Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δηλωνω γυναικα

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος Nesaea, στις 17 Ιουνίου 2010.

  1. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Δηλωνω γυναικα

    Καλα καταλαβε η Θαλεια...Αλλα ειναι και κατι αλλο. Ειμαι περιεργη να δω εαν ειμαι η μονη που βιωνει αυτη την αμφισβητηση. Τελευταια εχει "βρωμισει" το φορουμ απο "υποτακτικες" που βρηκαν τον Κυριο τους και βιωσαν την υποταγη. Και τις πιστευω οτι οντως αυτο που βιωσαν ηταν εκεινη τη στιγμη γι'αυτες η Υποταγη. Το ενιωσα κι εγω για λιγες ωρες με καποιον. Ομως συνειδητοποιω πως η εποχη που μπορουσα να βιωσω εστω και για λιγο αυτην την εγκεφαλικη κατασταση, εχουν φυγει ανεπιστρεπτι. Ειναι λες και ενα συννεφακι διαλυθηκε και οσο και να καπνισω δεν επιστρεφει το ρημαδι, ουτε καν σαν φαντασιωση. Και με κανει και απορω.Εαν αυτο εχει συμβει μονο σε μενα, παω πασο. Εαν εξαρταται απο τον ανθρωπο που εχω απο πανω μου η απεναντι μου...επισης παω πασο. Εαν ομως, αφορα στην ανικανοτητα μου να βυθιστω και να πιστεψω η να πειστω, τοτε παμε παλι απο την αρχη...
     
  2. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Δηλωνω γυναικα

    Καρδια μου εγω γυναικα νιωθω ολημερις. Δεν ειναι κατι που το φερνει πεσκεσι καποιος αντρας, ουτε που το αναιρει φευγοντας. Δεν νομιζω πως ειναι εκει το θεμα για μενα.
     
  3. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Δηλωνω γυναικα

    Δεν ξερω αν βοηθησαν τα αλλα σχολια να καταλαβεις..αλλα εν τελει το θεμα εχει να κανει κυριως με την αφεντομουτσουναρα μου...την τελειως εγωκεντρικη  
     
  4. Απάντηση: Δηλωνω γυναικα

    Δεν είπα εγώ πουθενά ότι σε κάνει κάποιος άλλος γυναίκα, ενώ δεν είσαι.
    Τι να πώ, μερικές από μας γεννιούνται γυναίκες, άλλες (όπως εγώ) κοριτσάκια (που θέλουν να γίνουν γυναίκες/μούσες).

    Πού είναι το θέμα?

    Τότε lais μου, θα ξέρεις πολύ καλά πως το άγγιγμά σου π.χ. είναι γυναικείο._
    Δεν είναι μητρικό ή ερωτικό ή φιλικό ή οτιδήποτε άλλο.

    (ξανά) Πού είναι το θέμα? χε χε χε
     




    Επίσης, σε ενδιαφέρει να μπορείς να υποτάσσεσαι κάθε μέρα?? Ή εύκολα?
    Δεν νομίζω ότι μπορεί να γίνει συνειδητά και μεθοδευμένα αυτό...
    Ή τουλάχιστον εμένα δεν με απασχόλησε ποτέ κάτι τέτοιο... εκτός αν μιλάμε για παιχνιδάκια.
     
  5. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Δηλωνω γυναικα

    Το μητρικο, το ερωτικο και το φιλικο νομιζω πως ειναι το γυναικειο. Αν βγαλουμε αυτες τις τρεις εκφρασεις απο την γυναικα τοτε τι μενει;
    Η υποταγη; Εχω ακουσει Κυριαρχους να μου λενε ουκ ολιγες φορες πως ολες οι γυναικες ειναι υποτακτικες...Το θεμα ειναι να βρεις αυτον που θα στο βγαλει...Και απορω..ετσι ειναι;

    Μ'ενδιαφερει κυριως να καταλαβω εαν η φυση μου ειναι κατι το οποιο μεταβαλλεται και αλλαζει η εξελισεται αναλογα με τις συνθηκες.
     
  6. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    Σκέφτομαι να βάλω τα κλάματα, λέτε έτσι να κερδίσω την προσοχή του φόρουμ; Θα με κοιτάξει κανένας ή τσάμπα θα δώσω one woman show;

     
     
  7. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Re: Δηλωνω γυναικα

    Εξαρταται καρδια μου..κλαις φαλτσα η μελωδικα; Οχι τιποτα αλλο, αλλα μας τελειωσανε και οι ντοματες απο τις αλλες αριες που ακουσαμε τις τελευταιες μερες.  
     
  8. Απάντηση: Δηλωνω γυναικα

    ...το γυναικείο. 

    Μα καλά, είναι δυνατόν να συμβαίνει κάτι διαφορετικό? 
     
  9. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Δηλωνω γυναικα

    Αμα γουσταρω να ριχνω μπουφλες...και δεν πολυγουσταρω να κλαψουριζω, να το γυρισω σε Μιστρες...
     
  10. thaleia

    thaleia Contributor

    Απάντηση: Δηλωνω γυναικα


    ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ
     
  11. Valkiria

    Valkiria Regular Member

    Απάντηση: Δηλωνω γυναικα

    Το ότι δεν βρήκες αυτό που ψάχνεις μέχρι τώρα, δεν σημαίνει τίποτα. Ο χρόνος, εφόσον δεν τον σπαταλάς, κυλάει προς όφελός σου.
     
  12. Nesaea

    Nesaea Guest

    Απάντηση: Δηλωνω γυναικα

    Απορια ηλιθιας (που λεει και ο Durcet!)..
    Η υποταγη ειναι κατι που στο βγαζει αυτος που εχεις απεναντι σου, εξαρταται δηλαδη απο τον αλλον, την χημεια σας κτλ, και οπως υποννοειται απο πολλα ποστ ειναι κατι που δεν βρισκει κανεις ευκολα...σωστα;
    Ισχυει και το αντιστροφο; Δηλαδη κυριαρχια βγαινει αναλογα με ποιον εχεις απεναντι σου; Εξαρταται απο την χημεια, το επιπεδο της υποτακτικης κτλ κτλ; Ειναι το ιδιο δυσκολο να βρεις καποιον με τον οποιο να νιωσεις ο απολυτος Κυριαρχος;
    Για πετε ρε παιδια...Ενας Κ τις υποτασσει ολες;;;;;