Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος zinnia, στις 15 Μαϊου 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. zinnia

    zinnia Contributor

    Και αφού εκτονωθήκαμε και σήμερα ..........

    Μιά παρατήρηση απλά για σκέψη.

    Παρατηρώ πως παντού (και δικαίως) μιλάτε για "παρασταση", "παρασκήνια" "show", κι έτσι είναι..

    Καλό λοιπόν θα είναι να διαχωρίσετε μέσα σας τους λόγους που το κάνετε και να μην μπλεκετε ιδεολογίες, ρομαντισμούς, μετάδοση της γνώσης κλπ.

    Η άποψη μου είναι πως το κάνατε, και καλά κάνατε για την καύλα σας όπως θα παίζατε στο θέατρο, οποιοδήποτε ρόλο.

    Το θέατρο εξάλλου από μόνο του εχει "παιδευτικό χαρακτήρα" και ποτέ δεν έβλαψε κανέναν. Ισα ισα που λειτουργεί και θεραπευτικά.
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν κλέβουμε εκκλησίες Σείριε.
     
  3. MastersHammer

    MastersHammer Regular Member

    The Hellacopters - Hopless Case Of A Kid In Denial

    [nomedia=""]YouTube - Broadcast Yourself.[/nomedia]

    I'm in heavy I'm in deep
    I look cool but inside I weep
    I'm older but sure ain't as wise
    As I pretend to it's mostly all lies
    I'm a liar I'm a cheat
    Sore loser can't stand defeat
    I say I'm right but I know I'm wrong
    Just want my music when you're playing your songs

    I know it doesn't show
    But it's time I let you know
    Hopeless case of a kid in denial

    Got my tongue firmly in cheek
    Make up my mind just after I speak
    I should do it but I don't
    I say I will but you just know I won't
    You like the "fabs" I dig "the Who"
    You eat tikka I eat vindaloo
    I only drink when I wanna forget
    I won't admit it but I do regret

    I know it doesn't show
    But it's time I let you know
    Hopeless case of a kid in denial

    I'm in deep I'm in real heavy
    Can't kick it even though I try
    I feel sick but I don't want you to heal me
    I'm a hopeless case of a kid in denial

    Yeah I'm a liar and I'm a cheat
    Real sore loser can't stand defeat
    There ain't a thing that'll pass my rejection
    Getting real close to denial perfection

    I know it doesn't show
    But it's time I let you know
    Hopeless case of a kid in denial

    Αφιερωμένο εξαιρετικά
     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  4. Dolmance

    Dolmance Contributor In Loving Memory

    Απάντηση: Δημοσιοποίηση και Εκθεση του Ιδιωτικού μας βίου

    Ω Έλληνες, ω θείαι
    ψυχαί, 'που εις τους μεγάλους
    κινδύνους φανερώνετε
    ακάμαντον ενέργειαν
    και υψηλήν φύσιν!

    Ανδρέας Κάλβος, "Τα Ηφαίστεια".
     
  5. Guest05

    Guest05 Guest

    Μια είδηση της τελευταίας στιγμής. «Οι κυρίες Λαμπίρη, Στεφανίδου, Καραβάτου καθώς και οι κύριοι Μικρούτσικος και μίστερ εθνικά μπούτια έδωσαν εντολή στον δικηγόρο Αλέξη Κούγια να διερευνήσει κατά πόσο οι συζητήσεις που έγιναν παραπάνω, θίγουν το κόνσεπτ των εκπομπών τους και αν μπορούν να διεκδικήσουν αποζημίωση.»
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Λ. Στράϊκ, να σημειωθεί πως αυτού του είδους οι παρεμβάσεις δεν δείχνουν ώριμη αντιμετώπιση αλλά πανικό . Μια βδομάδα το θέμα είναι στα τσάρτς και ξαφνικά μας έπιασε ο πόνος μην στάξει η ουρά του ποντικού;
    Απευθύνομαι σε εσένα μιας και με έχεις συνηθίσει σε πολύ ωριμότερες κινήσεις διαχείρισης.
     
  7. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    Η επικοινωνιακή διαχείρηση προσωπικών ζητημάτων σχετίζεται με τον τρόπο που αυτοστοχοθετείται ο τελεστής. Θεωρώ πως δε διακρίνει απαραίτητα μεταξύ της ερωτικής ή μη φύσης των και πως εστιάζομε στην πρώτη κατηγορία λόγω θεματικής του χώρου. Ένεκα που έχω κέφια δε θα προχωρήσω σε σχετική ανάλυση των λόγων. [Παρενθετικά, η όποια δημόσια έκθεση μου είναι αισθητικά απεχθής.]

