέγουν γι΄ αυτό που είμαι.
     
  2. κανενας δεν ειναι πιο δυστυχισμενος απο αυτον που εχει αναγκη τους άλλους.......να χαιρωμαι με αυτους που χαιρονται παντα δυσκολευομουν σε αυτο...... βρισκω πολυ πιο ευκολο να κλαιω με αυτους που κλαινε...
     
  3. Trabajo collettivo

    [Όνομα Κάρμεν, Γκοντάρ / Η θυσία, Ταρκόφσκι]
               
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Βάφω κόκκινα τα μαλλιά μου και τα χύνω πάνω σου σαν τα νερά του Ιλισού
    Ξαλμυρίζω τα δόντια μου στα χείλη σου
    γραμμές λευκές από κιμωλία σε ξύλινη επιφάνεια
    αφήνουν νεκρούς ήχους
    ευαίσθητους που γρατζουνάνε το δέρμα σου ανάμεσα στις αρτηρίες σου
    υγραίνω την περιοχή με σάλιο από άργυρο
    και εσύ ανασηκώνεσαι
    με γόνατα σφραγισμένα
    και πράσινα μάτια που αχνίζουν την αθανασία
    (Πίνακας «Vampire», του Ε.Μunch)

     
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  7. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Κάτω απ'τις κερασιές δεν υπάρχουν άγνωστοι~

     
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    make me <spRing>

     

     
     
  9. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Τόσο κοντά σου υπήρξα, που κρυώνω πλάι στους άλλους | Πωλ Ελυάρ

     
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Είμαι συχνά χώρος
    ερειπωμένος απ'τον δικό σου ήλιο...


    A.Zanzotto

     
     
  11. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

     

    Αθηνα.
     
  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Διατάσσω τον άμεσον απαγχονισμόν διακοσίων πνευματωδών κυριών και δεσποινίδων. Ελλείψει τοιούτων, θέλουσιν απαγχονισθή αίγες εμποτιζόμεναι δι' οινοπνεύματος. Φρόνιμον θα ήτο να εκρεμώντο αύται από την glossan ως glossudes.

    Γιώργος Β. Μακρής