Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημοσιο παιχνιδι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος Master NK, στις 4 Ιουλίου 2016.

  1. Nickname

    Nickname Όμορφος, έξυπνος και μετριόφρων Contributor

    @Kitten , αν ήξερες ότι σε βλέπουν και καταλαβαίνουν τι κάνεις από 500 μέτρα μακριά αλλά δεν μπορούν να δουν πρόσωπο ή λεπτομέριες θα το έκανες;
     
  2. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Ολα ειναι σχετικα.
    Το public γινεται για να τονωσουμε τον ναρκισσισμο μας; για να ξεπερασουμε την ντροπη μας; για να φερουμε καποιον σε δυσκολη θεση; για να μην μας πουν πουριτανους, γιατι ειμαστε γαμάτοι ; γιατι καρακαυλωνουμε; αν η απαντηση ειναι ναι σε αυτα η καποιο απο αυτα δεν εχει καμια ουσια. Η έκθεση στους αλλους δεν εχει απο μονη της καμια ουσια. Ποιος ο λογος να εκτεθεις; Γιατι να σε δουν; τι εισαι το δωρακι τους; suprice party?
    Ο μονος λογος να μπει καποιο υ στη διαδικασια ειναι γιατι θελει ικανοποιησει την εντολη του Κ. Το οποιο Κ καλο θα ειναι να εχει νιονιο πρωτα  

    ,p.s αν διαφωνειτε προσπεραστε.. μη πεσετε να φατε  
     
  3. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Αυτό! Σκέτο!
     
  4. Kitten

    Kitten We monsters are necessary to nature also.

    Αυτο ναι, ή και session
     
  5. dimfetishman

    dimfetishman Ζεις μονάχα μια φορά. Ενίοτε και καμία. Contributor

    Πόσο σύμφωνο με βρίσκουν τα λόγια σου...Μιλάς για κάτι θεωρητικά δεδομένο και για την ουσία του πράγματος που δεν ξέρω πόσοι αντιλαμβάνονται.

    Για μένα όλο αυτό αποτελεί πράξη ύψιστου σεβασμού και εκτίμησης από μέρους της/του Κ.
     
  6. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Είστε σίγουρη?
    Ο τεράστιος αριθμός των exhibitionists -με ή χωρίς bdsm involved- μάλλον συνηγορουν υπέρ του αντιθετου!

    Αν και διαφωνώ, καταλαβαίνω τι λέτε.
    Θα θέλατε να πειτε και το πότε έχει ουσία?

    Θεωρείτε πως ένα υ δεν έχει κανένα λόγο να απολαύσει ένα public play/display/humiliation, πέραν του ότι ικανοποιει την επιθυμία του Κ?

    Η εμπειρία μου, πάντως, δεν υποστηρίζει κάτι τέτοιο.
     
  7. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Όχι!
    Ναι!
    Για ποιόν;
    Όχι μόνο για αυτό (ολόκληρη ψυχοσύνθεση υπάρχει πίσω από την έκθεση σε δημόσιους χώρους).
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Είμαι σίγουρη κατά το πως το βλέπω εγώ. Είναι σαφές νομίζω ότι εκφράζω προσωπική και όχι συνολική άποψη, οπότε ναι -μένα- δεν έχει κάποιο ιδιαίτερο νόημα ή βαρύτητα κάτι τέτοιο.


    Το είπα ήδη. Στην υπέρβαση. Το να το κάνει για τον Άλλον και με εμπιστοσύνη σε Αυτόν.

    Όχι βέβαια. Που είδατε στο post μου να γενικεύω και να υποδεικνύει πως πρέπει να απολαμβάνουν ή να καυλώνουν τα υ; Προσωπική άποψη εκφράζω πάντα. Δικές μου προτιμήσεις και επιλογές.

    p.s δεν μπήκα στη διαδικασία του τι είναι για κάθε έναν από εμας public για να αποφύγω κατάστασεις του τύπου : αυτό ναι, εκείνο όχι, μέχρι εδώ καλά, μέχρι εκεί μπα κτλ.

    Επίσης να σημειώσω ότι παρεΐστικα plays και events κτλ με ανθρώπους δικούς μας δεν τα εντάσσω στο public.
     
    Last edited: 30 Αυγούστου 2020
  9. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @blonde mermaid για να μην επαναλαμβάνομαι εκφράζω προσωπική άποψη. Στην ερώτησή σας για ποιον η απάντηση είναι για μένα εαν αυτό δεν σας ήταν σαφές. Παρακαλώ προσπεράστε την αν δεν σας κάνει.
     
  10. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Γενικά δεν λέτε πουθενά στο πόστ σας,πως είναι γενική σας άποψη η προσωπική σας γνώμη η σας αφορά η όχι!
    Κάνετε ερωτήσεις στις οποίες απαντάμε.

    Ιδού και το ποστ σας...

    Άλλο λέω την γνώμη μου...(είτε μου αρέσει είτε με αφορά η όχι) και άλλο κουνάω το δάχτυλο σε όσους έχουν αντίθετη άποψη από την δική μου, κάνοντας ερωτήσεις γενικά και αόριστα στις οποίες απαντάμε!

    ΥΓ:Εδώ προσωπική μου άποψη πάντα!

    Δημόσιος διάλογος λέγεται ακόμα και η διαφωνία.
     
  11. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @blonde mermaid δεν υπάρχει κανενα κούνημα δακτύλου. Εαν έτσι το εισπράττεται δεν μπορώ να κάνω κάτι για αυτό.
    Τα γραπτά του καθενός από εμάς είναι δεδομένο πως αποτελούν προσωπική εκτίμηση. Διαφορετικά θα μιλούσε ένας για όλους. Και τα ερωτήματα τα οποία θέτω δεν είναι προς τους συμφορουμίτες καθ' ότι το thread δεν είναι δικό μου. Τα ερωτήματα αφορούν κριτήριο των επιλογών μου. Αυτή η επιθετικότητα και το να βλέπετε παντού εχθρούς σε ότι δεν συμφωνείτε μαζί του είναι λίγο κουραστική. Ο καθένας με τις επιλογές του. Τόσο απλά.
     
    Last edited: 30 Αυγούστου 2020
  12. blonde mermaid

    blonde mermaid Contributor

    Όταν ο γραπτός ο λόγος,είναι γεμάτος με υπαινιγμούς/εριστικότητα με κατεύθυνση
    προς την δική σας προσωπική εκτίμηση...
    Ναι εκεί διαφέρει ...και σαφώς δεν μιλάμε ένας για όλους.
    Λυπάμαι που δεν το αντιλαμβάνεστε.

    Κατά τα λεγόμενα σας κανείς δεν είχε το δικαίωμα να απαντήσει σε άλλου ανθρώπου ερωτήσεις σε διαφορετικά νήματα,θα πρέπει να περιορίζεται ο καθένας στο νήμα του.. σωστά;
    Προς τι η δημοσίευση των ερωτήσεων τότε,όταν υπάρχει η επιλογή των πμ;

    Άρα όποιος "τολμάει" να σας κάνει qoute η να έχει αντίθετη άποψη με την δική σας,
    συμπεριλαμβανομένου εμού και του @Master Electro-pain είναι "εχθρός" σας η θα πρέπει να σωπάσει διότι σας κουράζει..

    ΥΓ: Αυτό προσωπική μου άποψη πάντα.
    Καλή συνέχεια ...δεν θέλω να θεωρηθώ "εχθρός" σας,ούτε να σας κουράσω περαιτέρω!
     
    Last edited: 30 Αυγούστου 2020