Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Δημόσιο BDSM

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος phoenixxx, στις 23 Μαϊου 2008.

Thread Status:
Not open for further replies.
  1. spectrum

    spectrum Regular Member

    Re: Απάντηση: Δημόσιο BDSM


    Πιστευω οτι το 2,3, και 4 μπορουν(αναλογα τα ατομα βεβαια) να ισχυουν ταυτοχρονα..
     
  2. Guest05

    Guest05 Guest

    Δεν υπάρχει περίπτωση Ντολμανσέ μου να καταλάβουν. Δεν είναι από ανοησία, δεν είναι από πείσμα, δεν είναι από κόλλημα. Είναι σαν να τους μιλάς κινέζικα. Και δεν έχουν και την Σου Λη να τους μεταφράζει.
     
  3. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    Re: Απάντηση: Δημόσιο BDSM

    Για αυτο ειναι και το πιο αχρηστο πλασμα η γοργονα.Ουτε να την τηγανισεις μπορεις ουτε να την πηδηξεις
     
  4. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Για κοιτα συμπτωση!!! Αυτο ακριβως πηγαινα να πω στον phoenixxx!!! Μαντης εισαι Χαινριχ??
       :rollinglaugh:
     
  5. G_E

    G_E Contributor

    Απάντηση: Δημόσιο BDSM

    Δηλαδή δημόσιο BDSM είναι μια εκστρατεία ενημέρωσης του κοινού με στόχο την προβολή και δημοσιότητα ατόμων που καυλώνουν με το BDSM και έχουν το βίτσιο της επιδειξιμανίας. Όλα αυτά μέσω του θεάματος γιατί οι παρτούζες απαγορεύονται.

    Τώρα συνεννοηθήκαμε.
     
  6. Guest05

    Guest05 Guest

    Βρε κοκόνα μου ο σκοπός δεν είναι η αντιπαράθεση.
    Η έννοια «δημόσιο bdsm» δεν υφίσταται.
     
  7. spectrum

    spectrum Regular Member

    Originally Posted by phoenixxx

    ...

    Ας πάμε στο τώρα. Το δημοσιο παιχνίδι BDSM μπορεί να έχει αρκετές εκφράσεις. Δύο βασικές κατηγορίες που μπορώ να θέσω σαν παράδειγμα είναι οι εξής:
    Η πρώτη είναι ένα ιδιωτικο πάρτυ (με 4 και πάνω άτομα) στο οποίο οι παραβρισκόμενοι συμμετέχουν σε διάφορα session που εξελίσσονται παράλληλα μέσα στον ίδιο χώρο. Κάποιοι μπορεί να συμμετέχουν, κάποιοι μπορεί απλά να βλέπουν. Στο ιδιωτικό πάρτυ μπορεί να υπάρχει σεξ, μπορεί και όχι. Αρκετοί από εμάς έχουν λάβει μέρος σε κάτι τέτοιο και θα ήθελα να πιστεύω πως για τους περισσότερους ήταν μια έντονα ερωτική και απελευθερωτική εμπειρία και κάτι με το οποίο είναι γνώριμοι.


    Μαλλoν εσυ Aldur δεν θελεις να καταλαβεις και κατεφυγες σε ετυμολογικα επιχειρηματα αγνοωντας την ουσια..
    O phoenixx απλα λεει οτι σε ενα ιδιωτικο bdsm παρτι με καλεσμενα ατομα κυριως απο τον χωρο τα παιχνιδια που γινονται ειναι στην ουσια δημοσια...Γιατι οτι γινεται μπροστα σε κοσμο ειναι δημοσιο..Ειτε γινεται σε δρομο σε σπιτι σε εκθεση στο παρκο σε καφετεριa αρκει να υπαρχει κοσμος...Απλα το ιδιωτικο παρτι ειναι μια απο τις υποκατηγοριες του δημοσιου bdsm...
    Εδω εχουν τυχει να γινουν ιδιωτικα παρτι με ανω το 50 ατομων(οπως στην θεσσαλονικη τις αποκριες)
    Απλα το ιδιωτικο καθοριζει οτι ειναι επιλεγμενοι οι καλεσμενοι και η πορτα κλειστη βεβαια..
    Και μαλιστα τυχαινει συχνα σε ιδιωτικα παρτι να κανεις παιχνιδι μπροστα σε ατομα που τα βλεπεις και πρωτη φορα..
    Πως αλλιως θα λεγαμε αλλωστε ενα παιχνιδι σε ιδιωτικο παρτι μπροστα σε 20-30 ατομα?
    Δημοσιο θα το λεγαμε..Γιατι πριβε παιχνιδι δεν ειναι στην ουσια..Πριβε ειναι οταν το κανουν οι 2 τους και χωρις παρουσια αλλων...

