Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεσποινίς έμπνευση

Συζήτηση στο φόρουμ 'Τέχνη' που ξεκίνησε από το μέλος íɑʍ_Monkeץ, στις 1 Οκτωβρίου 2015.

Tags:
  1. -Οδηγίες προς Παραθεριστές-
    Ή στον εαυτό σου θα βουτήξεις ή στους άλλους:
    το αν επιπλεύσεις ή αν πνιγείς το έχεις με τον τρόπο σου προαποφασίσει.

     
  2. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    {Α ν τ α ν ά κ λ α σ η}

    Δεν ξέρω πια
    τι κοιτάζω στο τζάμι.
    Το ήσυχο πέρασμα
    της ζωής απ’ έξω;
    ή τη θανατική μου
    αντανάκλαση
    επάνω του.

    (Leon Levinstein photography)

     
     
  3. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Να σου γράφω
    Να καταργώ
    Ολες τις ιδεοληψίες σου
    Ολους τους ψυχαναγκασμους σου
    Να προσφέρω
    Δυο χάπια ευτυχίας
    Απο νύχτες αποκοσμες
    Ριζωμένες στο μυαλό σου
    Χωρις νυστέρι
    Να σε βγάζω απο μέσα μου
    Να σε πλαθω
    Να σε τυλιγω
    Γυρω απ τη μέση μου
    Να πλανάται ενα άρωμα
    Ιδιο εσύ
    Ιδιο εμείς
    Φτιαγμένο
    Στο καλύτερο
    Χημείο
    Του κοσμου.

    M.Λειβαδά

     
     
  4. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Audrey Hepburn: «Πιστεύω στο ροζ»

    Πιστεύω στο ροζ.

    Πιστεύω πως το γέλιο είναι ο καλύτερος τρόπος να χάσεις θερμίδες.
    Πιστεύω στα φιλιά, στα πολλά φιλιά.
    Πιστεύω στο να παραμένεις δυνατή όταν τα πάντα μοιάζουν να πηγαίνουν στραβά.
    Πιστεύω πως τα χαρούμενα κορίτσια είναι τα ομορφότερα.
    Πιστεύω πως αύριο είναι μία καινούργια μέρα και πιστεύω στα θαύματα.

    Για να αποκτήσεις όμορφα μάτια, δες την καλή πλευρά των ανθρώπων, για να αποκτήσεις όμορφα χείλη μίλα ευγενικά, και για να αποκτήσεις όμορφο ανάστημα περπάτα με την πεποίθηση πως ποτέ δεν θα είσαι μόνη σου.

    Το πιο σημαντικό είναι να απολαμβάνεις τη ζωή σου - το να είσαι χαρούμενη είναι το μόνο που έχει σημασία.

    Γεννήθηκα με μία τεράστια ανάγκη να παίρνω αγάπη και με μία τεράστια ανάγκη να τη δίνω.

    Η ομορφιά μίας γυναίκας δεν βρίσκεται στο πρόσωπό της αλλά αντανακλάται στην ψυχή της. Είναι η φροντίδα που δίνει με αγάπη, το πάθος που δείχνει για αυτό που κάνει. Η ομορφιά μιας γυναίκας εντείνεται με το πέρασμα του χρόνου.

    Λατρεύω τους ανθρώπους που με κάνουν να γελάω. Πιστεύω ειλικρινά πως είναι εκείνο που μου αρέσει περισσότερο να κάνω, το να γελάω. Θεραπεύει όλες τις αρρώστιες. Πιθανόν να είναι το πιο σημαντικό πράγμα σε έναν άνθρωπο.

    Όσο μεγαλώνεις, θα ανακαλύψεις πως έχεις δύο χέρια, το ένα για να βοηθάς τον εαυτό σου και το άλλο για να βοηθάς τους άλλους.

    Πιστεύω πως το παρελθόν με έχει βοηθήσει να εκτιμήσω το παρόν - και δεν θέλω να χαραμίσω το παρόν, ανησυχώντας για το μέλλον.

