Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημοσιο παιχνιδι

Συζήτηση στο φόρουμ 'Tops / Bottoms' που ξεκίνησε από το μέλος Master NK, στις 4 Ιουλίου 2016.

  1. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @blonde mermaid ο τρόπος σας πλην του τελευταίου ποστ είναι αγενής , κομμάτι αυταρχικός και εριστικός. Διάλογος σημαίνει σεβασμός και ευγένεια. Εάν λοιπόν η αρχική μου τοποθέτηση σας έβρισκε αντίθετη και πραγματικά θέλατε διάλογο θα απαντούσατε διαφορετικά. Αυτό που εισπράττω δημιουργεί και την όποια αντίδρασή μου. Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω. Καλή συνέχεια.
     
  2. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    @snoopy με ρωτάτε:
    Το παρακατω έχει διατυπωθει υπό την μορφή γενικευμενης διαπίστωσης:
    Όσον αφορά το δεύτερο σκελος, δεν είπα πουθενά πως υποδεικνύετε!
     
  3. Discerning

    Discerning Contributor

    Πόσο υποκριτικό είναι να μιλάμε για M/s, ΤPE, ιδιοκτησία, το χρηστικό δεν έχει λόγο για τη χρήση του κλπ, αλλά να πετιέται και ένα "όλα είναι σχετικά"! Και να συμπληρώνεται με, "Το οποιο Κ καλο θα ειναι να εχει νιονιο πρωτα", λες και η κάθε σχέση Κ/υ, και το πως αυτή έχει οριοθετηθεί από τον Κ με τη συναίνεση της υ, κρίνεται από οποιονδήποτε άλλον, πέρα από τα μέρη που την αποτελούν! Ποια η ανάγκη, να επικριθεί μια σχέση, για το τι νιονιό διαθέτουν οι συσχετιζόμενοι; Το εμένα δεν μου αρέσει, εγώ δεν θα το έκανα... δεν είναι αρκετό;

    Τα παραπάνω τα γράφει μέλος, που δεν τα έχει τηρήσει, πολλές φορές! Υποκρισία και πάλι. Sorry για το offtopic.
     
  4. Arioch

    Arioch Μαϊμουτζαχεντίν Premium Member Contributor

    Θα συμφωνήσω.
    Δεν μπορείς να ελέγξεις πως θα σου συμπεριφερθούν, μπορείς όμως να ελέγξεις πως θα συμπεριφερθείς.

    Για το δημόσιο BDSM παιχνίδι δεν έχω αντίρρηση εφόσον αυτό γίνεται σε κλειστό κύκλο ανάμεσα σε άτομα που ξέρουν ή μπορούν να κατανοήσουν ότι είναι παιχνίδι και όχι κακοποίηση.

    Το τελείως χύμα εγώ θα το απέφευγα καθώς στη δική μου οπτική δημόσιο BDSM παιχνίδι μπρος σε ανυποψίαστο κόσμο lucks common sense και ίσως σε αυτό αναφέρεται και η @snoopy
     
  5. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @Discerning για κάτι τύπους σαν κι εσάς τέτΧοια είμαι κι ακόμα χειρότερη, που μου πιάσατε πασούλα να κάνετε παιχνίδι.

    @Arioch ναι σε αυτό αναφέρομαι. Γιατί κυρίως έται αντιλαμβάνομαι την έννοια του public. Πολλοί μεταξύ ημών έχουμε παίξει παρεΐστικα.
     
    Last edited: 30 Αυγούστου 2020
  6. cadpmpc

    cadpmpc Contributor

    Σα δε ντρέπεσαι, παλιοξιτσίπουτη..!    
     
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Τσίπα δεν έχω πάνω μου!  
     
  8. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    @Master Electro-pain,
    Εάν έλεγα : " ο μόνος λόγος (κατ' εμέ) να μπει κάποιο υ στη διαδικασία, είναι γιατί θέλει να ικανοποιήσει την εντολή του Κ" θα το θεωρούσατε και πάλι γενίκευση;
    Δεν είναι αυτονόητο πως τη δική μου οπτική προβάλω;
     
  9. Master Electro-pain

    Master Electro-pain Staff Member

    Φυσικά και είναι!
    Μία προσωπική άποψη, όμως, δύναται να εκφράζει γενικευμένες θέσεις.
    Το ένα δεν αποκλείει το άλλο...
     
  10. tithon

    tithon Contributor

    νοήμονες..
     
  11. espimain

    espimain Contributor

     
     
  12. espimain

    espimain Contributor

    Θα μπορούσατε να πείτε: "Ο μόνος λόγος για να μπω σαν υποτακτική στην διαδικασία, είναι................"
    Τότε δεν θα υπήρχε γενίκευση.