Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zinnia, στις 15 Μαϊου 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. thelma

    thelma Regular Member

    Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    Ολοι οσοι απο τους επισκεπτες της εκθεσης ρωτουσαν "που θα σας βρουμε?", τι απαντηση επαιρναν?
    Γνωριζει κανεις να μας πει?

    Αν δινοταν η διευθυνση του site, δεν δημιουργειται αυτοματα η συνδεση στο μυαλο του καθενος, μεταξυ της εμπορικης εκθεσης και του site?
    Φυσικα και μπορει ο καθενας να βρει την διευθυνση στο google, αλλα αυτο δεν συνδεει το site (δλδ ολους μας) με την εμπορικη εκθεση erotica.
    Τελικα χρησιμοποιηθηκε η οχι το site για την προωθηση των σκοπων της "ομαδας erotica" ?
     
  2. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    με τον ιδιο τροπο που χρησιμοποιειται καθε φορα που υπαρχει νεο θεμα στο parties and meetings. και επειδη υπαρχουν διαφορα θρεντς εκει για εβεντς στο underworld σε λιγο (με το σκεπτικο σας) θα ταυτιστει το site με το ebm industrial  

    underworld  
     
  3. MasteR_PieR

    MasteR_PieR Regular Member

    Απάντηση: Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    +1  

    Γιατί να πιστεύουμε πώς είμαστε παράνομοι και να προκαλούμε και ενισχύουμε τον νόμο "φωνάζωντας" "Πιάστε μας είμαστε άρρωστοι!" Γιατί σώνει και καλά αυτό που κάνουμε πρέπει να είναι κατακριτέο; Όταν μέσα από τον χώρο μας ακούγονται αυτά τότε πώς θέλουμε να μας βλέπουν οι άλλοι που δεν γνωρίζουν;

    Και αλήθεια αφού πιστεύετε ότι βρίσκεστε ανάμεσα σε λεπρούς, γιατί άραγε γυρνάτε γύρω τους;
    Μήπως γιατί σας βολεύει;
    Μήπως γιατί σας αρέσει κατά βάθος, αλλά φοβάστε;
    Μήπως γιατί θέλετε να δημιουργήσετε εντυπώσεις;
    Μήπως λέω...θέλετε να δημιουργήσετε πρόβλημα σε όσους δεν συμφωνούν με τις δικές σας επιθυμίες;

    Αλλιώς γιατί δεν κάνετε μια κοινότητα με τα δικά σας πρότυπα και παραμένετε διακινδυνεύοντας να κατηγορηθείτε ως: ανώμαλοι, κτήνη, παιδεραστές, λεπροί ή ό,τι άλλο;

    Γιατί τόση υποκρισία; Γιατί άραγε δεν αφήνετε αυτούς που θέλουν να θαυμάσουν ή να λατρέψουν ή να υποταχτούν στα πόδια να το κάνουν; Γιατί δεν αφήνετε κάποιον να ποδοπατηθεί αφού του αρέσει; Και όσα άλλα γιατί θα μπορούσα να πω...
    Ποιοί είμαστε εμείς που θα κρίνουμε κάποιον που θέλει να δημοσιοποιήσει/εκθέσει τον εαυτό του;

    Δεν είναι έτσι αγαπητοί φίλοι. Είναι εύκολο να καθόμαστε πίσω από ένα γυαλί και να λέμε τα διάφορα. Να ξορκίζουμε, να κακολογούμε, να αναθεματίζουμε. Δύσκολο είναι να καταλάβουμε και να ξέρουμε τι θέλουμε. Για να βρούμε επιτέλους ο καθένας από εμάς αυτό που μας αντιπροσωπεύει. Έτσι δεν θα χρειαστεί να κινδυνέψει κανείς.

    Έχουν μπει αρκετά νήματα που μιλάνε για την ειλικρίνεια. Ακόμα κι αυτήν την διακωμωδήσαμε. Ζητάμε να ανοίξουμε τα εσώψυχα μας, να γίνουμε ειλικρινείς, να αισθανόμαστε άνετα, να κοιταχτούμε κατάματα και όταν γίνεται κάτι τέτοιο και τολμήσει κανείς να πιστέψει ότι βρίσκεται με ομοίους του, καταδικάζουμε και πετροβολούμε αυτόν που τόλμησε...

    Ζητώ συγγνώμη αν θίγω πρόσωπα ή καταστάσεις, αλλά κάποτε θα πρέπει να σταματήσουμε να θέλουμε "νησιά για λεπρούς". Υπάρχει χώρος για όλους μας. Δεν υπάρχει λόγος να μπαίνουμε σε "σπίτια" που δεν συμφωνούμε μαζί τους και να θέλουμε σώνει και καλά να τους αλλάξουμε μυαλά.
     