    Σχετικά με το θέμα και τις συναφείς συζητήσεις λόγω της πρόσφατης περιωνύμου εμποροπανήγυρης*, θα έπρεπε να λάβετε υπ' όψιν το θέμα που ενέκυψε με τις προτιμήσεις του κ.κ. Max Mosley- γειά σου μερακλή Πρόεδρα!- και το πως εκλήφθησαν οι σχετικές αποκαλύψεις της NotW από τους προχωρημένους δυτικούς (περίττου τα καθ' υμάς φρακοφορεμένα αραπάκια που μωροθαμάζουν τα 'εξωτερικά').

    * Προτιμώ τις αυθεντικές, έχουν άλλως τε πολύ καλύτερη μουσική.
     
  8. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Καταρχήν θα ζητήσω ένα συγνώμη από τη zinnia και από τον αγαπημένο μου L_Strike για αυτό που θα ακολουθήσει...

    Νομίζω όμως ότι αρκετά με το σκέπασμα ενός προβλήματος. Θα συνεχίσω με το θέμα. Μόνος κανόνας είναι η κοσμιότητα. Δε θα κουκουλώσω τίποτα, αλλά θα ζητήσω την ειλικρινή τοποθέτηση του καθενός, για αυτό που πραγματικά τον ενοχλεί και συγχρόνως το σεβασμό του στις θέσεις του άλλου.

    Αν δε μπορείτε να το διαχειριστείτε, τότε βρίσκομαι σε ένα χώρο ανηλίκων και θα πρέπει πολύ σοβαρά να σκεφθώ το ενδεχόμενο να κατηγορηθώ ως παιδεραστής. Οπότε θα πρέπει να αποφασίσω. Είτε να απομακρύνω τα "παιδιά" από μέσα, είτε να την κάνω εγώ.

    Υ.Γ. female, αν θυμήσου τι σου είχα πει στο πάρτι. Για τους κύκλους ηρεμίας και τρικυμίας.

    Οπότε έχουμε και λέμε...
     
  9. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Δεν είναι απαραίτητη η Έκθεση, αλλά τι πραγματικά μας πειράζει στην Έκθεση του άλλου; Δεν είναι δικαίωμα του;

    Μ’ αρέσει η Έκθεση ως μέσο απολαβής της όποιας και όπως την ορίζω εγώ την Ηδονή, αλλά γιατί να πρέπει να επιβάλλω και την καθολική αποδοχή της;

    Ας ξεκινήσουμε από αυτά τα ερωτήματα…

    Προτείνω να απαντήσει ο καθένας και στα δύο ερωτήματα έστω και αν είναι στρατευμένος μόνο στο ένα. Για χάρη μίας ολιστικής προσέγγισης, που θα μας βοηθήσει να δούμε…
     
  10. Ηλίας

    Ηλίας Guest

    Και ξεκινώ πρώτος...

    Και η δική μου προσωπική αισθητική προσβάλλεται. Αλλά ως άνθρωπος είμαι δεμένος με αυτήν. Θα γκρινιάξω, θα δηλώσω την αντίθεση μου, αλλά δε θα λησμονήσω ότι ως άνθρωπος απλά είμαι το πρόσωπο μίας άλλης οπτικής. Είναι δικαίωμα του, αλλά είναι και δικαίωμα μου να προσπαθήσω να του αλλάξω ρότα. Αρκεί να ξέρω που να σταματήσω...

    Μ' αρέσει να με βλέπουν. Για όποιον όμως λόγο δεν διαφέρω, από το καυλώνω με αυτόν τον τρόπο, με το με καυλώνει η ικανοποίηση των στόχων μου.

    Προφανώς θα επιδιώξω την καθολική αποδοχή του, γιατί θέλω και παρέα στο παιχνίδι, αλλά αν ο άλλος δε θέλει...
    Με το ζόρι; Δε λέει...
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Για μένα και πολλούς άλλους έγινε ένα πολύ μεγάλο λάθος που διαγράφηκαν επιλεκτικά κάποια από τα post (και κατά την κρίση του mod (L Strike) (?)

