Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διάβασμα - Μελέτη

Συζήτηση στο φόρουμ 'BDSM Τεχνικές' που ξεκίνησε από το μέλος Όνομα, στις 21 Μαρτίου 2022.

  1. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Ακομα κι αν δωθει ο λόγος το περιεχόμενο θα ειναι το ιδιο και θα συνεχίσει να τριγκαρει το υ υποθέτω.
     
  2. ArtLover

    ArtLover Eleotris Margaritacea

    Ναι αλλά αν δωθεί ο λόγος, πιθανώς ο Κ να "διαβάσει" το πιθανό trigger στο πρόσωπο/έκφραση του υ και να επιλέξει/αλλάξει το περιεχόμενο ανάγνωσης που υπήρχε μέχρι πριν αναλυθεί ο λόγος.
     
  3. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Αντί να βαζουμε τα Κ να μαντευουν ή να ζηταμε τους λόγους για τους οποίους αποφασίζουν οτι αποφασίζουν θα ήταν πιο απλο να επικοινωνήσουμε το συναίσθημα μας σε σχέση με το θέμα που μπορεί να επέλεξε.
    Επισης αυτό επουδενι δεν σημαίνει οτι θα αλλάξει το περιεχόμενο.

    -προσωπική αποψη πάντα.
     
  4. ArtLover

    ArtLover Eleotris Margaritacea


    Ουτοπικά υπέροχο και μπράβο σε αυτούς που έχουν καταφέρει και το ζουν.. Προσωπικά όμως το θεωρώ αδύνατο να φτάσει το υ να είναι τόσο "ανοιχτό" σε όλα με τον Κ του. But the dreamer can dream I guess.

    -Σεβαστή φυσικά η κάθε άποψη του καθενός.  
     
  5. Meido_

    Meido_ Ιδιοκτησία Του

    Δεν ειναι ουτοπικά υπέροχο, ειναι απαραίτητο και δεδομένο  
     
  6. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    Τα συναισθήματα που απορρέουν από το υ, δεν του ανήκουν ώστε να τα διαφυλάττει από το Κ που το κατέχει.
     
  7. kinvara

    kinvara Δική Του Contributor

    Στη δική μου πορεία η αλήθεια είναι πως αν κάτι έχω μάθει καλά αυτό είναι να αποφεύγω τις μαντεψιές για αυτό προσπαθώ να επικοινωνώ τα πάντα. Εαν αυτό το αξιολογείς ως ΄΄αίτημα΄΄ τότε δεν έχω κάτι άλλο να πω.

    Αν και έχω δώσει ολοκληρωμένη απάντηση στο αρχικό μου ποστ σε ότι αφορά το θέμα θα σου πω ότι αν χρειάζεται ή όχι να ξέρει τους λόγους το κρίνει ο Κ και όχι το υ. Δεν μιλάω σε καμία περίπτωση για διαπραγμάτευση και ούτε για στείρα ενημέρωση. Εχω ήδη αναφέρει πως προσωπικά :
    Τόσο απλά. Από εκεί και πέρα το αν θα επικοινωνηθούν οι λογοι είναι κάτι που δεν είναι στατικό σε όλες τις σχέσεις και κρίνεται κατά περίπτωση. Στην συγκεκριμένη κρίνω πως αξίζει να επικοινωνηθούν. Αν όχι οι λόγοι σκέψεις, συναισθήματα, τι περιμένει ο Κ από αυτό που ζήτησε, τι θέλει να πετύχει .....

    Θα διαβάσει. Το είπα ήδη αυτό.
    Και ; Λέω, σκεπτόμενη ότι ο στόχος είναι η βελτίωση του υ κατά τον νηματοθέτη.
    Πως αυτή θα επιτευχθεί με στείρο διάβασμα; Πιστεύω πως η μελέτη δίνει από μόνη της το περιθώριο για αλλαγές αλλά εδώ θέλουμε βελτίωση κατά τον γνώμονα του Κ. Πως λοιπόν; επειδή απλά θα διαβάσει;
     
  8. Dark_Explorer

    Dark_Explorer Κλωθώ: ἄτρακτον στρέφειν Contributor

    .
     
  9. estelwen

    estelwen χρήσιμη Contributor

    Άλλη ήταν η ερώτησή μου, και σαφής: θα πρέπει οι (όποιοι) λόγοι του Κ να συζητηθούν με το υ, όπως εσείς γράψατε;
     
  10. Stalker

    Stalker Not a very nice guy Contributor

    Σε μια βιβλιοσυζήτηση με την-ας την ονομάσουμε-Σουλτάνα, αναπόφευκτα κάποια στιγμή ανέφερα-πρότεινα τον Μεγάλο Ανατολικό του Ανδρέα Εμπειρίκου.
    Οπότε μου λέει το εξής: Τον έχω διαβάσει. Ολόκληρο και φωναχτά.
    Συνέχισε δε εξηγώντας μου ότι ο τότε Κύριος της, της είχε επιβάλει ένα τασκ, το οποίο αρχικά της έμοιαζε ως σκληρή τιμωρία, να του διαβάζει κάθε φορά ένα κομμάτι από το έργο, ξεκινώντας από την αρχή. Αυτό συνεχίστηκε για μήνες μέχρι που του διάβασε και τους 8 τόμους.
    Το μόνο που της είπα είναι ότι θα ήθελα πολύ να σφίξω θερμά το χέρι του τότε Κυρίου της.
    Είναι το ωραιότερο, πιο δύσκολο και ποικιλοτρόπως απολαυστικό τασκ που άκουσα ποτέ μου.
     
  11. usable_weeny

    usable_weeny owned

    Συχνά, Η Αφέντρα *με* Βάζει να εκτελώ ταυτόχρονα και τις δύο παραπάνω κατηγορίες. Για παράδειγμα, όταν *με* Παίρνει στα επιστημονικά συνέδρια που Είναι Εισηγήτρια.
     
    Last edited: 22 Μαρτίου 2022
  12. tithon

    tithon Contributor

    το φιλοτραύμον κοινό και οι κ νοσηλευτικής κατεύθυνσης δίνουν πάντα απολογητικές εξηγήσεις στα τραυμολάγνα υ.
    οι κοινοί απλώς εκπαιδεύουν.