Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zinnia, στις 15 Μαϊου 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. Mikra_Psemata

    Mikra_Psemata Contributor

    Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    Εγω δεν θα πω τιποτα.. με μάλωσαν..  
     
  2. chemical23

    chemical23 Regular Member

    Eri ακριβώς! Ρίγος από συγκίνηση...  
     
  3. Emma

    Emma Contributor

    Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

     

    Επί του θέματος, προσωπικά δεν επιθυμώ/πράττω κάτι τέτοιο. Όσον αφορά τους άλλους, δεν ξέρω και δεν θέλω να υποθέσω (πολύ πιθανόν άλλωστε να είναι διαφορετικοί οι λόγοι για τον καθένα, οπότε δεν θα ήταν πρέπον να γενικοποιούμε). Σέβομαι όμως τις επιλογές τους, χωρίς απαραίτητα να τις δέχομαι ή να τις επικροτώ ή να μου αρέσουν, όπως υποθέτω (ή έστω θα ήθελα να) κάνουν και οι εκείνοι για τις δικές μου.
     
  4. hermis

    hermis Regular Member

    Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

     

    +1
     
  5. underherfeet

    underherfeet πέρα βρέχει Contributor

    Θα συνταχθω με L_strike ,chemical23,(ουδεμια εκπληξις:xyxwave ,female και οσους εν γενει δεν αρεσκονται να εκθετουν σε δημοσια θεα τις ερωτικες τους περιπτυξεις η/και προτιμησεις,ακομα και αν αυτο γινεται ενωπιον "μυημενου" κοινου.
    Δεν μπορω να απαντησω ως εκ τουτου στο ερωτημα σου,Zinnia,απλα βρισκω την ευκαιρια να σημειωσω οτι δεν αισθανομαι καθολου συντηρητικος ουτε εχω ενοχες για την επιλογη μου αυτη,για την οποια δεν εχουν παιξει κανενα απολυτως ρολο οι διδαχες των γονιων μου...


    υ.γ. dominastella, αν θελετε να εχει επιτυχια το παρτυ σας ψαχτε τον megaspodolagnos .Καντε του εκκληση να φανερωθει,πεστε στα ποδια του αν χρειαστει.Δεν θα το μετανοιωσετε!...
     
  6. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

     
     
  7. thaleia

    thaleia Contributor

    O Διογένης o κυνικος συχνά αυνανιζόταν δημοσίως μπροστά στο πλήθος που μαζευόταν γύρω από το πιθάρι του. Όταν κάποτε ένας παριστάμενος τον ερώτησε εάν δεν ντρέπεται, αυτός του απάντησε «μακάρι να μπορούσα να ανακουφίσω και την πείνα μου, τρίβοντας την κοιλιά μου»
     
  8. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Ένας πολύ καλός τρόπος για να πει με αλληγορικό τρόπο το εξής: Δεν ντρεπόμαστε για αυτό που είμαστε. Δεν ντρεπόμαστε να το δείχνουμε. Ντρεπόμαστε τόσο όσο ένα ζυεγλαρι φιλιέται στο δρόμο, μπροστά στους περαστικούς. Λέμε, με το παραδειγμά μας, δεν είμαστε εξωγήινοι, μπορείς να το κάνεις και εσύ, αν θέλεις. Δείχνουμε το τρόπο ζωής μας, με όση ευγένεια, χιούμορ (π.χ. όταν ρωτά μια Κυρία μια γυναίκα που απλά βλέπει αν μπορεί να μας δανείσει το πόδι της για να το γλέιψει ο σκλάβος της, αυτό είναι χιούμορ) και ρεαλισμό μπορούμε.

    Αν δεν σε πείσανε και αυτά, το συζητάμε περισσότερο.
     
  9. Kits

    Kits Contributor

    Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    Για μενα ειναι απλο ... αυτος ειμαι και αυτο κανω .