    Οποτε η βαρκα ειναι μια..και μια χαρα αρμενιζει  
     
    Last edited: 27 Μαϊου 2008
  8. zinnia

    zinnia Contributor

    Βρε αμα εσας σας βολευει, εμας μας περισσεύει.. Αμα τα βρίσκετε μ εσας τους ίδιους και με τις επιλογές σας δε χρειάζεται να πείσετε κανέναν για το ορθό των πραξεων σας.
     
  9. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

    Τώρα υφίσταται:

    Θα κάνω κι Εγώ μια ύστατη προσπάθεια να εξηγήσω, τι είναι καταρχήν το "Δημόσιο BDSM παιχνίδι και κατ΄ επέκταση το "Δημόσιο" Dungeon μια που αυτού του είδους τα παιχνίδια εξελίσσονται μέσα σε αυτά.
    Αν θέλετε αυτό που θα διαβάσετε το επεξεργάζεστε... αν όχι.... δυστυχώς δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτε άλλο για την περίπτωση Σ/σας παρά μόνον…. ο Θεός.


     

    Όταν λέμε "Δημόσια" Dungeon, εννοούμε ειδικά διαμορφωμένους χώρους για παιχνίδια S/M, σε κάποια club ή ειδικά Bar, όπου οι άνθρωποι ανά τον κόσμο τα γνωρίζουν σαν S/M ή Fetish Club.
    Οι χώροι αυτοί απευθύνονται σε άτομα, που έχουν ως κοινό ενδιαφέρον το SM.
    Κάποιοι από αυτούς είναι "κλειστοί" για το ευρύ κοινό και τους χρησιμοποιούν μόνο τα μέλη τους ή όποιο άτομο συστήσουν και εγγυηθούν γι αυτό τα ήδη εγγεγραμμένα ως μέλη τους.
    Αυτά τα παιχνίδια που εξελίσσονται μέσα σε αυτά, λέγονται "Δημόσια" παιχνίδια BDSM και για να είμαστε πιο ακριβής "Δημόσια" παιχνίδια S/M.

    Σε κάποια τέτοιου είδους club, υπάρχει η δυνατότητα να τα επισκεφτούν όσοι ενδιαφέρονται για το BDSM, άσχετα αν είναι ή όχι μέλη ή συστημένοι από κάποιους.
    H μόνη υποχρέωση των επισκεπτών είναι, να σεβαστούν και να υπακούσουν τους κανόνες του. Μέσα σε αυτά, μπορούν να γνωρίσουν ανθρώπους του χώρου, να συζητήσουν, να συμβουλευτούν ή να παρακολουθήσουν απλά σκηνές ή ακόμα μπορούν να συμμετέχουν σε κάποιο play έστω και για πρώτη τους φορά με άγνωστο/η ή με τον/την παρτενέρ τους..

    Ένα Δημόσιο S/M Club είναι το SamePlace στην Ολλανδία που ήταν για μένα το πρώτο που επισκέφτηκα, πριν αρκετά χρόνια.

    Μέσα σε αυτό "ξύπνησα" και οδήγησα τις κλίσεις Μου στο αποκορύφωμα τους. Επίσης γνώρισα έμπειρους και αξιόλογους ανθρώπους. που με καθοδήγησαν και οι συμβουλές τους με ακλουθούν μέχρι και σήμερα στα παιχνίδια Μου. Ομολογώ ότι ακόμα εδώ και χρόνια επισκέπτομαι αυτό το Club, που κατά κάποιο τρόπο το έχω κάνει στέκι Μου και δεν χάνω την ευκαιρία όποτε μπορώ, να χάνομαι στο κελάρι του (το επιχείρησα ακόμα και προχθές) 

    Τα περισσότερα από αυτού του είδους τα Club από αυτά που λειτουργούν εδώ και χρόνια στο εξωτερικό (ευελπιστώ και σύντομα στην Ελλάδα), μέσα σε άλλους κανόνες τους, δεν επιτρέπουν και το sex.

    "Δημόσιο" S/M επίσης μπορούμε να πούμε και ένα session που συμβαίνει μεταξύ 3, 4, 5 κλπ σε ιδιωτικό χώρο. Ακόμα όμως και αυτό το session διέπεται από κανόνες και όρια, που τα έχει προσδιορίσει εξ αρχής ο ιδιοκτήτης.

    Άρα το να λέμε "Δημόσιο" BDSM, είναι κατά κάποιο τρόπο αλληγορικό και όπως έγραψε ο phoenixxx δεν είναι σίγουρα η έκθεση και η προβολή κάποιων ανθρώπων και των session τους σε κάποια πλατεία κάποιου δήμου.

    Αρκετά "Δημόσια" παιχνίδια BDSM έχω διοργανώσει σε κάποια πάρτυ Μου στον προσωπικό Μου χώρο, έχουν γίνει επίσης σε επιτυχημένες συναντήσεις στην Θεσσαλονίκη, μέσα στην Έκθεση Erotica (όπου ήταν και ειδική περίπτωση). 'Έχουν γίνει και γίνονται επίσης και σε διάφορους ιδιωτικούς χώρους των μελλών του forum, prive στα σπίτια τους ή εξελίχθησαν σε κάποια ήσυχα club, όπως π.χ πρόσφατα έγινε στο Ρεσιτάλ.

