Απόκρυψη ανακοίνωσης

Καλώς ήρθατε στην Ελληνική BDSM Κοινότητα.
Βλέπετε το site μας σαν επισκέπτης και δεν έχετε πρόσβαση σε όλες τις υπηρεσίες που είναι διαθέσιμες για τα μέλη μας!

Η εγγραφή σας στην Online Κοινότητά μας θα σας επιτρέψει να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα στο forum, να στείλετε προσωπικά μηνύματα σε άλλους χρήστες, να δημιουργήσετε το προσωπικό σας profile και photo albums και πολλά άλλα.

Η εγγραφή σας είναι γρήγορη, εύκολη και δωρεάν.
Γίνετε μέλος στην Online Κοινότητα.


Αν συναντήσετε οποιοδήποτε πρόβλημα κατά την εγγραφή σας, παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μας.

Διαδικασίες ασφαλείας στη BDSM συνεδρία

Συζήτηση στο φόρουμ 'Νέοι στον χώρο του BDSM' που ξεκίνησε από το μέλος Mr. Hyde, στις 22 Ιουνίου 2016.

  1. Tenebra_Silente

    Tenebra_Silente Contributor

    Σ' ευχαριστώ για την διευκρίνηση. Ως προς τον τρόπο που ζεις το bdsm με την γυναίκα σου, ειλικρινά είμαι ο τελευταίος που θα σου κάνει "μαθήματα".
    Εξέφερα απλά την άποψη μου, η οποία - εκ των πραγμάτων - δεν θα μπορούσε, παρά να είναι προσωπική - δηλαδή ν' αφορά κυρίως αν όχι αποκλειστικά εμένα -.
    Αν μου επιτρέπεις, να είστε πάντα καλά και αγαπημένοι - bdsm ή όχι -. Σε κάθε περίπτωση, χρήσιμο σαν νήμα αυτό που άνοιξες.  
     
  2. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ, τόσο για τις όμορφες ευχές σου, όσο και για την άποψή σου για το νήμα!

    Τό εκτιμώ πολύ!

    Αντεύχομαι για κάθε ευτυχία και, φυσικά, ασφαλή και καυλωτικά sessions!
     
  3. Soraya

    Soraya Guest

    ας αφήσω κι εγω το λιθαράκι μου περί ασφάλειας.
    δεν αφορά μόνο το bondage οπότε να με συγχωρείται.
    οταν λοιπόν θέλεις να προφυλαχθείς απο ανεπιθύμητές κακοτοπιές πρέπει να κάνεις 2πραγματα.
    1ον να μάθεις καλα τον εαυτό σου (αλλεργίες, αντοχές κτλ) και να τον βοηθήσεις εσυ να διευρύνει τα όρια του. Η να αποφύγει κατι το οποίο θα του κάνει ζημιά.
    2ον και πιο σημαντικό για εμένα, να γνωρίσεις και να μάθεις τις πρακτικές του bdsm έτσι ώστε να μπορείς να αντιληφθείς κατι που "δεν πάει καλά"
     
  4. tithon

    tithon Contributor


    αν χρειαζόταν μπορεί να σου αναγνώριζα τις καλύτερες προθέσεις (όχι, δεν είναι φιλοφρόνηση, ας φαίνεται)
    αλλά,
    επιμένεις, κατ' επανάληψιν, έμμεσα να αποκαλείς ανεύθυνους εκείνους που δε συμμερίζονται το δικό σου τρόπο "υπευθυνότητας".
    επιπλέον έμμεσα αλλά σαφέστατα μας λες πως δε σεβόμαστε και δεν αγαπάμε τους ανθρώπους με τους οποίους συγχρωτιζόμαστε,
    πάλι γιατί δεν το κάνουμε με τον τρόπο τον δικό σου (ασε που μπορεί να μην τους έχουμε παντρευτεί κιόλας).

    δείξε σε παρακαλώ ένα σεβασμό, και μια προσοχή.
     
  5. folha

    folha deja vu

    Μία πρόληψή μου είναι να μην δέχομαι να με ακινητοποιήσει ο άλλος με δέσιμο, χειροπέδες κλπ, μέχρι να τον γνωρίσω καλά.
     
  6. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    ?????????????????????????????????????

       

    Πού τά είδες αυτά;;;; Τί ενοχική και συμπλεγματική συμπεριφορά είναι αυτή;

    Όταν σέ κατηγόρησα, τό έκανα ευθέως (δεν κρύφτηκα ποτέ), όταν έκανες αφοριστική κριτική στα μηνύματά μου στο άλλο νήμα χωρίς προτάσεις. Κι αυτό ακριβώς σού είχα προσάψει: έλλειψη θέσεων. Εσύ δεν είχες αναφέρει ΤΙΠΟΤΕ (τί κάνεις ή δεν κάνεις εσύ, κλπ) περί ασφαλείας, ενώ κριτίκαρες εμένα. Αυτό σού είχα προσάψει.

    Αυτή μου η απάντηση (που κουόταρες) απευθυνόταν αποκλειστικά στον Tenebra Silente... Πώς είναι δυνατόν να μήν τό βλέπεις και να τό παρεξηγείς;...

    Έπειτα, όπως έγραψα και στον Tenebra Silente, "λειτουργεί για 'μάς"

    Τί να πώ...
     
    Last edited: 22 Ιουνίου 2016
  7. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    Όσο για το σεβασμό, μόνο τέτοιo δείχνω κι άς έχω δεχθεί απρόκλητες ειρωνείες κι επιθέσεις (όπως της Θρυαλλίδος)

    Υπήρξα πάντοτε ευγενικός με όλους, σε αντίθεση με αφορισμούς και άστοχες -πολλές φορές- κριτικές...


    Εσένα ποιά είναι η συνεισφορά σου στο νήμα περί ασφαλείας;...
     
    Last edited: 22 Ιουνίου 2016
  8. tithon

    tithon Contributor

    @Dominant V/Submissive D

    όπως και την προηγούμενη φορά, αντιδράς σπασμωδικά, χωρίς ηρεμία,
    δεν σου επιτίθεται κανένας, ούτε σε καταδιώκουν με ειρωνείες συλλήβδην οι κακοπροαίρετοι.
    δεν υπήρξες ούτε στο ελάχιστο ευγενικός, γι αυτό ακριβώς σε ενημέρωσα, για την σοβαρή πιθανότητα να μην το αντιλαμβάνεσαι.

    υγ: να μην περιμένεις να σου ανταποδώσω χαρακτηρισμούς
     
  9. Mr. Hyde

    Mr. Hyde S.S.C., R.A.C.K.

    Εντάξει.

    Άς μάς κρίνουν οι αναγνώστες και συμφορουμίτες μας, ώς πιό αντικειμενικοί κριτές...
     
  10. íɑʍ_Monkeץ

    íɑʍ_Monkeץ Contributor

    αχμ και τι κάνεις μέχρι (τότε) να τον γνωρίσεις καλά;  
     
  11. folha

    folha deja vu

    Ααα... τον αφήνω να μου πιάνει το χέρι  
     
  12. Guruni

    Guruni aohuhzp lpzhp

    Αυτες ειναι εμπειριες!