    Δεν κρυβομαι και δεν ντρεπομαι γι αυτο που ειμαι ... αν δεν σας αρεσει αυτο που κανω τοτε δεν εχω εγω το προβλημα .


    Φυσικα και δεν θα βγω στο Συνταγμα να μαστιγωνω σκλαβες αλλα σε ενα ''πριβε'' χωρο, οπως ενας BDSM χωρος σε μια εκθεση με ιδια θεματολογια ή ενα παρτυ ή ενα κλαμπ παλι με την ιδια θεματολογια δεν βρισκω το λογο να μην εκφραστω οπως αισθανομαι...
     
  10. sapfw

    sapfw λιβελούλα Contributor

    Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    μερικοί -λανθασμένα- κάνουν το συνειρμό: "επειδή δε βγαίνει δημόσια να μαστιγώσει ή να μαστιγωθεί ντρέπεται γι' αυτά που του αρέσουν"... τα πράγματα είναι πιο απλά... δε γουστάρω (ευχαριστώ cornilie) να το κάνω... αυτό δε σημαίνει πως ενοχλούμαι από αυτούς που το γουστάρουν

    όμως,
    υπάρχει μια λεπτή διαχωριστική γραμμή -κι εδώ θα ήθελα να επιστήσω την προσοχή σας- ανάμεσα στη μη αιδώ και στην επίδειξη... το πρώτο είναι αυθεντικό... το δεύτερο γελοίο
     
  11. john_slave96

    john_slave96 Contributor

    Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    Παράκληση να προσέχεις να μην προσβάλεις άτομα εδώ μέσα. Άρα το γελοίο το θεωρώ προσβλητικό. Πολύ περισσότερο που είπαμε ότι δεν το κάναμε για επίδειξη. Δεν καταλαβαίνω γιατί δεν γίνονται κατανοητά τα απλά ελληνικά μας. Αν είμαστε επιδειξιομανείς θα το είχαμε κάνει αλλού. Δεν είμαστε όμως. Σε εκτιμώ (και ελπίζω αυτό να είναι αμοιβαίο) αλλά ξεχνώ το "γελοίο" γιατί δεν ταιριάζει και με τον χαρακτήρα σου.

    Όπως ανέφερα και πιο πάνω το κάναμε για κάποιους λόγους που τους είχαμε προσδιορίσει. Για αυτό υπήρχαν αυστηροί κανόνες συμεπριφοράς, ανάμεσα στους οποίους και ο γυμνισμός. Μετά από όλα αυτά αν υπάρχει ακόμα παρεξήγηση, τι άλλο να πω...
     
  12. Mistress_Vanda

    Mistress_Vanda Regular Member

    Re: Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    1) Εχω πάρα πολλούς φίλους με τους οποίους πηγαίνω ή βρίσκομαι στα BDSM clubs. Πολλοί απο αυτούς δέν παίζουν δημόσια. Ερχονται όμως για να βρεθούν με φίλους, να συζητήσουν όπως συζητάτε όλοι εδώ, και άλλοι φυσικά για να δουν!

    2) Εξαρτάται για το τί είδους επίδειξης μιλάς. Η ‘επίδειξη’ είναι ένα απο τα πιό μεγάλα φετίχ. Το να Με βλέπει κάποιος να φοράω τους υπέροχους PVC Μου κορσέδες και τις απίστευτες stiletto μπότες Μου για Μένα είναι το μεγαλύτερο αφροδησιακό. Εχω έναν πολύ αγαπημένο φίλο Σκωτσέζο Dom με πολύ μεγάλη πείρα ο οποίος μόνο με τη σκέψη ότι παίζει σε ένα δημόσιο dungeon (δηλαδή σε ένα club) τρελαίνεται, ανάβει ολόκληρος.

    Τί ακριβώς είναι η επίδειξη λοιπόν και πότε αυτή γίνεται κακή ή απειλητική στο SM?
     
Thread Status:
Not open for further replies.