    Ας το παραδεχτούμε, μία λαχταριστή τούρτα σοκολάτα κάνει καλό σε πολλούς ανθρώπους. Τουλάχιστον κάνει καλό σε μένα.

    Το Παρίσι είναι πάντα καλή ιδέα

    Εάν ο κόσμος επρόκειτο να καταστραφεί αύριο, θα κοιτούσα πίσω σε όλες τις χαρές, τους ενθουσιασμούς και τις όμορφες στιγμές. Δεν θα κοιτούσα στη στεναχώρια, ούτε στις αποβολές μου, ούτε στον πατέρα μου που έφυγε από το σπίτι, αλλά στη χαρά που με έκαναν να νιώσω όλα τα υπόλοιπα.

    Η επιτυχία είναι σαν να φτάνεις σε κάποια σημαντικά γενέθλια και να καταλαβαίνεις πως είσαι ακόμα ο ίδιος.

    Η ζωή είναι σαν να περιπλανάσαι σε ένα μουσείο. Μόνο αφού περάσει κάποιος χρόνος αρχίζεις να απορροφάς αυτά που είδες, να σκέφτεσαι για αυτά, να τα ψάχνεις σε ένα βιβλίο κα να τα κρατάς στη μνήμη σου - αυτό γιατί δεν μπορείς να τα απορροφήσεις όλα με τη μία.

    Οι άνθρωποι, περισσότερο και από τα πράγματα ακόμη, πρέπει να αποκαθίστανται, να ανανεώνονται, να ανασταίνονται, να αξιοποιούνται και να διορθώνονται. Ποτέ μην «πετάς» κανέναν.

    Κάποτε, άκουσα ένα γνωμικό: Η ευτυχία δεν είναι παρά καλή υγεία και ασθενής μνήμη. Εύχομαι να το είχα πει εγώ πρώτη γιατί είναι πολύ αληθινό.

     
     
  5. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Everything is green~

     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    "I beg you, eat me up. Want me down to the marrow. And yet manage it so as to keep me alive. But I often turn about or compromise, because I know that you won’t eat me up, in the end, and I urge you: bite me. Sign my death with your teeth."
    — Helene Cixous, “The Love of the Wolf”

     
     
  7. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

    Η μοναξιά της χαμένης ουτοπίας. Ψεύτικα τελείως λόγια πάνω σε ψεύτικα τελείως χαρτιά. Ανίκανα τσιγάρα να συγκρατήσουν την ορμή της εφηβικής , μετά εφηβικής έκλειψης. Χωρίς εσένα τα απογεύματα είναι κορμοράνοι και στραμπούληγμα στα πόδια. Πώς μου ζητάς να ζήσω κάτι λιγότερο από έρωτα, κάτι λιγότερο από το τελευταίο επεισόδιο σαπουνόπερας ελληνικής; Και πώς στο μισάνοιχτο βράδυ που έρχεται εγώ να υποσχεθώ ότι η ύπαρξή μου θα συμβαδίσει απόλυτα με την δροσιά του ξένου αέρα; Και ακόμα, πώς θα ήταν ποτέ δυνατόν εγώ ή κάθε εγώ εδώ τριγύρω να εγγυηθεί ότι η ίδια δροσιά κάθε βράδυ θα εκλαμβάνεται το ίδιο μαγικά αφού εσύ πλέον δεν αγγίζεις τις άκρες της ύπαρξής μου; Πόσες ερωτήσεις χρειάζεται να σου θέσω για να φύγεις ολοκληρωτικά;
    Α. Σ.
     
  8. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Όσο σε λατρεύω τόσο διαφθείρεσαι
    Κάτι ξέραν οι αρχαίοι
    Που λάτρευαν αγάλματα

    -Nτίνος Χριστιανόπουλος

     
  9. SAP

    SAP η καλή νοικοκυρά είναι δούλα και κυρά Contributor

  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  11. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

  12. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Εγγονόπουλος