    Ας σταματήσουν λοιπόν τα ειρωνικά και εξυπνακίστικα σχόλια. Κανένα από Ε/εμάς δεν ωφελούν και ούτε έχουν να προσφέρουν κάτι. Δεν κάνουμε κανένα διαγωνισμό εξυπνάδας και ειρωνείας. Με αυτά, το μόνο που καταφέρνουν όσοι τα χρησιμοποιούν, είναι να αδειάζουν στα μάτια των υπολοίπων που τα διαβάζουν και είναι κρίμα να θίγονται τα ίδια τα μέλη μέσα από τα ιδία τους τα λόγια.
    Σε όποιον δεν έχει να πει κάτι για το θέμα ή του είναι αδιάφορο, ας μαζέψει τα κατσαρόλια και τις σάλτσες του και να πάει σε άλλο thread που έχει ανοιχτεί, ειδικά για την μαγειρική και για την δική τους περίπτωση. Είναι και το δίκαιο.
     

    Πρέπει κάποτε κάποιοι να καταλάβουν, ότι δεν έχουμε να μοιράσουμε τίποτε μεταξύ Μ/μας….
    Πιστεύω ότι μπορούμε να μοιραστούμε μόνο τις καλές στιγμές Μ/μας, που μπορεί να υπάρξουν. Αυτό μπορεί να γίνει μόνο, αν σεβόμαστε τις επιλογές των άλλων, ακόμα και αν δεν συμφωνούμε με αυτές….

    Κάποιοι είναι fun και θιασώτες τέτοιων Club και αρέσκονται να συμμετέχουν σε "Δημόσια" SM παιχνίδια και άλλοι όχι…
    Σεβαστές είναι και οι δυο επιλογές.
    Κάποιοι που αρέσκονται να παρευρίσκονται και να επισκέπτονται αυτά τα Club, δεν είναι καλύτεροι από αυτούς που δεν τους εκφράζουν….
    Αλλά σε καμία περίπτωση, δεν συμβαίνει φυσικά ούτε και το αντίθετο!

    * Την λέξη Δημόσιο την βάζω σε εισαγωγικά για να τονίσω την αλληγορική του σημασία, όπως το εξήγησα

     
     
    Last edited: 27 Μαϊου 2008
  10. Tropical_Storm

    Tropical_Storm Regular Member

    Why? I don't get it.
     
  11. SM_Art_Lady

    SM_Art_Lady Contributor

     

    Μάλλον κάνεις λάθος ή έχεις μπερδευτεί zinnia!
    Δεν νομίζω ότι εμείς είμαστε που σας ρωτάμε για το αν θα κάνουμε κάτι. Πιστεύω ότι όσοι έχουν κάνει κάτι "δημόσια", ήταν συνειδητοποιημένοι και δεν το έχουν μετανοήσει…Με εξαίρεση τον Perri που δεν του έκατσε να πηδήξει έξω απο την κουρτίνα και μπροστα στο κοινό και δυσαρεστήθηκε.  

    Κατά τα άλλα, εσείς οι κάποιοι είσαστε που θέτετε ερωτήματα και καλά κάνετε, για να μαθαίνετε γι’ αυτά που κάνουμε "δημόσια" και ανάμεσα σε αυτούς είσαι και εσύ zinnia.
    Απαντάμε στις ερωτήσεις και τους προβληματισμούς σας....διότι έτσι είθισται να συμβαίνει νομίζω σε ένα forum.

    Φυσικά ούτε απολογούμαστε γι αυτά που κάνουμε και μας εκφράζουν, ούτε μας απασχολεί και να σας πείσουμε!!

    Αντιλαμβάνομαι όμως την έντονη επιθυμία, ότι απασχολεί έντονα όλους εσάς το θέμα και σχεδόν νιώθω ότι μας παρακαλάτε για να σας πείσουμε.

    Κάποτε (το έχω ξαναπεί) ένας καθηγητής Μου στο marketing μεταξύ άλλων σοφών Μου είχε πει ότι, οι καλύτεροι πελάτες αλλά και οι πιο πιστοί, είναι οι αρχικά δύσπιστοι και δύσκολοι πελάτες…! 
    Όταν το είδα στην πράξη (πωλήσεις) …κατάλαβα φυσικά τους λόγους που το έλεγε. 
     
  12. Guest05

    Guest05 Guest

    Γιατί δεν το λέτε τότε από την αρχή πως μιλάμε για μπίζνα; Για δουλειά. Με προϊόν και πελάτες.
    Εμ έτσι εξηγούνται όλα. Λέω και γω, μα τόσο χάσμα και δεν καταλαβαινόμαστε;
    Για μπίζνα μιλάμε λοιπόν. Ε τότε δίκιο έχεις.
     
Thread Status:
Not open for further replies.