Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δηλαδη Εγω που ψαχνω να υποταξω μια Domme Ειμαι τρελλος?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Marqui, στις 3 Αυγούστου 2006.

  1. focus

    focus Regular Member

    μπα...εμεις ειμαστε οι τρελλοι....εσυ εισαι στους "Αλλους"....
     
  2. G_E

    G_E Contributor

    Μετά και την απτόητη παρέμβαση της SM Art Lady και των δύο άλλων Κυριών, δεν αρχίζεις να σκέφτεσαι καλού κακού κανα ωραίο νέο όνομα; Ολα παίζουν.
     
  3. Guest05

    Guest05 Guest


    Φανταζόμουν ότι η έκφραση «για δέσιμο» Βαγγελίτσα μου θα γινόταν δεκτή χωρίς υστερισμούς σε από μια λάιφτσάιλερ Ντομα .
    Φυσικά και ήταν διφορούμενη θέλοντας σαφώς να τονίσω ότι δένουμε τους τρελούς αλλά καμιά φορά και τις ντόμες που γίνονται σκλάβες όπως ο θεματοθέτης επιθυμεί.

    Και φυσικά το προκείμενο όπως αναφέρει ο ΝτριμΜάστερ δεν στέκει παρα μόνον σε διαφημίσεις ουίσκι .
    Δεν στέκει γιατί το παιχνίδι αξίας απαξίας που υποβόσκει στο θέμα δεν είναι κατά την «άσχετη γνώμη » μου BDSM
    Το αξιακό φορτίο που κουβαλάει ο καθένας αναγνώστης του θέματος αυτού είναι άσχετο με τον αυτοπροσδιορισμό του . Οχι μόνον δεν στέκει λοιπόν αλλά πέφτει και τσακίζετε .
    Από κει και πέρα περι ορέξεως ....
     
  4. G_E

    G_E Contributor

    Φυσικά και δεν στέκει η άποψη, ότι η αξια του υποταγμένου καθορίζει και την αξια του κατακτητή.

    Η αξία του καθε ανθρώπου, κατακτητή ή μη, κτίζεται από τον ίδιο και μόνο. Υπάρχει ή δεν υπάρχει. Δεν είναι μετοχή που η αξία της καθορίζεται από την εκάστοτε αξία του υποταγμένου. Η κατάκτηση είναι αποτέλεσμα, οχι αιτία. Στην καλύτερη περίπτωση είναι έξωθεν καλή μαρτυρία και στη χειρότερη αυτοδικαίωση.

    Και για να το πάμε κι ένα βήμα ακόμα. Πως αποτιμάται αυτή η αξία? Από το βαθμό δυσκολίας (π.χ μια Domme έχει μεγαλύτερη αξία ως κατάκτηση από μια σκλάβα λόγω της δυσκολίας του εγχειρήματος?) ή από τη θέση πως μια Domme Γυναίκα (και όχι θηλυκός άνθρωπος) αξίζει αυτή καθ αυτή πιο πολύ?

    Μέχρι εκεί είναι το ένα κεφάλαιο.

    Για το άλλο κεφάλαιο.. το περί ορέξεως, μια χαρά τα έγραψε η Εύα κι εσύ. Είτε κατακτήσεις τη Domme είτε σε κατακτήσει (γιατί παίζει ισχυρά κι αυτό) θα περάσετε ζάχαρη μέχρι να σφαχτείτε (γιατί οι χαρακτήρες δεν αλλάζουν) ή να μείνετε φίλοι. Good luck.

    ΥΓ. Δε θεωρώ καθόλου τυχαίο ή παράδοξο που υπάρχουν Dommes και δεν το αποδίδω στην μη έλευση "Εκείνου" ούτε σε διαταραχή του ενστίκτου αλλά στην ποικιλία της ανθρώπινης συμπεριφοράς , παρά τα όσα ισχυρίζονται ή υπονοούν πολλοί φίλοι.
     
    Last edited: 4 Αυγούστου 2006
  5. Marqui,

    προχωρα και μη ξεχνας οτι αν βρεις τα καταλληλα κουμπια μπορεις να κανεις σχεδον οποιαδηποτε ντομ σκυλακι του καναπε,οσο πιο "αγρια" ειναι τοσο πιο πολυ εχει καταπιεσει και απωθησει μεσα της τον μαζοχισμο της και την ταση της να υποταχθει,προσοχη ομως,δεν λεω οτι ειναι απλο,

    τρελος δεν εισαι,"τρελος" ομως εισαι,το απαραιτητο συστατικο για να πηγαινεις κοντρα στο "κατεστημενο".
     
  6. G_E

    G_E Contributor

    Αυτό λέγεται φλέρτ δι' εμμέσου προκλήσεως?  
     
    Last edited: 3 Αυγούστου 2006
  7. Princess_of_Pain

    Princess_of_Pain Regular Member

    Δάσκαλε που δίδασκες............τελικά ανορθωγραφος_πιητης πρέπει να είναι και δικιά σου φαντασίωση αυτή.....προχώρα αγαπητέ και μην ξεχνάς...........η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία         όπως και πρώτα βγαίνει η ψυχή και μετά το χούϊ    
     
  8. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    Πόσο πιο απλά θα ήταν τα πράγματα αν διαβάζαμε προσεκτικότερα αυτό που προτιθέμεθα να σχολιάσουμε πριν το σχολιάσουμε....

    Στο προκείμενο, οχι Marqui, η γνώμη μου είναι πως δεν είσαι τρελός να θέλεις να υποτάξεις μια Domme, de goustibus..., θα συμφωνήσω όμως με κάποιους άλλους πως είσαι για δέσιμο να ορίζεις την αξία του κατακτητή μέσω της αξίας του κατακτωμένου. (που είσαι potty με τα άτια σου...)
     
    Last edited: 4 Αυγούστου 2006
  9. Ασχετο,

    δεν εισαι σε θεση να ξερεις τις φαντασιωσεις μου,ουτε και τις εμπειριες μου,οποτε οτι και να λες απλα πεφτει στο κενο.
     
  10. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Καθόλου. Καλές είναι όντε μπούνε σε τάξη.

    Αγαπητέ μου, αν δεν έχαιρες της ακριβής μου εκτίμησης και δεν τα είχαμε επί μακρόν συζητήσει, θα σε χαρακτήριζα φυγόπονο για τον άνωθεν αφορισμό.
     
  11. Δι αμμεσου αγαπητε!  
     
  12. MasterJp

    MasterJp Advisor Staff Member In Loving Memory

    τα έχουμε συζητήσει όμως και βδελυσόμεθα αμφότεροι την επανάλληψην αγαπητέ  
    (αν και μόλις ανέφερα κάπου πως καταπολεμόντας κανείς την αδελφή της προσεγγίζει την μητέρα της)