Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διάλογοι με τις τέως μου

Συζήτηση στο φόρουμ 'Off Topic Discussion' που ξεκίνησε από το μέλος DocHeart, στις 1 Φεβρουαρίου 2008.

  1. isnogood

    isnogood afterall, true love is the ultimate fantasy Contributor

    οπως παντα αντιδραστικος εγω .... DocHeart you have a problem .... πρωτον διαθετεις πολλα συστατικα για να γινεις κερατας .. να το προσεξεις αυτο ... 
    β) οι γυναικες εχουν μια διεστραμενη επιμονη .. οταν επενδυουν σε καποιον .. να προστατευουν την επενδυση τους ... φαε λοιπον την γαμημενη την σαλατα , παρτης και ενα λουλουδακι που στην εφτιαξε στην επιστροφη απο την δουλεια και ελυσες το θεμα χωρις πολλες κουβεντες . ...
    γ) ως πρωην πιλοτος , διασκεδαζω αφανταστα με τις φοβιες των επιβατων στο αεροπλανο .... ωστοσο το θεμα δεν ειναι αυτο αλλα το : "μου ειναι σημαντικο να συμμετεχω στα οσα νιωθεις" .. βεβαια το να προσποιηθεις ενδιαφερον για τις ανοητες φοβιες της ειναι μεν σχεδον αδυνατο αλλα ταυτοχρονα και καταστροφικο να μην το κανεις .... οτι δεν λυεται λοιπον , κοπτεται : "Μωρο μου .... ετσι που βαριανασαινεις και ανεβοκατεβαινουν τα στηθια σου , με εχεις καβλωσει ...." και αρχισε να χουφτωνεις ....
    δεν εχει ακομη αποδειχθει επιστημονικα το γιατι .. αλλα η προταση "μωρο μου με καβλωνεις" λειτουργει στο γυναικιο αυτι σαν το σιροπι στον μπακλαβα ....
    Επισης, μπορει οι φιλοι σου και εσυ να χεστηκαν για τα σπιτικα φαγητα και να ηταν μια χαρα με δυο πιτσες απο το ντελιβερυ και καμια 20σαδα κουτακια μπυρας ... αλλα οι φιλες των φιλων σου θα εβλεπαν ενα χαζοζευγαρο που ξεχαστηκε στα φοιτητικα του χρονια ... και δεν θελουμε να εχει η οποιαδηποτε γυναικα τετοια αποψη για εμας ... ετσι ? ... ποτε δεν ξερεις ποσο σημαντικη θα σου ειναι η γνωμη της για σενα ....
    Συμβουλη ... να προτιμας ραδιοφωνο με τους καλεσμενους ... ειναι ποιο φιλικο , προδιαθετει ευχαριστα και δημιουργει ποιο ανετη ατμοσφαιρα ... προσωπικα σε κατι τετοια προτιμω Μακη ... "δεν κοιμαμαι τωρα πια τα βραδυα .. σβυνω στο ουισκυ τα παλια μου τα σημαδια ..." (για την περιπτωση που με καλεσεις ..)
    Τελος .. πουθενα στους διαλογους σου δεν υπαρχουν οι λεξεις , σε αντιπαραθεση : "σκασε γαμω το στομα σου και παρε μου μια πιπα" ή σε τρυφερες στιγμες : "μουνακι μου τριανταφυλενιο.." , σε ασχετες : "καβλιαρικο τσουλακι μου" κτλ κτλ κτλ ...
    Παραδεξου λοιπον οτι βαριεσε τοσο που ισως τελικα να γουσταρες να παιρνεις ματι ....  .. ..
     
  2. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Ποιός είπε οτι φταίνε οι γκόμενες; Εμείς οι άντρες είμαστε γομάρια.
     
  3. Eri

    Eri

    Ε οκ οχι ολοι.....Μερικοι ειναι αδυνατοι......
     
  4. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Τοο late.

    Το παραδέχομαι προθύμως και ευθέως.

     
     
  5. DocHeart

    DocHeart Δυσνόητα Ευνόητος

    Γειά σου Δωράκι  

    Με μια τέτοια εφοδία, φοβούμαι πως δε θα ανακαλύψεις και τίποτα συγκλονιστικό πέρα από τα ευκόλως εννοούμενα.
     
  6. Mavrobasilis

    Mavrobasilis Regular Member

    DocHeart, αρχικά διάβασα το νήμα διαγώνια κι απορούσα πώς είναι δυνατό να αγαπά την Ella Fitzgerald ένα κατινάκι, έστω κι αν έχει classy pretentions. Δεύτερη ανάγνωση, προσοχή στο ύφος, "Έχω βάλει Norah Jones και λίγο Ella Fitzgerald και τέτοια.", οπότε ξεδιαλύνει το σκηνικό. Μόνο για την ευφυία που διακρίνεται από τον τρόπο που απέδωσες τη mentalitaet σε μια μόνο ατάκα, σου αξίζουν εύσημα.


    isnogood, δέον όπως διευκρινισθεί: τύποις ή ουσιαστικά κερατάς; Το πρώτο παραγράφεται και για όσους έχουν αποδεσμευθεί από αγκυλώσεις κοινωνικής νόρμας δεν έχει καμία σημασία. Φρονώ δε πως η αποστασιοποίηση που διακρίνεται στην προσέγγιση του χαρακτήρα, παραπέμπει στην πρώτη περίπτωση.
     
  7. dora_salonica

    dora_salonica Contributor


    Ναι, αλλά τότε θα είμαστε και οι δύο αληθινοί στη φύση μας. 
     
  8. female

    female Contributor



    Πάντα γοητευτική γραφή, γιατρέ, παίρνεις ένα "τίποτα" και το κάνεις "κάτι"...
    Αφοπλιστικός με την ειλικρίνειά σου.

    Ωραία η περιγραφή των "συμπτωμάτων". "Ίασις" προφανώς δεν επήλθε.  



    Εξαιρετικά αφιερωμένο ένα medley του Sammy τον οποίον δεν χορταίνω.

    "She likes the cool wind in her wig..." lol




     
    Last edited by a moderator: 17 Απριλίου 2014
  9. llazouli

    llazouli Contributor

    O Δήμος Μούτσης το είπε, μάλλον το τραγούδησε, αλλά εντάξει, δεν το δένουμε και κόμπο...

    Όπως το εξέλαβα απ' τα γραφόμενα σου, βγαίνει ένα γλυκόπικρο παράπονο για την ασυνεννοησία στις σχέσεις.
    Τις πταίει που ο ένας κοιτάζει τη δύση κι ο άλλος την ανατολή;

    Είναι πολύ εύκολο να πεις, οι άντρες είναι γομάρια, οι γυναίκες κατίνες ή οτιδήποτε άλλο σε άσπρο-μαύρο και να θέσεις εαυτόν άμοιρο ευθυνών ή αντιθέτως να του ρίξεις όλη την ευθύνη, γιατί όμως ο κύκλος επαναλαμβάνεται; Γιατί τα παράπονα διαιωνίζονται; Γιατί ενώ ζητάμε και δικούμαστε τη χαρά και την ισορροπία της αρμονικής συνύπαρξης, βρισκόμαστε κατα βάθος πληγωμένοι και τόσο μόνοι...
     
  10. aDDIcteD

    aDDIcteD Regular Member

    Επιτέλους έναν συνειδητοποιημένος άντρας χε χε   

    Τους δικούς μου διαλόγους δεν τολμάω καν να τους αναφέρω... είναι τελείως ΧΧΧ  
     
  11. Apollyon

    Apollyon God's Demon Contributor

    * χειροκροτει το 1ο post.