  4. skia

    skia Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    Ποιός μίλησε για λέπρα? ποιός είπε ότι είμαστε άρρωστοι?
    Έχετε υπόψη σας όμως τους νόμους περί κακοποίησης? περί προσβολής δημοσίας αιδούς?
    Εντυπώσεις δημιουργούν άτομα που έχουν λόγους να θέλουν να κερδίσουν εντυπώσεις.....[Αυτό είναι άλλο θέμα και όχι της παρούσης]
    Υποκρισία, προσωπικά, μπορώ να δω σε ορισμένα άτομα που είναι πρεσβευτές και καλά του bdsm αλλά έχουν άλλα κίνητρα.
    Κι εγώ θέλω να είμαι στα πόδια Του. Αυτό τι σημαίνει ? πάμε σε κρατικές σκηνές και το κάνουμε θεατρικό έργο?
    Δεν κρίνουμε. Ζητήσαμε να μάθουμε ποιός μας εγγυάται την προφύλαξη των προσωπικών μας δεδομένων.
    Δε με νοιάζει ο καθένας τι κάνει στο κρεβάτι του, δε με αφορά, μου είναι παντελώς αδιάφορο. Με νοιάζει μόνο το δικό μου. Αλλά, με κάνει έξαλλη το να γίνονται κινήσεις που μπορεί να είναι αφορμή για τις διωκτικές αρχές και να μας πάρει η μπάλλα όλους.
    Ο καθένας με την τρέλα του? ωραία. Να σέβεται.....
    Ο καθέμας μπορεί να ονειρεύεται ότι ζει στην Ολλανδία και να το λέει με κάθε ευκαιρία αλλά κάποια στιγμή υπάρχουν και όρια.
    Θέλετε συμμετοχή στο φόρουμ? και πάλι ωραία. Σκέφτηκε ποτέ κανένας ότι μπορεί να μπαίνουν και παιδάκια άσχετα εδώ μέσα? ότι μπορεί να παίρνουν λάθος πληροφορίες για το τι είναι bdsm? ποιός αντέχει να το σκεφτεί αυτό? εγώ προσωπικά όχι. Ήμουν τυχερή και είχα καλό δάσκαλο. Άλλοι?
    η σκέψη δεν δημιουργεί τύψεις?
    Αλήθεια, πόσοι από Ε/εμάς εδώ μέσα ξέρουμε τι θα πει bdsm?
    Επιτέλους, ας σοβαρευτούμε. Επιτέλους.
     
  5. Constan

    Constan Regular Member

    λιγη προσοχη Κυριοι/Κυριες μην μετατρεπουμε τον χωρο σε εμπολεμη ζωνη

    Εχω ξαναπει καθενας θα ηταν καλυτερα να λυνει τα οποια προσωπικα του ζητηματα με αλλο τροπο οχι δημοσια,μην μας καταλαβουν και οι απεξω
     
  6. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    προφυλαξη για ποιο πραγμα ? πες το ανοιχτα !! ησουν σε κανενα live show και σε περνανε οι καμερες ?
     
  7. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Μα απορώ υπάρχει κανείς μήπως που πιστεύει ότι είναι γνήσιος εκφραστής μίας τάσης και θεωρώντας τον εαυτό του ως τέτοιον να καπιλεύεται τον όρο? Σίγουρα όμως υπάρχουν περισσότερο σχετικά άτομα ή μέλη και λιγότερο με την όποια τάση.
     
  8. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member


    Παρακαλώ πολύ να ληφθεί σοβαρά η πρόταση της Emma.

    Μου κάνει δέ φοβερή εντύπωση ότι κανείς -ακόμα- δέν τη σχολίασε, ειδικά αυτοί οι οποίοι ανησυχούν.

    Μπράβο Emma για τη σοβαροτητα με την οποία αντιμετώπισες το θέμα.

    Υ.Γ. Οχι με υστερία -σαν τισ ελληνικές τηλεοπτικές ειδήσεις- αλλά με καθαρό μυαλό θα βρεθεί ίσως μία συμβιβαστική λύση, διότι αυτό όλοι πλέον χρειάζονται .
     
  9. skia

    skia Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    όχι Κωνσταντίνε, δεν ήμουν σε κανένα live show και δε με έπαιρνε καμία κάμερα. με ενοχλεί όμως η δημόσια επίδειξη του φόρουμ ως κοινότητα και δεν νομίζω να είμαι η μόνη.
    σου λύθηκε η απορία?
     
  10. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    Ωχ! Τότε μην δείτε την αυριανή Ελληνοφρένεια.
     
  11. skia

    skia Contributor

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    lol Χάινριχ
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Re: Απάντηση: Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    Η Αστάρτη Κορνήλιε είναι η γυναίκα μου. Η γυναίκα μου στην πραγματική ζωή. Βγάλε λοιπόν το «κατάντησες » πριν θυμώσω.
    Δεν θυμώνω γιατί θεωρώ πως δεν το γνώριζες. Κάνε μου την χάρη σε παρακαλώ λοιπόν τώρα που το ξέρεις.

    Ψιλοανησυχώ μιας και φοβάμαι πως η αναφορά στην ερώτικα και στο σ/μ κομμάτι της είναι λιγάκι ας πούμε χαλαρό, και δεν θέλω να υπάρξουν παρεξηγήσεις.
     
    Last edited by a moderator: 18 Μαϊου 2008
Thread Status:
Not open for further replies.