Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δεύτερη θέση, ναι ή όχι & γιατί?

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος she_Dragon, στις 13 Νοεμβρίου 2006.

  1. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Δεύτερη θέση, ναι ή όχι & γιατί?

    Mερικοί είναι απλά τυχεροί...
    Κάποιοι οφείλουν την τύχη τους στην έλλειψη των (των αυθεντικών) Κυριάρχων.
     
  2. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Δεύτερη θέση, ναι ή όχι & γιατί?

    Η καπιες ( αυθεντικες )υποτακτικες, η σκλαβες εχουν την εκτη αισθηση, να αντιλαμβανονται τους ( αυθεντικους ) Κυριαρχους, γλυκια και αυθεντικια μου Ευα.    Οσο για την τυχη, εγω πιστευω οτι την τυχη μας την διαμωρφονουμαι εμεις,αναλογα με τοις σωστες μας επιλογες, τα επιλεγμενα ρισκα μας, τοις ψυχραιμες σκεψεις χωρις πανικο στα δυσκολα που θα συναντισουμε στην ζωη μας,(αισθηματικα, επαγελματικα, κ.λ.π.) Αυτα αλοστε ειναι και προσοντα που πρεπει να εχει ενας αυθεντικος Κυριαρχος, γιατι δικο μου πιστευω ειναι οτι ενας Κυριαρχος δεν πρεπει να ειναι μονο στα ερωτικα, αλλα και γενικα σε ολλα τα επιπεδα της ζωης του χωρις φυσικα να αδικη καπιους, η να παταη επι πτοματων για να ανεβη επαγελματικα κ.λ.π. Αυτες φυσικα ειναι δικες μου αποψεις, και δεν επεται οτι θα πρεπει να τοις εχουν ολλοι οι Κυριαρχοι. Εγω αυτα εναι τα πιστευω μου και με αυτα θα πορευομε, αν ειναι λαθος ας ειμαι ενα'' λαθος ''.
     
  3. MasterPerris

    MasterPerris Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Δεύτερη θέση, ναι ή όχι & γιατί?

    Κουκλα μου , η απαντηση προς εσενα δεν ηταν για την ζηλια ,ηταν για την τελευταια παραγραφο σου που ανεφερες για εγωιστες Κυριαρχους κ.λ.π., γιατι και ο εγωισμος ειναι ατου για ενα Κυριαρχο [αποψη δικια μου φυσικα].   
     
  4. Archon

    Archon sometimes sickness has fun

    Re: Απάντηση: Δεύτερη θέση, ναι ή όχι & γιατί?

    SM_Art_Lady δεν πιστευω στην τυχη
    αντιθετα πιστευω στην στατιστικη...
     
  5. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Δεύτερη θέση, ναι ή όχι & γιατί?


    Προσωπικά θα το έκανα μάλλον για ‘’λάθος’’ λόγο .
    Από έρωτα .
    Αυτό με οδήγησε να το ζητήσω μια φορά και δεν με ενδιέφερε καν αν υπήρχε άλλη,
    Μου ήταν τελείως αδιάφορο .
    Δεν υπήρχε για μένα , ασχετα αν ουσιαστικα επρεπε να υπαρχει .
    Ήταν τόσο δυνατό αυτό που ένιωθα για Εκείνον που υποσκέλισε όλους τους φόβους .
    Τελικά δεν συνέβη για λόγους που δεν είχαν να κάνουν με μένα και σωστά ίσως .

    Ήταν μια κατάσταση που ήταν δεδομένη … θα ξεκινούσε έτσι .

    Αν τώρα ήμουν σε σχέση και ο Κύριος μου έφερνε μια –δυο σκλάβες ,
    δεν ξέρω πως θα το αντιμετώπιζα .
    Είχα την τύχη η την ατυχία δεν ξέρω , και στις δυο μακροχρόνιες Μ/ς σχέσεις που είχα ,
    οι Κύριοι μου να είναι πολύ της ‘’ ιδιοκτησίας ’’ , δεν ηθελαν αλλες σκλαβες.
    Το γνωρίζω το θέμα μόνο από την πλευρά της τιμωρίας ,
    4-5 φορές , συγκεκριμένες και τέλος .
    Τελείως διαφορετικό αυτό .
    Δεν είναι κάτι μόνιμο , οπότε δεν μπορώ να ξέρω .
    Θεωρώ από όσο με ξέρω , πως σε βάθος χρόνου μάλλον δεν θα με πείραζε παντως .

    Αυτά όμως δεν ήταν δεδομένες καταστάσεις που ξεκίνησαν έτσι , οπότε και άλλη η ψυχολογία .
     
