Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δηλαδη Εγω που ψαχνω να υποταξω μια Domme Ειμαι τρελλος?

Συζήτηση στο φόρουμ 'Γυναικεία Κυριαρχία' που ξεκίνησε από το μέλος Marqui, στις 3 Αυγούστου 2006.

  1. gaby

    gaby Guest

    Κι εγώ ευχαριστώ για την άποψη αυτή  

    Δε νομίζω ότι η αποδοχή της υποταγής από πλευράς femsub οδηγεί τον Κυρίαρχο στη βαρεμάρα, ακόμα στην αρχή με αυτή την μόλις υποταγμένη femsub βρίσκεται ο Κυρίαρχος που ήδη γνωρίζει τις ηδονές του D/s ή M/s.

    Πάντως θα την έχω στο νου μου τη βαρεμάρα ... για καλό και για κακό  

    Αυτό που σίγουρα μπορώ να συνεισφέρω στη συζήτηση από την σκοπιά μου είναι ότι ο ανταγωνισμός από πλευράς femsub ως αντίδοτο δικής της πρωτοβουλίας στην πιθανή κατά τη γνώμη της βαρεμάρα του Κυρίαρχου είναι πέρα ως πέρα no no. Ένας σίγουρος τρόπος να βρεθεί σε πειθαρχία, τιμωρία όχι παιχνίδι ή και με release ακόμα πρωτού την βαρεθεί ο Κύριός της ...
     
  2. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    tender lilly Μακρια απο Εμενα καθε τιμωρια σε sub/slave που θα μου χαριζε την ηδονη να υποτασω καθε λεπτο ενα καινουργιο ανταγωνιστικο κομματι της...lolol...μαλλον θα την εκανα πλατεια...τουλαχιστον
     
  3. gaby

    gaby Guest

    Αν το εννοείς πραγματικά θα την τρέλαινες την κοπέλλα Marqui  

    Υπάρχουν ηδονές και μετά την καθυπόταξη της γυναίκας. Μιά ματιά στην checklist of submission θα σε πείσει.

    Τελικά τί μας λες; ότι πρώτα υποτάσσεις μία γυναίκα που μάλιστα δεν ήθελε επειδή ήταν Domme η κοπέλλα και μετά, αφού την κάνεις κάθε τόσο "μαύρη στο ξύλο" γιατί μιάς που δεν ήθελε αντιδρούσε κιόλας, βεβαίως, βεβαίως, την παρατάς πάνω που είπε "έστω ας είναι κι έτσι", γιατί την βαρέθηκες;

    Σαν μονά ζυγά δικά σου δεν δείχνει αυτό;  

    Υ.Γ. Αν έχεις νέα από τον potty65 παρακαλώ να μας πεις τί κάνει. Ήταν καλός νέος ας μην πολυσκάμπαζε από BDSM και τον συμπαθούσαμε. Είχε συνεισφέρει στη διαμόρφωση των όρων ατίθασο άτι / άβουλη γίδα.
     
  4. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    απλα παραλογιζεσαι και δεν καταλαβαινεις τι γραφω..ή Εγω δενεκφραζομαι σωστα...Πως αραγε ο οποιοσδηποτε μπορει να υποταξει καποιον που δεν το θελει?????????και ποτε ειπα οτι κυριολεκτικα ή μεταφορικα την "κανω μαυρη στο ξυλο και μετα την παρατω"?
    Ε/ενας απο τους Δ/δυο Μ/μας εχει φτωχη γνωση της Ελληνικης
     
  5. adelina

    adelina Regular Member

    μαλλον οχι, απλα φανερα εκτος στατους.
     
  6. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    και σιγουρα εκτος του "κυκλου με τη κιμωλια"
     
  7. G_E

    G_E Contributor

    Πολυ βαριά δήλωση. Δε βλέπω την ηλικία σου. Αν είναι μικρή μη λαμβάνεις υπόψη σου το σχόλιό μου. Κι εγώ μικρός τέτοια ηρωικά έλεγα.

    Αν είναι μεγάλη τότε … θυμησου το ποίημα....

    Τείχη
    Χωρίς περίσκεψιν, χωρίς λύπην, χωρίς αιδώ
    μεγάλα κ' υψηλά τριγύρω μου έκτισαν τείχη.