    Ακόμα παρατήρησα ότι ένα post Μου δεν διεγράφη απλώς, αλλά εξαφανίστηκε χωρίς να αναφερθεί καν ποιος το διέγραψε, αλλά και για ποιους λόγους το έκανε.. Σ΄αυτό το ερώτημα μου, περιμένω ιδιαίτερη απάντηση, διότι το περιεχόμενο του δεν ήταν καθόλου προσβλητικό προς το άτομο που αναφερόμουν αλλά αντιθετα.

    Η κοινότητα όπως ξέρουμε απαρτίζεται από ανθρώπους που έχουν διαφορετικές απόψεις, θέσεις και ανησυχίες. Αυτές θα πρέπει να είναι σεβαστές στο σύνολο. Δεν μπορεί μια κοινότητα να είναι ωραιοποιημένη, κομμένη και ραμμένη στα μέτρα ορισμένων και μόνον. Πίσω από τα nicks είμαστε άνθρωποι με όλα τα καλά μας και τα κακά μας. Συμφωνούμε και διαφωνούμε…Προσβάλουμε με τα λόγια μας, αλλά και μας προσβάλουν…

    Στο θέμα μας.

    H έκθεση είχε ως χορηγό μεταξύ άλλων και την κοινότητα
    Έγινε στην Ελλάδα για πρώτη φορά ένα BDSM και Fetish Φεστιβάλ που κάποιοι μέσα από αυτό θέλησαν να εκτεθούν και να ζήσουν κάποιες στιγμές.
    Άλλους αυτό δεν τους εκφράζει και δεν το επικροτούν και είναι σεβαστό.

    Όσοι όμως ζήσαμε κάποια κατάσταση μέσα σε αυτό το event, δεν πρέπει μετά από αυτήν την εμπειρία να κάνουμε τον απολογισμό Μ/μας? Δεν πρέπει να εκφράσουμε τις απόψεις Μ/μας το τι μας χάλασε, το τι μας έφτιαξε και τι πρέπει να προσέχουμε στο μέλλον, αν το ξανακάνουμε?
    Δεν πρέπει να ξέρουν τα σφάλματα τους, κάποια άτομα που συμμετείχαν με μια ενδεχομένως «προβατική» δημόσια συμπεριφορά, που μπορεί να εξέθεσε όλους εμάς στα μάτια της κοινής γνώμης αλλά και σε εμάς τους ίδιους?
    Δεν πρέπει να απομακρύνουμε και να επιπλήξουμε τα κακός κείμενα?
    Μήπως δεν πρέπει να επιβραβευτούν οι συμμετέχοντες και επίσης δεν πρέπει να αποδοθούν ευθύνες στους υπεύθυνους για τα όποια λάθη τους?
    Δεν πρέπει μέσα από όλα αυτά, να μάθουμε να είμαστε έτοιμοι -όσους τους ενδιαφέρει να ασχοληθούν- για μια επόμενη φορά αν χρειαστεί?
    Δεν πρέπει να ακούσουμε ή να διαβάσουμε ακόμα και τα αρνητικά σχόλια για να τα λάβουμε υπόψιν?

    Γιατί λοιπόν πρέπει να είναι όλα όμορφα και αρμόνικα δοσμένα?
    Γιατί δεν αφήνετε τα μέλη της κοινότητας να εκφραστούν με τον δικό τους τρόπο, καταθέτοντας ότι έχουν μέσα τους και διαγράφετε ότι τα αφορά?

    * Υ Γ. Τα όσα έγραψα, δεν είναι μόνο δικές Μου απόψεις, εκφράζουν την δυσαρέσκεια πολλών ατόμων που αφορά το συγκεκριμένο νήμα και που χθες σε μια συνάντηση Μ/μας, ανέφεραν ότι αυτό τους προσέβαλε.
     
  12. Konstantinos

    Konstantinos Staff Member

    ειδες δεν ασχοληθηκαμε με τα reviews απο την εκθεση. απο ενα σημειο και μετα εγινε ομως (και παλι) κατινια του χειριστου ειδους και δημοσια διαμαχη, γιατι δλδ να υπαρχει δημοσια θεα γεγονοτων που αφορουν προσωπικες ενεργειες ανθρωπων στην εκθεση. οκ ενα τηλεφωνακι στον περι λεγοντας του δεν μου αρεσε το ταδε που εκανες δεν θα ηταν προτιμοτερο απο το να αναρτηθει ολο αυτο το συμβαν εδω ?
     
Thread Status:
Not open for further replies.