  6. Syrah

    Syrah Contributor

    Καλησπέρα, τα παραπάνω γράφτηκαν θεωρητικά? Ή είναι ποτέ δυνατό μία ερωτευμένη γυναίκα να σκέπτεται έτσι? Μου φαίνεται απίθανο ένας άνθρωπος να μην πληγώνεται όταν μοιράζεται τον σύντροφό του... Οι s/m σχέσεις είναι μία εκδοχή των "φυσιολογικών" (συγνώμη για τον όρο, δεν ενέχει ειρωνία, απλώς δεν έρχεται στο μυαλό μου η σωστή λέξη) ερωτικών σχέσεων, και μάλιστα η πολύ τρυφερή και ρομαντική εκδοχή κατά την άποψή μου. Τι αλλάζει από μία οποιαδήποτε άλλη ερωτική σχέση? Δεν πρόκειται πάλι για έναν άνδρα και μία γυναίκα που ερωτεύονται? Το ότι ένας από τους δύο τυχαίνει να έχει υποτακτική συμπεριφορά (στο sex ή γενικότερα), δίνει το δικαίωμα στον άλλον να αποκτήσει έναν δεύτερο σύντροφο? Και αν του το δίνει το δικαίωμα, εκείνος, σαν ερωτευμένος, πως μπορεί και κάνει χρήση του δικαιώματος αυτού??
    Είτε ο σύντροφος μου είναι ερωτευμένος και θέλει μόνο εμένα και Εγώ μόνο εκείνον και έχουμε σχέση, είτε απλώς συναντιόμαστε για να κάνουμε σεξ και αν συμφωνούμε και οι δύο, προκύπτει τρίο..

    Φιλικά,

    Dame
     
  7. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Eντυπωση μου κανει το γεγονος οτι σε καποιο απο τα post σου, εγραψες οτι εχεις ερθει σε παρτυ που εκανα στο σπιτι μου παλαιοτερα. Αυτο σημαινει οτι τον "χωρο" τον γνωριζεις χρονια. Μιλας για s/m σχεσεις λανθασμενα. Οι σχεσεις ειναι D/s (Domination/submission) η M/s (Master/slave) και μεσα σε αυτες ισως εμπεριεχεται και λιγο s/m (και για καποιους καθολου).
    Αν δεν ηταν διαφορετικες απο τις vanilla σε πολλα σημεια, δεν θα συζηταγαμε εδω τωρα και δεν θα αναλωναμε τον χρονο μας γραφοντας αερολογιες.
    Διευκρινιζω λοιπον οτι μιλαμε για σχεση Κυριαρχιας και υποταγης. Aυτες λοιπον οι σχεσεις δεν βασιζονται απλα στον ερωτα. Τουλαχιστον οχι μονο σε αυτον.
    Δεν θα κανω αναλυση τωρα... ηδη αναλυσεις εχουν γινει σε πολλα απο τα παλαιοτερα post που εξηγουν τις συμπεριφορες των ατομων που απαρτιζουν αυτες τις σχεσεις.
     
  8. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Δηλαδή όποιος έχει έρθει σε πάρτυ στο σπίτι σου αυτόματα γίνεται και "χρόνιος" γνωστης του χώρου ??
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    "Xρονιος" γνωστης οχι. Καμια σχεση. Γνωστης απλα, ναι θα επρεπε να ειναι, μια που σε αυτα τα παρτυ, παρεβρισκονταν ατομα μονο με ειδικη προσκληση. Στα παρτυ μου ηταν εντονη η παρουσια του D/s.
    Απ΄οτι αντιλαμβανομαι η Dame μιλαει περισσοτερο για παιχνιδια s/m, που περιλαμβανονται στα Kinky παιχνιδια μιας vanilla σχεσης. Αυτος πιστευω οτι ειναι και ο λογος, που δεν αποδεχεται, δεν δικαιολογει και δεν συμμεριζεται, τα οσα γραφτηκαν στο συγκεκριμενο thread.
     
  10. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Δεύτερη θέση, ναι ή όχι & γιατί?


    .... και οχι μονο , αλλα και στα αλλα ....


    καλημερα Κωσταντινε , Ευα !
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Re: Απάντηση: Δεύτερη θέση, ναι ή όχι & γιατί?

    Καλημερα anasia...  
    Θεωρω οτι ο καθε ανθρωπος εχει το απολυτο δικαιωμα να ζει οπως θελει την ζωη του,
    αρκει να σεβεται και να αναγνωριζει το δικαιωμα αυτο και στους αλλους, ακομα και αν ζουν διαφορετικα απο τον ιδιο και οι συμπεριφορες τους φανταζουν παραξενες.
     
  12. anasia

    anasia Contributor

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Δεύτερη θέση, ναι ή όχι & γιατί?



    Καμία αντίρρηση Ευα μου ,
    και επίσης να μην κάνει κριτική για τις ζωές των άλλων
    ειδικά άμα δεν γνωρίζει το αντικείμενο .