    Και κάθομαι και απελπίζομαι τώρα εδώ.
    Αλλο δεν σκέπτομαι: τον νουν μου τρώγει αυτή η τύχη·

    διότι πράγματα πολλά έξω να κάμω είχον.
    Α όταν έκτιζαν τα τείχη πώς να μην προσέξω.

    Αλλά δεν άκουσα ποτέ κρότον κτιστών ή ήχον.
    Ανεπαισθήτως μ' έκλεισαν από τον κόσμον έξω.
     
    Last edited: 10 Αυγούστου 2006
  8. G_E

    G_E Contributor

    Σε σχεση με το θεμα..

    O καθένας έχει τα βίτσια του.

    Άλλος θέλει να υποτάξει dommes (εγώ αντιθέτως υποθέτω πιστεύω πως οι γύφτισσες-αγρίμια θα έχουν πιο μεγάλο ενδιαφέρον για υποταγή και εκπαίδευση), ένας άλλος Κύπριος, Πυγμαλίων Τάδε, ερωτεύτηκε ένα άγαλμα-τέλεια γυναίκα, ο καθηγητής Higgins ήταν κολλημένος με την ορθοφωνία και το δελτίο καιρού στην Ισπανία .....
    Ay not I, O not Ow, Pounding pounding in our brain.
    Ay not I, O not Ow, Don't say "Rine," say "Rain"...
    Eliza The rain in Spain stays mainly in the plain!
    ......

    O καθένας έχει τα βίτσια του. Ας τα κάνουμε αλλά ας μην τα θεωρητικοποιούμε κιόλας.
     
    Last edited: 10 Αυγούστου 2006
  9. Marqui

    Marqui sitting on a park bench

    Ειλικρινα Σε ευχαριστω για το post Σου...η ηλικια Μου φαινεται απο το προφιλ Μου..να σου θυμισω ομως και Εγω οτι Καποιος Αλλος...σε ηλικια κοντα στο τερμα της ζωης του εστειλε ενα τηλεγραφημα που εγραφε "Ευρον πρασινη πετρα ωραιοτατη"
    Ξανα Σε ευχαριστω για ενα post που οσο και αν διαφωνει μαζι Μου τουλαχιστον μιλαει στην ιδια γλωσσα με Μενα
     
  10. G_E

    G_E Contributor

    Κι εγώ σ' ευχαριστώ για το post γιατί μ' έκανε να αναρωτηθώ αν ο κυνισμός δεν είναι παρά το alter ego του ιδεαλισμού. Δυστυχώς ο μόνος αρμόδιος να απαντήσει είναι ο Dolmance ο οποίος, υποθέτω, δεν μας διαβάζει
     
    Last edited: 10 Αυγούστου 2006
  11. gaby

    gaby Guest

    Οι μόνες αρμόδιες τελικά για να μιλήσουν σ αυτό το νήμα ήταν ίσως οι Dommes και νομίζω ότι θα γίνει πολυ καλή συζήτηση όταν ο Marqui θα έχει πλέον υποτάξει περισσότερες της μίας Κυρίαρχες και θα έχει ολοκληρωμένη άποψη επί του θέματος.
     
    Last edited by a moderator: 10 Αυγούστου 2006
  12. lara

    lara Αυτοδεσποζόμενη Contributor

    Συζητώντας με Τον Κύριο μου αναφορικά με το νήμα αυτό, Τον ρώτησα ποια είναι η πρόκληση για Τον Ίδιο.
    Μου Είπε πως η πρόκληση δεν είναι να υποτάξεις, η πρόκληση ξεκινά μετά την υποταγή. Τι θα μπορέσεις να φτιάξεις και πως να αξιοποιήσεις καλύτερα το υλικό που έχεις στα χέρια σου.
    Επίσης Είπε πως μια Πραγματική Αφέντρα μπορεί να συμπεριφερθεί σαν υποτακτική αλλά τι να κάνεις μια υπακοή που δεν έχεις τις ρίζες της στις πραγματικές ανάγκες εκείνης που την προσφέρει και μέσα από αυτό ολοκληρώνεται και γίνεται ευτυχισμένη, αν απλά το κάνει από αγάπη?